Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BDG] Trzęsie na jałowym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tomeksie , pre nie idzcie tą drogą :decayed:

Opublikowano

To powiedz jaka maja isc :tongue4:

Opublikowano

http://www.a4-klub.pl/smf/profiles/piotrus-u12475.html :naughty:[br]Dopisany: 22 Lipiec 2008, 23:14 _________________________________________________Teraz na poważnie :wink4:

Tomek, spojrzałem wczoraj co w innym motorku BDG piszczy :naughty: i tak:

korekcje wtrysków nie są najlepsze... Jedna nawet jest na granicy tolerancji.

a więc przydałoby się wymienić , chyba nie muszę mówić co może stać się z tłokiem?

Według mnie :

- może być lekko zapowietrzony układ, ponieważ przy przyśpieszaniu czaaasem (dość rzadko), zdarza się lekkie drgnięcie

- warto przeczyścić układ dolewając mixolu

jeśli układ jest zapowietrzony to jak najszybciej trzeba to wyeliminować bo VP44 brzydko nam się odwdzięczy

mixolem nie czyścisz układu tylko smarujesz i pompkę Vp44 i wtryskiwacze :wink4:

Co do ostatniego, logi "przed" już mam. Teraz kupię mixolka i co miesiąc będę sprawdzał korekcje.

Tobie proponuję to samo.

:good: dobry pomysł , lepszym wyjściem byłoby sprawdzanie co 5,10 tankowań... oczywiście nie piszę ile ma być mixolu na cały bak bo to chyba wiecie :wink4:

Oczywiście nie wiadomo, czy jest to wtrysk sterujący. Według mnie "jeszcze nie" ponieważ żadnych błedów zarejestrowanych nie ma/ nie było.

padnięty wtrysk sterujcy może ale nie musi dać znaku że to własnie on jest do wymiany , chodzi mi o wyskocznie/zarejestrowanie błędu..

Przyjrzałbym się jednak też czy czasem nie ma lekko zapowietrzonego układu.

dobry pomysł

Acha, zapomniałem sprawdzić ustawienie rozrządu :embarrassed: Bo to też może mieć wpływ.

bardzo ważna rzecz , brawo że o tym pomyślałeś przemek :good: od tego zaczynała się też moja naprawa :wink4:

a teraz tak , większość możliwych przyczyn Przemek już ładnie wycytował , radzę tylko pamiętać że to tylko ok 1/2 tego co może powodować narywanie na biegu jałowym...

Radzę tego nie bagatelizować , ja swego czasu chciałem olać tema (a niech sobie buja) i całe szczęscie że tego nie zrobiłem...

auto w samą porę trafiło na fachowaca który je uleczył... chyb nie muszę mówić jak może skończyć się jazda z narywającym silnikiem i jak może być kosztowna...

Opublikowano
  • Autor
padnięty wtrysk sterujcy może ale nie musi dać znaku że to własnie on jest do wymiany , chodzi mi o wyskocznie/zarejestrowanie błędu..

wiec wtrysk sterujacy mozna wymieniac w ciemno?

Opublikowano
padnięty wtrysk sterujcy może ale nie musi dać znaku że to własnie on jest do wymiany , chodzi mi o wyskocznie/zarejestrowanie błędu..

wiec wtrysk sterujacy mozna wymieniac w ciemno?

w ciemno wymieniają w ASO i w 99% warsztatów... Najpierw sprawdz czy jest zły, są na to sposoby , no chyba że 1000 pln to dla Ciebie drobne to wymieniaj :wink4:

Opublikowano

A ja tylko chciałem dodać że u mnie też trzęslo na jałowym i wspawali mi panowie nową plecionkę (koszt 180 zł) i pozamiatane:)Teraz pięknie ::::)

Opublikowano

no widzicie , i jaki mały koszt :naughty:

Opublikowano

panowie

po pierwsze nie mieszajcie silnikow V6 oraz R4 :rtfm:

po drugie w R4 PD nie ma mowy o zapowietrzeniu ukladu zasilania paliwem,

zbiore mozliwe przyczyny w R4 PD wg mnie:

1. sprawszenie korekcji, kata synchronizacji oraz kompresji - diagnostyka

2. soft do wymiany (update)

3. konektor sterujacy PD

4. uszczelnienie PD do wymiany

5. PD do wymiany

5. zle ustawione walki wyrownazajace (tylko silniki 2.0TDI)

7. zniszczony wałek rozrzadu

Opublikowano

Dzięki Musashi za wskazanie prawdopodobnych przyczyn.

Niepokoi mnie jednak to dudnienie z filtra pojawiające się po samoczynnym ustaniu trzęsiawki na jałowym.

Czy to możliwe że zawór dolotowy nie domyka się. Ale dlaczego dopiero wtedy gdy przestanie trąść.

Opublikowano

Dzięki Musashi za wskazanie prawdopodobnych przyczyn.

Niepokoi mnie jednak to dudnienie z filtra pojawiające się po samoczynnym ustaniu trzęsiawki na jałowym.

Czy to możliwe że zawór dolotowy nie domyka się. Ale dlaczego dopiero wtedy gdy przestanie trąść.

moze klapa gaszaca? :mysli:

Opublikowano

Hee fajnie,

możesz rozwinąć temat?

Opublikowano

No i mnie dopadly trzesawki.

Niedawno byly minimalne, teraz gdy rano odpalam auto sa juz nieco wieksze.

Jak silnik nabierze temperatury, to problem praktycznie znika.

:mysli:

Opublikowano
Jak silnik nabierze temperatury, to problem praktycznie znika.

no to masz na odwrót :)

Hee fajnie,

możesz rozwinąć temat?

ten temat dotyczy V6 przecież - to zupełnie inna konstrukcja

Opublikowano
  • Autor

pre_pl ma racje,temat dotyczy V6 :chytry:

panowie,nie robcie balaganu w temacie :angry:

Opublikowano

Flyer może dwumas się odzywa?

Opublikowano

Nie wiem, co prawda moj styl jazdy moze dobijac dwumasa (duzo hamuje silnikiem), ale dwumas raczej napitala caly czas, a nie tylko z samego rańca.

Opublikowano

cuda,cuda,

u mnie dzisiaj pikneło i zaświeciła się kontrolka awarii filtra cząstek stałych.

teraz już nie wiem od czego zacząć i co najgorsze nie mam czasu za to się zabrać.

co mam robić? podlączyć się pod komputer w ASO?

Opublikowano

A ja tylko chciałem dodać że u mnie też trzęslo na jałowym i wspawali mi panowie nową plecionkę (koszt 180 zł) i pozamiatane:)Teraz pięknie ::::)

no i ja miałem dokładnie to samo, po zmianie plecionki - super

Opublikowano

Na trzęsiawki na wolnych obrotach w V6 jest rada :wink4:. Co do FAP to zacznij mocniej jeździć autem. Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.