Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtry oleju


danu44

Rekomendowane odpowiedzi

A Bosch ma mniej wkładu filtrującego niż Filtron. Mann jest przereklamowany. Kupiłem teraz zestaw manna i to to samo co Filtron. Więc po co przepłacać?

Też się spotkałem z taką informacje. Znam serwis, który przetestował filtry oleju Boscha montując je do serwisowanych aut. Po wymianie rozcinali je i stwierdzali, iż filtr Boscha ma mniej wkładu filtrującego niż polskie filtry z Sędziszowa ponadto jakościowo filtr z Sędziszowa lepiej był wykonany. Widząc w jakim stanie są te filtry po wymianie zrezygnowali z Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na targach moto ogladalem alternatory produkowane przez chinczykow dla boscha :decayed:

produkt wykonany dla audi przez chinczykow, moze byc wyzszej jakosci niz knechta w ofercie aftermarketowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że chiny zrobią wszystko:

-ma być baardzo to będzie tani bubel

-ma być taniej niż w europie z zachowaniem konkretnej technologii i kontroli jakości,tak też wykonają dany produkt

nie wszystko z chin jest złe,są tanie buble i markowe produkty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie autoryzowane serwisy stosują filtrona bo pamiętam że u ojca w Octavi widziałem filtry Mann'a przy wymianie

Wy piszecie że Mann przereklamowany a ja kupiłem Manna :facepalm: jedynie dobrze że jest napisane na filtrach made in germany a nie china :decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie autoryzowane serwisy stosują filtrona bo pamiętam że u ojca w Octavi widziałem filtry Mann'a przy wymianie

Wy piszecie że Mann przereklamowany a ja kupiłem Manna :facepalm: jedynie dobrze że jest napisane na filtrach made in germany a nie china :decayed::decayed:

Ale te filtry są bardzo dobre.

Ja też kupiłem Mann'a więc oboje mamy "markowe filtry" w autach. Teraz wśród uczestników tego wątku możemy się lansować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkt wykonany dla audi przez chinczykow, moze byc wyzszej jakosci niz knechta w ofercie aftermarketowej

Moderatorze drogi, wiem ze jestes bardzo madry facet. I dlatego prosze wytlumacz mi, a moze nie tylko mnie. Co miales na mysli piszac to co powyzej.

Co to aftermarket (rynek wtorny) wiem w ogolnym zarysie. Ale czy uwazasz ze filtr np. oleju marki Knecht nie jest originalnym produktem Made in Austria?

I tak np. czy filtr oleju firmy Bosch wyprodukowany w Chinach jest lepszy jakosciowo od tego Knechta Austriackiego?

Prosze bardzo objasnij mnie, o co chodzi w tym biznesie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wy poznajecie ze filtr jest dobry, czy zły? Smak,dotyk ,zapach? :grin:

Ja kupuje Filtrona bo spełnia normy, jest tani, i przede wszystkim: pracujący tam wujki, ciotki, mamy i taty maja co do gara włożyć !:good:

Setki tysięcy kilometrów w kilku autach i żadnych problemów z Filtronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wy poznajecie ze filtr jest dobry, czy zły? Smak,dotyk ,zapach? :grin:

Ja kupuje Filtrona bo spełnia normy, jest tani, i przede wszystkim: pracujący tam wujki, ciotki, mamy i taty maja co do gara włożyć !:good:

Setki tysięcy kilometrów w kilku autach i żadnych problemów z Filtronem.

Masz racje, napewno rodzinka jest zadowolona i z tego bardzo sie ciesze.

Ale powiedz mi na jakim oleju jezdzisz, czy moze jest to Lotos lub Orlen?

Bo one tez spelniaja normy oleju dla Audi.

Skoro uwazasz ze nie ma roznicy pomiedzy filtrami np. Boscha, Manna i Filtrona.

To znaczy ze pomiedzy Lotosem, Castrolem (PL) i francuskim Motulem tez jej nie bedzie.

Pytasz jak rozpoznaje sie czy filtr jest dobry... cyt. po smaki czy zapachu...

A jak rozpoznaje sie czy olej jest dobry... czy po smaku?

Czy po tym jak sprawuje sie w eksploatacji... i tak samo jest z filtrami oleju, paliwa itp.

Pozdrawiam

ps. A tu maly przyklad...

http://forum.vw-passat.pl/threads/35426-Fotoprzestroga-filtr-oleju-FILTRON-w-vr6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zamknąć wątek bo chyba już wszystko zostało wyjaśnione .

Błagam pomóżcie, nie mogę odkręcić filtra oleju w a4b5 avg. Cały się powyginał, a ze śrubokrętem mało miejsca i strach że go obetnę.
Pozostaje tylko zainwestować w klucz do odkręcania filtra albo spróbowac śrubokrętem,są jeszcze takie nakładki na filtr i odkręca sie zwykłą grzechotką :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkt wykonany dla audi przez chinczykow, moze byc wyzszej jakosci niz knechta w ofercie aftermarketowej

Moderatorze drogi, wiem ze jestes bardzo madry facet. I dlatego prosze wytlumacz mi, a moze nie tylko mnie. Co miales na mysli piszac to co powyzej.

Co to aftermarket (rynek wtorny) wiem w ogolnym zarysie. Ale czy uwazasz ze filtr np. oleju marki Knecht nie jest originalnym produktem Made in Austria?

I tak np. czy filtr oleju firmy Bosch wyprodukowany w Chinach jest lepszy jakosciowo od tego Knechta Austriackiego?

Prosze bardzo objasnij mnie, o co chodzi w tym biznesie.

Pozdrawiam

Aftermarket tzn nie z ASO.

A przyklad o alternatorach bierze sie stad, ze tylko potwierdza ze chinczycy moga produkowac i szajs i elementy w wysokiej jakosci.

Wiec, skoro na filtrze made in china jest logo OOOO VW oraz nr katalogowy i zakup dokonany jest ASO nie powinno byc problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. A tu maly przyklad...

Zły przykład, błąd w zamatowaniu filtra:facepalm:

Czytaj kolego griga-st ze zrozumienie, albo nie nabija sobie postow "niczym"

Pozwole sobie zacytowac moderatora Łysy z forum Passata

cyt.

" A skąd taka bulwersacja?? Spokojnie chłopie, no chyba że filtronem handlujesz "

Czyzby to rowniez Pana kolego griga-st dotyczylo.

A tu odpowiedz kolegi monter, ktoremu niezarejestrowany gosc na forum zarzucił zly montaz filtra.

cyt.

"W vr6 są 3 rodzaje puszki/pojemnika na filtr... W moją puszkę wchodzi tylko taki a nie inny filtr, standardowy filtr do vr6 z plastikowymi denkami nie pasuje. A silnik nie jest z passata. "

Wiec przyklad bardzo dobry.

http://forum.vw-passat.pl/threads/35426-Fotoprzestroga-filtr-oleju-FILTRON-w-vr6

PS. A Pan kolego griga-st, moze jezdzic na kazdym filtrze jaki sie Panu podoba.

I jesli nie ma Pan nic konkretnego do powiedzienie w temacie filtrow, to prosze tu nie robic OT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do produktów z Chin. Kumpel pracował kiedyś jako manager w Chińskich fabrykach i sprawa wygląda tak:

-Produkują bardzo tanio produkty niskiej jakości

-Produkują drożej (ale wciąż opłacalniej niż produkcja w EU) produkty wysokiej jakości

Oczywiście są też produkty ze średniej półki- wszystko zależy co, gdzie i za ile... Tak jak i u nas.

Więc nie zawsze to co Made in China jest niskiej jakości- bo może być tej samej jak produkty z EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie zawsze to co Made in China jest niskiej jakości- bo może być tej samej jak produkty z EU.

Dokladnie...

Tak jak napisal moderator powyzej. Jesli jest to firmowane przez np. :audi: to mozemy zakladac ze bedzie to produkt na odpowiednim poziomie.

Ale takie mozna chyba dostac tylko w ASO, tu wiadomo cena czasami jest powalajaca.

A poza tym co czlowiek i co forum to inne upodobania i tendencje.

Np. koledzy z forum Mondeo, propaguja i wszyscy jezdza na filtrach filmy JC Premium weglowych. W tym konkretnym przypadku chodzi o filtry kabinowe.

Tez ciekawa opcja do zastanowieni sie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem niedawno filtr oleju w ASO.Na opakowaniu :Made in Germany.Na filtrze znaczek VW,Audi,nr katalogowy,data produkcji i napis MHD Germany HU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem niedawno filtr oleju w ASO.Na opakowaniu :Made in Germany.Na filtrze znaczek VW,Audi,nr katalogowy,data produkcji i napis MHD Germany HU.

Wyglada na to ze opakowanie ori z Germani, natomiast sam filtr, to juz chyba wyrob Wegierski.

Podejrzewam ze jest to wszystko spowodowane tzw. globalizacja rynku gospodarczego.

Czesc produktow jest rzeczywiscie produkowana w Made in German. Natomiast reszta (wiekszosc) jest produkowana w krajach gdzie sila robocza jest znacznie tansza niz w Niemczech. I stad potem mozliwosc kupienia u nas np. filtra za powiedzmy 6-7 euro. Natomiast cena tego samego filtra w Niemczech czy Angli jest juz dwa razy wyzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No logo kosztuje,pewnie dykta,z której zrobiono opakowanie też wyprodukowana na Węgrzech,albo sprowadzona z Chin,bo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...