Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy benzynowe silnik są wyposażone w dwumas


martin352

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy we wszystkich benzyniakach a4b5 jest koło dwumasowe czy tylko w niektórych?mam 1.8 20v ADR 97r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe występuje w silnikach Diesla. w benzynie jest zwykłe koło zamachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe występuje w silnikach Diesla. w benzynie jest zwykłe koło zamachowe.

Jesteś tego pewny? Bo wprowadzasz ludzi w błąd, dwumas jest bodajże we wszystkich benzynowych oprócz 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe występuje w silnikach Diesla. w benzynie jest zwykłe koło zamachowe.

Jesteś tego pewny? Bo wprowadzasz ludzi w błąd, dwumas jest bodajże we wszystkich benzynowych oprócz 1.6.

Jest koło dwumasowe w każdym 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dla zainteresowanych oddałem do regeneracji koło dwumasowe do firmy w POZNANIU "SPRZĘGŁO SERVICE"

jeśli ktokolwiek byłby chętny zapoznać się z moimi odczuciami po regeneracji chętnie wszystko opiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dla zainteresowanych oddałem do regeneracji koło dwumasowe do firmy w POZNANIU "SPRZĘGŁO SERVICE"

jeśli ktokolwiek byłby chętny zapoznać się z moimi odczuciami po regeneracji chętnie wszystko opiszę

pisz tu w watku:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet 1.6 ahl też ma dwumasę wiem bo rozbierałem taką a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mieliście objawy padającej objawy w benzynie? Bo podejrzewam że dwumasa w moim ALT nie jest już najzdrowsza:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zawsze przebieg świadczy o stanie dwumasa.Ja w starym 1,8 ADR przy wymianie silnika miałem naklepane ok 480 tys km,ale większość na autostradzie..Po wyjęciu starego silnika mój mechanik stwierdził,że dwumas jest ok,więc wymieniłem tylko tarczę sprzęgła i łożysko.Syn kula sie nim do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku autem jeździła w niemczech jakaś niedoświadczona osoba zresztą kobieta. Poobdzierane naroża zderzaków świadczą że ktoś nie za bardzo umiał jeździć. Na pocieszenie wszystko było naprawiane w niemieckim ASO więc o tych obdarciach drzwi, błotników i zderzaków dowiedziałem się przy okazji sprawdzania historii, tak normalnie nie widać.

Tak czy inaczej pewnie też i biegi zmieniane były jak zaczynało szarpać:kwasny::facepalm:

W tej chwili na wolnych mam takie terkotanie przy puszczonym sprzęgle. Być może to skrzynia ale to terkotania częściowo wycisza się po lekkim dotknięciu sprzęgła- a więc sprzęgło nadal przenosi jeszcze napęd i wałek w skrzyni się nadal kręci a chałas zanika.

Sprzęgło (tarcza+docisk+łożysko wszystko SACHS) nowe. Zapłaciłem 600zł za części ale wymieniał mechanik więc może tylko myślę że jest nowe:naughty: Dwumasa też podobno była ok. Terkot w każdym razie jest szczególnie podczas lekkiego dodawania gazu na wolnych obrotach albo delikatnego ruszania z miejsca. Czy więc takie moga być objawy dwumasy w benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kurier dostarczył mi zregenerowaną dwumasę na pierwszy rzut oka wygląda jak nowa

elementy wewnątrz koła nowe.

szlif zrobiony

wyważona

Co do ceny regeneracji firma "sprzęgło service" podaje ją oscylującą w granicach 600/800zł ale wiele osób na forach skarży się że standardem jest ta druga mianowicie 800zł więc mają rację jestem tego złotym przykładem zapłaciłem 800. Gość który ze mną rozmawiał na temat stanu mojego koła próbował nieudolnie uświadomić mnie skąd ta cena zaczął płakać że jest ono w bardzo opłakanym stanie choć dla mnie nie było w tak tragicznym ale nvm myślę że tu próbują nabić klienta w butelkę bo myślą że każdy kto oddaje dwumasę do regeneracji to LAIK z czystej ciekawości zapytałem o to czego by nie wymienili gdybym miał zapłacić za to 600zł reakcja po pytaniu "gość/aka mechanik" zaczyna się ostro jąkać stąd mój wniosek ... tak czy siak jutro zakładam i zdam relację po pierwszej jeździe testowej a potem po paru tysiącach ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś napisze jakie miał objawy padającej dwumasy w benzynce?:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawów jest na pęczki oto kilka:

wibracje podczas muskania pedału sprzęgła po wciśnięciu całkowitym stukotanie bicie

szarpanie przy ruszaniu podobnie jak przy kole sztywnym

zgrzytanie podczas gaszenia silnika itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam terkotanie na wolnych obrotach czasem wieksze czasem mniejsze, a takze wibracje spore calego auta przy ruszaniu z niskich obrotow i na wysokich biegach przy niskich predkosciach - wiem ze to normalne ale u mnie wibracje sa wieksze niz przecietne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...