Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena komfortu na zawieszeniu S-line 1BE na 235/45 R17


Tomcast

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie ET 47 i 225/45/17 przy feldze 7J ale miejsca mam więcej stanowczo a też myślałem że będą potrzebne jakieś dystanse....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale opona węższa o 10 mm, ET większe tylko o 2, więc teoretycznie o 8mm więcej luzu tam masz jeśli dobrze licze. No i u mnie 7,5J felga... Jak je zakładałem to się przestraszyłem, że w ogóle nie wejdą. Nie chcę sobie zniszczyć czegoś i mam teraz wątpliwość czy moge je bez obaw założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Felgi wybrane, kupione, założone. Zdecydowałem się jednak na 16", możecie się już nabijać ale moim zdaniem jest ok :P

Felgi z Audi TT 7.5JX16H2 ET45 nr 8J0601025B, opony BRIDGESTONE TURANZA ER 300 205/55 R16

823cd9e7d6259e36med.jpg

bfe506966c053522med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest każdy dobiera sobie zawieszenie i koło według siebie i swoich upodobań i potrzeb:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pokazałes autko swietnie sie prezentuje kolorek sliczny do tego s-line a ładna felga dopełniła by i zróbiła by piękną robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Niedługo czeka mnie zmiana opon. Teraz mam 235/45/R17 (zawieszenie 1BV) czyli opona jak fabryka dała. Zostawiać 235/45 czy może kupić 225/45?

I jakie opony do felgi RS6 18''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze każdy będzie miał inną opinię:grin: ja np.zmieniłbym na 225/17 takie mam teraz od wiosny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45 ciut tańsze z tego co widzę, komfort i spalanie to w porównaniu do 235/45 chyba nie za duża różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45 ciut tańsze z tego co widzę, komfort i spalanie to w porównaniu do 235/45 chyba nie za duża różnica?

225/45 chyba minimalnie mniejsze opory toczenia i lepsze prowadzenie w koleinach trzeba to wziąć pod uwagę przy wyborze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na zimę mam 225/45 17 komfort , niema się do czego przyczepić latałem na nich do maja, wówczas założyłem 235/35 19 latam do teraz auto zdecydowanie lepiej się prowadzi, spalanie minimalnie się zmieniło, a co do komfortu nadal jest , audi ma taki zawias że radzi sobie bez najmniejszego problemu, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam na takim zestawie 6 miechów i dochodzę do wniosku, że nie jest tak źle. Na pewno nie na tyle żeby niekomfortowo jeździć.

Lepiej czuć asfalt, samochód sztywniej wchodzi w zakrenty, poza tym koleiny są trochę bardziej odczówalne. Poza tym jest spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Niedługo czeka mnie zmiana opon. Teraz mam 235/45/R17 (zawieszenie 1BV) czyli opona jak fabryka dała. Zostawiać 235/45 czy może kupić 225/45?

I jakie opony do felgi RS6 18''?

do rs6 225/40 lub 235/40 osobiście mam tą szerszą i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na zimę mam 225/45 17 komfort , niema się do czego przyczepić latałem na nich do maja, wówczas założyłem 235/35 19 latam do teraz auto zdecydowanie lepiej się prowadzi, spalanie minimalnie się zmieniło, a co do komfortu nadal jest , audi ma taki zawias że radzi sobie bez najmniejszego problemu, pozdrawiam.

Jeździłem na różnych felgach, m.in. 15 i 17 cali. Już przy zmianie z 15 na 17 jest znaczna różnica - auto jest twardsze, lepiej trzyma się drogi. Ale komfort niestety jest gorszy i tego nie da się ukryć. Niektórzy nie pilnują ciśnienia w kołach i np. ładują do 15-stek po 2.8, wtedy faktycznie moze nie ma różnicy - ale jak się trzyma odpowiednie ciśnienie (dostosowane do rozmiaru opon) to różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zawieszenie 1be, mam gumy 235/45/17 i jestem bardzo , ale to bardzo zadowolony z takiego zestawu, komfortowo jest, a samochod trzyma sie drogi jak pociag szyn :),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo cisnienia w oponkach, w moich 225/45/R17 jakie cisnienie jest dobre? bo wiadomo ze nie mam sie raczej co sugerowac tym co na klapce od wlewu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od 15'' w zime i lato 17'' i stopniowo zwiększałem.

Teraz zima jest 16'' a ma być 17''. A na lato juz mam 18''

Wszystko kwestia przyzwyczajenia. A wygląd bezcenny.

Na 15'' straszna koza. Na 16'' nie wiele lepsza. Jak już to minimum 17''.

18'' już ładnie wygląda, nie wspominając o 19''.

A z jazdą idzie sie przyzwyczaić i nauczyć jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...