Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtry oleju


danu44

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem to ASO zacznie montowac części "made in china" :P

Już dawno montują... przykład: filtr paliwa z ASO do AWX`a.

http://s3.postimage.org/9qjbhel6p/07072011005.jpg

Tutaj chociaż firma bierze jakąś odpowiedzialność za produkt bo sie pod nim podpisuje a w moim przypadku jest to produkt niewiadomego producenta i jeszcze są nadruki że na pierwszy montaż :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że nie ma o co łamać kopii. Jeżeli VAG zamawia filtry czy jakiekolwiek inne części u danego producenta, określa normy technologiczno-jakościowe, i produkt musi je spełniać w przecywnym wypadku puszcza producenta z torbami. W takim przypadku nie ma znaczenia czy produkuje dany np. filtr purflux, knecht czy filtron. Warunek - znak VAG na podzespole.

CO innego jeżeli ASO sprzedaje cześci nie sygnowane logo. Ich jakość jest wtedy zgodna ze specyfikacją producenta.

Przyklad to moje doswiadczenia z rolkami, paskow osprzetu. producent INA, wytrzymuja ok 20-30kkm, pozniej zaczynaja popiskiwac. A z ASO spokojnie 60-100 kkm... Czy warto przepłacać?... odpowie sobie każdy sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem jedno filtr oleju w serwisie do AVFa kosztuje 25zeta i zawsze od teraz będę taki montował,nie wiedziałem że taki tani 074115562

---------- Post added at 14:32 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

http://allegro.pl/filtr-oleju-oryginal-vw-audi-seat-skoda-1-9-tdi-i2261105879.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem jedno filtr oleju w serwisie do AVFa kosztuje 25zeta i zawsze od teraz będę taki montował,nie wiedziałem że taki tani 074115562

---------- Post added at 14:32 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

A czy z ciekawosci zwrociles moze uwage kto jest producentem?

Czy to moze, tak jak w przypadku kolegow powyzej jest "made in china" I dlatego tak tanio.

Nie wiem, dlatego pytam. Bo moze bedzie sie oplacalo kupowac np. filtry wlasnie w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie made in china. Na fotce powyzej jest made in austria, 2 lata temu kupilem wszystkie filtry OOOO i na kazdym bylo made in germany, chinszczyzno mi nie zalatywalo zadna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rękach ori filtr oleju do AVF, kupiony 2 dni temu w ASO Audi i zarówno na pudełku jak i na filtrze jest "Made in China"

Wszystkie filtry zawsze kupuje oryginalne do wszystkich moich aut i nigdy nie spotkałem się z chinskimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze MADE IN AUSTRIA

To tak wyglada, jakby to bylo od Knechta. Bo to oni tylko w Austrii robia.

Mam w rękach ori filtr oleju do AVF, kupiony 2 dni temu w ASO Audi i zarówno na pudełku jak i na filtrze jest "Made in China"

Wszystkie filtry zawsze kupuje oryginalne do wszystkich moich aut i nigdy nie spotkałem się z chinskimi :)

Czyli skosnoocy zaczeli produkowac dla Audi.

Bedziesz na tym jezdzil? Nie wolisz kupic, jednak cos innego?

Ile to wogole kosztowala, cena porownywalna z np. allegro, czy drozej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Danu44, odnosnie opinii która tu umiescilem o Filtronie. Mam ja od kolegi, którego poznałem dosc dobrze i prosilem go o obiektywna opinie.

Nie bierzesz pod uwage tego co napisalem, twój wybór. Ja wole posluchac ludzi, którzy sami uczestnicza w procesie produkcji filtrów...

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam znajomego pracuje w filtrach i twierdzi że MANN oraz Denckermann idą na jednej linii produkcyjnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze MADE IN AUSTRIA

To tak wyglada, jakby to bylo od Knechta. Bo to oni tylko w Austrii robia.

Czyli skosnoocy zaczeli produkowac dla Audi.

Bedziesz na tym jezdzil? Nie wolisz kupic, jednak cos innego?

Ile to wogole kosztowala, cena porownywalna z np. allegro, czy drozej?

Nie pamietam dokladnej ceny, filtry zawsze biore w pakiecie z innymi filtrami ,ale nie kosztowal wiecej niz 30zl na pewno. W kazdym razie powietrza, kabinowy i paliwa byly wyprodukowane w DE, tylko olejowy w ChRL . Zamontuje go bo nie sadze zeby nie trzymal norm produkcji. Koncern vag nie dopuscilby bubla do obiegu

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Danu44, odnosnie opinii która tu umiescilem o Filtronie. Mam ja od kolegi, którego poznałem dosc dobrze i prosilem go o obiektywna opinie.

Nie bierzesz pod uwage tego co napisalem, twój wybór. Ja wole posluchac ludzi, którzy sami uczestnicza w procesie produkcji filtrów...

Sokram

Sokram, no co Ty nie mamy sie tu spierac ani klocic.

Chodzi o wymiane doswiadczen i pogladow na temat roznych filtrow.

To ze ja uzywam Knechta, jeszcze o niczym nie swiadczy.

Moze sie okazac wlasnie po tych rozmowach tu na forum, ze wszystko to robia skosnoocy.

I nie bedzie sie oplacalo przeplacac za filtry przewaznie uwazana za bardzo markowe.

Bo i tak sa made in china.

Pozdrawiam Dana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech będzie i w chinach jeśli tylko spełnia normy jakościowe a zapewne musi spełniać,swoją drogą ostatnio widziałem kilka kompletwów felg używek z logo OOOO vw a produkcja made in china

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że produkt jest "made in China" nie oznacza, że jest kiepskiej jakości. W Chinach można wszystko wyprodukować - zarówno produkty bardzo niskiej jakości jak i produkty przebijające jakościowo wyroby europejskie. Podejrzewam, że VAG nie wpuszcza do obrotu chińskich bubli, ich towar na pewno przechodzi kontrole jakości po wyprodukowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co wy macie z tym uprzedzeniem do Made in China. 70% rzeczy na polskim rynku jest z Chin, bo polaków nie byłoby na co innego stać.

Są produkty lepsze i gorsze jakościowo. Zależy od firmy. A Volkswagen buduje teraz kolejną fabrykę w Chinach.

Śmieszy mnie to uprzedzenie do produktów z Chin. 90% skuterów w Polsce jest stamtąd. Chiny nas ubierają więc dla mnie to hipokryzja.

A Bosch ma mniej wkładu filtrującego niż Filtron. Mann jest przereklamowany. Kupiłem teraz zestaw manna i to to samo co Filtron. Więc po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy produkują u żółtków.Gdzieś w 1999 roku chyba chciałem wymienić świece w moim KADECIE.Zajechałem do ASO Autoserwis Dolny Śląsk we Wrocławiu na Karkonoskiej i poprosiłem o komplecik.Miły pan przyniósł mi.Zajrzałem do pudełeczka,a tam na porcelance logo Opla,a na cokoliku Made in China.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy produkują u żółtków.Gdzieś w 1999 roku chyba chciałem wymienić świece w moim KADECIE.Zajechałem do ASO Autoserwis Dolny Śląsk we Wrocławiu na Karkonoskiej i poprosiłem o komplecik.Miły pan przyniósł mi.Zajrzałem do pudełeczka,a tam na porcelance logo Opla,a na cokoliku Made in China.

Tak to prawda, coraz czesciej widze kupujac ze loga sa znanych firm, a na tym dolaczone jest, kraj produkcji Made in China.

Ale nie w kazdym przypadku. Dzisiaj kupilam filtr oleju, kabinowy i powietrza mojej ulubionej firmy Knecht.

Oczywiscie produkcja Made in Austria. Dobrze i solidnie wykonane, a kosztuje pare zlotych wiecej niz wszystkie produkcje Made in China czy EU (Polska, Czechy, Wegry itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...