Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BDG] Trzęsie na jałowym


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem identyczne objawy. Najgorzem w upał, przy 90st. płynu i na biegu jałowym przy ok 900 obr/min. Mechanik powiedział że to pompa wtryskowa. Zanim oddałem samochód w jego ręce wymieniłem trzy zawieszenia rury wydechowej (koszt ok 20 zł) i ustawiłem tak rurę, że przy przy zimnym silniku zawieszenia są lekko napięte w kierunku silnika. Po rozgrzaniu rura się wydłuża i wtedy zwisa swobodnie. Wcześniej na zimnym silniku rura zwisała swobodnie i pewnie po rozgrzaniu musiała naprężać wieszaki. Ostatni ruch to ustawienie obejmy na łączeniu rur zgodnie z opisem w książce. Od dłuższego zero drgań. Czesto pojawiają się tu wypowiedzi, dotyczące drgań nadwozia na biegu jałowym. Polecam wszystkim zacząć właśnie od tego, bo to niewielki koszt i pare minut roboty.

* uzupełnij profil [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzęsiawki na wolnych obrotach w V6 jest rada :wink4:.

jaka rada?

(oczywiscie poza podniesieniem obrotow biegu jalowego :tongue4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, widze, ze caly czas czekasz na rady :>

Wybierz sie wreszcie gdzies... np. do Warszawy.

Michał,już dawno bym był,gdyby nie czas,a raczej jego brak :confused4:,walił bym od razu do Krakowa,tam mam "Trzeniowego pewniaka",ale może zdecyduje się na "warszawiaka",bliżej,gadałem z bratem,żeby pojechał moim autem do kraka,ale powiedział "...ni chvja!",do wawy jednak dużo bliżej,może da sie namówić :chytry:,a przy okazji walną bym sobie chipa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał,już dawno bym był,gdyby nie czas,a raczej jego brak :confused4:

Wiem jak jest. Tak, czy siak czas dziala na Twoja niekorzysc :confused4:

Spinaj sie i odstaw wreszcie gdzies auto do doktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz bo nie wiesz powiadasz... :naughty:

Rogal pisal dosc dlugie posty na ten temat na AKP, wiec sadze, ze poradzilby sobie z problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeks32 zgodnie z Twoja prosba poczytalem na zagranicznych forach (Niemcy) i niestety nie znalazlem rozwiazania :thumbdown:

Problem z trzesieniem w BDG pojawial sie kilkakrotnie lecz nie zostal do konca rozwiazany :thumbdown:

Jako rozwiazania dokonywane zostaly zarowno wymiana wałka rozrządu jak i sterownik wtrysku, co niestety nie pomoglo.

Tutaj to wyczytalem:

http://www.motor-talk.de/forum/2-5-v6-tdi-motor-ruckelt-im-leerlauf-t1228961.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz bo nie wiesz powiadasz... :naughty:

Rogal pisal dosc dlugie posty na ten temat na AKP, wiec sadze, ze poradzilby sobie z problemem :)

aha , nie wiedziałem

możesz podlinkować w wolnej chwili? nie mogę znaleść :kwasny:[br]Dopisany: 13 Październik 2008, 00:12_________________________________________________ok , już nie trzeba ... udało mi się odszukać o ile to te wypowiedzi z topicu o "wykresach 2.5 MTMa"

no w teorii wypowiedzi wyglądają imponująco , czekamy na wyniki praktyki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o te mi chodzilo wlasnie.

Nie znam poki co zadnego auta, ktore naprawial Rogal pod tym katem, ale moze znajdzie sie jakis chetny... Andy? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o te mi chodzilo wlasnie.

Nie znam poki co zadnego auta, ktore naprawial Rogal pod tym katem, ale moze znajdzie sie jakis chetny... Andy? :naughty:

Trudny temat :decayed: nie ma chętnych do naprawy :gwizdanie:

tomeks gadałeś z Piotrusiem? Będę u niego w środę jak coś :wink4:[br]Dopisany: 20 Październik 2008, 22:00_________________________________________________

Chlopaki wiemy cos wiecej w temacie czy nadal nikt nie poradzi nic na to"telepanie" :mysli:

Niżej masz odpowiedz :gwizdanie:

Rogal pisal dosc dlugie posty na ten temat na AKP, wiec sadze, ze poradzilby sobie z problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam poki co zadnego auta, ktore naprawial Rogal pod tym katem, ale moze znajdzie sie jakis chetny... Andy? :naughty:

:ssij:-cie :bla::piroman::wtf::polew::wink4:

Jeden klepnął kiedyś jakąś bzdurę i teraz wciąż ona funkcjonuje i kolejny szpec ją powtarza.

Jeździł który moim autem? Wyrywa lewarek z łapy?!

Trzeniek, woziłeś kuper moim paździerzem gdy ostatnio byłeś w W-wie :naughty: Co powiedziałeś na temat tego mitycznego narywania?

Flyer, po wymianie wtrysku sterującego masz nadal to narywanie? BTW: sprawdzałeś korekcje po wymianie wtrysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie narywanie wiaze sie raczej z pompa, gdy jej dawka na jalowym mocno spada (palowanie w miescie, od swiatel do swiatel).

W innych sytaucjach telepania nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeks gadałeś z Piotrusiem? Będę u niego w środę jak coś :wink4:

no probuje caly czas,tylko cos nie wychodzi :wallbash:,zreszta pisalem do ciebie na PW,ale jakas mistyczna cisza :mysli:,

chyba ze jest cos o czym ja nie wiem :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeniek, woziłeś kuper moim paździerzem gdy ostatnio byłeś w W-wie :naughty: Co powiedziałeś na temat tego mitycznego narywania?

że te drgania nie są bardzo odczuwalne ale to tylko ze względu że masz podniesione obroty ...

ustaw obroty tak jak ma być i zobacz wtedy co się będzie działo z lewarkiem :naughty: :naughty: :naughty:[br]Dopisany: 20 Październik 2008, 22:34_________________________________________________Tomeks , w środę dam Ci znać ... wyslij mi swój numer na pw :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslij mi swój numer na pw :gwizdanie:

poszlo :cool1:

PS.notabene drugi raz dzisiaj :disgust:,nie czytales,czy olales :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...