Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtry oleju


danu44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy

Przegladajac internet znalazlam ciekawy artykul na temat filtrow oleju.

Wiem, ze juz duzo zostalo napisane na forum o filtrach, ale to wszystko z doskoku.

Wiec gdyby modreator nie mial nic przeciwko temu, to mozna by ten watek kontynuowac.

Ponizej podaje link, gdzie znajduje sie artykul o filtrach. Dokladnie, na ostatniej stronie (trzecia) jest podsumowanie.

Wiec moze i my sie dolaczymy do oceny filtrow na naszym forum.

Ja osobiscie od lat uzywam filtry Knechta (wedlug zalecen Prezesa Hugo), ale czytajac ten artykul zwrocilam uwage, ze dosc dobre oceny ma filtr firmy Purflux (mnie osobiscie nie znany). Na roznych forach tez dosc dobrze jest o nim pisane. Czy koledzy maja jakies doswiadczenia z tymi filtrami?

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam Dana :smiley:

http://www.auto-swiat.pl/1-test-filtrow-oleju-czyli-ile-jest-filtra-w-filtrze

PS. Jesli mozna byloby rozszerzyc, ten watek (bo nie umiem juz zmienic tytulu) o inne filtry (paliwa-powietrza) to bylo by super. Bo na przyklad filtr paliwa Knechta kosztuje okolo 100zl, a np. firmy Purflux tylko 50 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze spie albo nie widze zadnego linku

Co do filtrów to ASO teraz montuje tez Filtrona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze spie albo nie widze zadnego linku

Co do filtrów to ASO teraz montuje tez Filtrona

Hej

Chyba jeszcze spisz... :wink:

ps. wkoncu to dopiero 7 rano

ps. a jesli to prawda ze ASO montuje Filtrona... no to naprawde rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

Przegladajac internet znalazlam ciekawy artykul na temat filtrow oleju.

Wiem, ze juz duzo zostalo napisane na forum o filtrach, ale to wszystko z doskoku.

Wiec gdyby modreator nie mial nic przeciwko temu, to mozna by ten watek kontynuowac.

Ponizej podaje link, gdzie znajduje sie artykul o filtrach. Dokladnie, na ostatniej stronie (trzecia) jest podsumowanie.

Wiec moze i my sie dolaczymy do oceny filtrow na naszym forum.

Ja osobiscie od lat uzywam filtry Knechta (wedlug zalecen Prezesa Hugo), ale czytajac ten artykul zwrocilam uwage, ze dosc dobre oceny ma filtr firmy Purflux (mnie osobiscie nie znany). Na roznych forach tez dosc dobrze jest o nim pisane. Czy koledzy maja jakies doswiadczenia z tymi filtrami?

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam Dana :smiley:

http://www.auto-swiat.pl/1-test-filtrow-oleju-czyli-ile-jest-filtra-w-filtrze

PS. Jesli mozna byloby rozszerzyc, ten watek (bo nie umiem juz zmienic tytulu) o inne filtry (paliwa-powietrza) to bylo by super. Bo na przyklad filtr paliwa Knechta kosztuje okolo 100zl, a np. firmy Purflux tylko 50 zl.

Nie wiem co moderatorzy zrobią z tym wątkiem, ale z ciekawości zerknąłem na ceny w IC i filtr paliwa do mojej A4 kosztuje odpowiednio: z Knechta- 107zł(bez podgrzewacza) natomiast z Purfluxa 99 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe...

U mnie na stronie IC... filtr paliwa firmy Purflux kosztuje dokladnie 59.97zl

A np. na allegro 49.99 zl.

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=purflux+filtr+paliwa+audi+a4

ps. Ale nie o ceny tu chodzi filtrow (chociasz tez) ale o jakosc i ocene.

Bo juz kolega Krzysiek napisal ze podobno Filtron jest montowany w ASO.

A wedlug ocen w tym artykule, jest to raczej watpliwej jakosci filtr.

ps. Poza tym ktos w komentarzu do tego artykulu napisal ze sa podobno bardzo dobre filtry oleju firmy HENGST.

No i wlasnie o to mi chodzi zeby koledzy wypowiedzieli sie ze swoich doswiadczen, ktory filtr jest dobry i godny polecenia, a ktory nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe...

A wedlug ocen w tym artykule, jest to raczej watpliwej jakosci filtr.

Powiedz mi w ktorym miejscu tego artykulu jest napisane, ze FILTRON to watpliwy prezentuje watpliwą jakość? Ja od zwasze uzywam FILTRONA i nie mam zadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe...

A wedlug ocen w tym artykule, jest to raczej watpliwej jakosci filtr.

Powiedz mi w ktorym miejscu tego artykulu jest napisane, ze FILTRON to watpliwy prezentuje watpliwą jakość? Ja od zwasze uzywam FILTRONA i nie mam zadnych problemów.

Witaj Łukasz

Z artykulu zrozumialam ze czym wieksza ilosc materialu filtrujacego tym filtr jest lepszy.

A tu napisano ze, cyt. "Niewielka w porównaniu z markowymi konkurentami ilość materiału filtracyjnego"

No chyba ze zle to rozumiem, to sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo ciekawy.

Jednak źródło czyli auto świat marne. Np. bzdury jakie czasami wypisują szczególnie nt. awaryjności używanych pojazdów są rozbrajające...

Wydawca jest ten sam co komputer świat, i tam również często w testach są banialuki. Wg zasady kto płaci tego produkt dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe...

A wedlug ocen w tym artykule, jest to raczej watpliwej jakosci filtr.

Powiedz mi w ktorym miejscu tego artykulu jest napisane, ze FILTRON to watpliwy prezentuje watpliwą jakość? Ja od zwasze uzywam FILTRONA i nie mam zadnych problemów.

Witaj Łukasz

Z artykulu zrozumialam ze czym wieksza ilosc materialu filtrujacego tym filtr jest lepszy.

A tu napisano ze, cyt. "Niewielka w porównaniu z markowymi konkurentami ilość materiału filtracyjnego"

No chyba ze zle to rozumiem, to sorry.

Jakby kolezanka przeczytala caly artykul ze zrozumieniem to byloby jasne,ze nie tyle ilość materialu filtrujacego ma wplywa na prace filtra co jego jakosc i własciwosci

Po drugie zgodze sie z przedmowca, ze AS to nie jest najlepsze zrodlo inforamcji :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mam znajomego w Filtronie. Powiedział mi tak, ze filtry do powietrza moge śmiało kupowac(sa dobre i nie odbiegaja od najlepszych),

a te pozostałe(czyt. do oleju, paliwa) jak sam uwazam :-). Testy w AS w takiej forme to dla mnie zawracanie głowy czytelnikowi.

Wazne, ze pismaki na 1-szej stronie walna przyciagajacy tytulik artykułu.

Nic z nich nie wynika...

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kolezanka przeczytala caly artykul ze zrozumieniem to byloby jasne,ze nie tyle ilość materialu filtrujacego ma wplywa na prace filtra co jego jakosc i własciwosci

Po drugie zgodze sie z przedmowca, ze AS to nie jest najlepsze zrodlo inforamcji

No coz nie jestem mechanikiem ani nawet facetem, wiec mozliwe ze dlatego czytam z niezrozumieniem.

Mysle ze mi to wybaczysz. I moze oprócz krytyki tego co napisalam, napiszesz tu tez cos ciekawego.

Np. co poza iloscia i jakoscia wkladu (materialu) ma znaczenie dla pracy filtra.

Chodzilo mi rowniez o to aby byl konkretny watek o filtrach.

Artykul ktory zacytowalam ma byc tylko motorem do dyskusji na ten temat.

A nie jak to bywa na forum, ze nagle w watku o np. jaki olej do tdi, ktos pyta. A jaki filtr do mojego auta.

I zaczyna sie lawina postow o filtrach.

Teraz jest watek o filtrach i jesli ktos bedzie chcial cos na ten temat powiedziec lub sie dowiedziec mozna go tu odeslac.

Mysle ze z czasem watek sie rozkreci i kazdy napisze cos ciekawego ze swoich osobistych doswiadczen z filtrami.

I jeszcze jedno. Pomyslem do zalozenia takiego temat bylo to, ze na innych forach sa watki konkretnie poswiecone wlasnie filtrom.

I ludzie maja naprawde duzo do powiedzienia. Tak jak u nas np. o olejach.

Pozdrawiam

ps. Łukasz, domyslam sie ze poczules sie urazony ( wiec przepraszam) tym ze napisalam ze Filtron ma zle opinie (inne fora-google). A Ty wlasnie na nim lubisz jezdzic.

Nie mam zamiaru z Toba polemizowac (choc moze ktos bedzie mial ochote i doswiadczenia zwiazane z tymi filtrami) co do jakosci filtrow marki Filtron. Ja nie znam tych filtrow. Jezdze na filtrach Knecht, ktore osobiscie (i nie tylko ja) uwazam za bardzo dobre.

Autem przejechalam w ciagu 4 lat, ponad 100 tys kilometrow. Filtry wymieniam co 10-20 tys. I nigdy nie bylo zadnych problemow.

Pozdrawiam serdecznie :smiley:

Czesc,

Mam znajomego w Filtronie. Powiedział mi tak, ze filtry do powietrza moge śmiało kupowac (sa dobre i nie odbiegaja od najlepszych),

a te pozostałe (czyt. do oleju, paliwa) jak sam uwazam :-). Testy w AS w takiej forme to dla mnie zawracanie głowy czytelnikowi.

Wazne, ze pismaki na 1-szej stronie walna przyciagajacy tytulik artykułu.

Nic z nich nie wynika...

Sokram

Uwazasz ze jak Twoj znajomy pracuje w Filtronie, to powie Tobie ze to zla firma...?

ps. A poza tym nie Filtron mnie interesuje, bo o nich wszystko wiadomo. Ale filtry firmy Purflux.

Tak w tym tescie jak i na roznych forach ludzie wypowiadaja sie o nich dobrze. Czy ktos z naszego forum zna te filtry?

Wyglad na to ze kazdemu zalezy na jak najlepszym oleju do silnika. Motul, Millers czy Liqui Moly, natomiast filtr jaki bedzie to juz nie jest takie wazne. A sa to (filtr oleju-paliwa) jedne z glownych czynnikow utrzymania silnika w dobrej kondycji.

Moze zrobimy maly ranking filtrow. Kto na czym jezdzi, jak dlugo i ile kilometrow przejechal.

Bez awaryjnie lub tez z problemami...

Wszystkim Panom zycze milych i pogodnych swiat Wielkanocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda ten filtr który wyjąłem z golfa Żonki ktory to wczesniej był na serwisie i to nie w Polsce 4647326c9ea63ccemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem to ASO zacznie montowac części "made in china" :P

A swoja drogą, to ostatnio spotkalem sie z filtrem oleju Knechtem na pierwszy montaż :)

---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

Co do Purflux to wiem ze filtry tej firmy są na pierwszy montaż stosowane w autach francuskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem to ASO zacznie montowac części "made in china" :P

A swoja drogą, to ostatnio spotkalem sie z filtrem oleju Knechtem na pierwszy montaż :)

---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

Co do Purflux to wiem ze filtry tej firmy są na pierwszy montaż stosowane w autach francuskich.

MANN w Chinach https://www.mann-hummel.com/mhpl/index.html?iKeys=48.9.1194.0.0 popatrzcie na historie i rok 2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem to ASO zacznie montowac części "made in china" :P
Niektóre ASO już montują (filtry no-name made in china ).Narazie jako zamiennik :wallbash:więc przestrzegam. A wygląda to tak :e9b764c0c7fcc47d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

MANN w Chinach https://www.mann-hummel.com/mhpl/index.html?iKeys=48.9.1194.0.0 popatrzcie na historie i rok 2008

To jest straszne co sie dzieje... :facepalm:

Juz niczego nie mozna byc pewnym...

A aso to juz jest wogole bajka nie z tej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem to ASO zacznie montowac części "made in china" :P

Już dawno montują... przykład: filtr paliwa z ASO do AWX`a.

http://s3.postimage.org/9qjbhel6p/07072011005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem to ASO zacznie montowac części "made in china" :P

Już dawno montują... przykład: filtr paliwa z ASO do AWX`a.

http://s3.postimage.org/9qjbhel6p/07072011005.jpg

Czesc Robert

Wydawalo mi sie ze UFI to dosc dobra wloska firma, a tu widze "made in china" ?

Skad Ty to masz, jezdzisz do ASO...? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...