Skocz do zawartości
IGNOROWANY

NA TEMPOMACIE O 10 km/h szybciej - śmiechu warte!!


ampera4

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zauwazylem i sprawdzilem juz kilka razy przy roznych warunkach pogodowych ze samochod na tempomacie szybciej przyspiesza i jego predkosc maxymalna wynosi o 10 km/h wiecej !!!!:facepalm:

ODCINEK TESTOW ZAWSZE TEN SAM :

1-sandal gazu do koca okolo 5 km predkosc maxymalna niecale 200 km/h

2- 5 bieg tempomat do konca ten sam dystans co wyzej gaz puszczony i predkosc maxymalna 210 km/h

pomimo powyzszego przy 190 jak dam gaz sandal w podloge to nie czuc juz wyraznego przyspieszenia a na tempomacie wyraznie czuc i widac po liczniku ze auto startuje do przodu

silnik 1.9 tdi pd a4 b5 srodek s pakiet 3 ramienna kierownica fotele kubelkowe itp moze komus to cos pomoze :shock3:

sprawdzcie u siebie bo niedowierzam wlasnym slepia

co moze byc przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kiedyś przetestuję jak to z tą prędkością jest u mnie, ale mam silnik AHU i po założeniu tempomatu i w sumie dalej mam takie wrażenie że na guzik lepiej przyspiesza niż po naciśnięciu pedału gazu. Choć myślałem że to tylko takie odczucie z racji tego że auto przyspiesza a nie wciskam gazu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz bede naprawde wdzieczny bo u mnie jest sajgon z roznica predkosci

zeby natempomacie przy predkosci 200 km/h byla roznica 10 km/h wzwyz to auto musi dostac nieco wiekszego kopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ,z racji tego,że codziennie jadę do pracy autostradą A4 często korzystam z tempomatu.Po ustawieniu prędkości zauważyłem,ze jadąc pod górkę auto wyraźnie przyspiesza,aby zachować ustawioną prędkość i odwrotnie jadąc z górki czuć jak auto hamuje.Na liczniku cały cz w okolicach ustawionej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega ma felgi w nieoryginalnym rozmiarze?

Wydaje mi się, że tempomat równa do prędkości odczytanej przez sterownik. Ja również zauważyłem, że climatronic pokazuje prędkość o kilka kilometrów niższą niż prędkościomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ,z racji tego,że codziennie jadę do pracy autostradą A4 często korzystam z tempomatu.Po ustawieniu prędkości zauważyłem,ze jadąc pod górkę auto wyraźnie przyspiesza,aby zachować ustawioną prędkość i odwrotnie jadąc z górki czuć jak auto hamuje.Na liczniku cały cz w okolicach ustawionej prędkości.

to co opisales powyzej to swieta prawda.

ale ja rozpedzam sie na tempomacie nie ustalam jednostaja predkosc tylko poprostu trzymam tempomat na przyspieszaniu tak dlugo by zobaczyc o ile wiecej rozpedzi sie niz na wcisnietym gazie do koca przez ten sam dystans i wyniki opisalem w pierwszym poscie

felgi mam 16 orginalne z a4 opony 55/205 sport maxy

---------- Post dopisany 08-05-2012 at 16:37 ---------- Poprzedni post napisany 03-05-2012 at 18:57 ----------

odswiezam temat bo dalej jest szal:kox:

spotkal sie ktos z owym przypadkiem ?

---------- Post dopisany at 16:37 ---------- Poprzedni post napisany at 16:37 ----------

odswiezam temat bo dalej jest szal:kox:

spotkal sie ktos z owym przypadkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega ma felgi w nieoryginalnym rozmiarze?

Wydaje mi się, że tempomat równa do prędkości odczytanej przez sterownik. Ja również zauważyłem, że climatronic pokazuje prędkość o kilka kilometrów niższą niż prędkościomierz.

A co ma climatronic do prędkości?? :eusathink::eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam ze na tempomacie ciagnie owiele lepiej nic normalnie gazem noznym. 1.8t aeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klimatroniku można sprawdzić między innymi i prędkość aktualną (pozycja 17).

Więcej inf http://www.a4-klub.pl/archiwum/index.php?topic=70.0;highlight=klimatronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klimatroniku można sprawdzić między innymi i prędkość aktualną (pozycja 17).

Więcej inf http://www.a4-klub.pl/archiwum/index.php?topic=70.0;highlight=klimatronik

Wiem o tym ale do tego wystarczy licznik a ze licznik zawyza pare kilometrow to nie ma nic wspolnego z tym jakie jest przyspieszenie na tempomacie

---------- Post dopisany at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ----------

Na klimatroniku można sprawdzić między innymi i prędkość aktualną (pozycja 17).

Więcej inf http://www.a4-klub.pl/archiwum/index.php?topic=70.0;highlight=klimatronik

Wiem o tym ale do tego wystarczy licznik a ze licznik zawyza pare kilometrow to nie ma nic wspolnego z tym jakie jest przyspieszenie na tempomacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klimatroniku można sprawdzić między innymi i prędkość aktualną (pozycja 17).

Więcej inf http://www.a4-klub.pl/archiwum/index.php?topic=70.0;highlight=klimatronik

Wiem o tym ale do tego wystarczy licznik a ze licznik zawyza pare kilometrow to nie ma nic wspolnego z tym jakie jest przyspieszenie na tempomacie

---------- Post dopisany at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ----------

Na klimatroniku można sprawdzić między innymi i prędkość aktualną (pozycja 17).

Więcej inf http://www.a4-klub.pl/archiwum/index.php?topic=70.0;highlight=klimatronik

Wiem o tym ale do tego wystarczy licznik a ze licznik zawyza pare kilometrow to nie ma nic wspolnego z tym jakie jest przyspieszenie na tempomacie

Źle zamieściłem posta bo nie zacytowałem kolegi majkel20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam ze na tempomacie ciagnie owiele lepiej nic normalnie gazem noznym. 1.8t aeb

wydaje Ci sie, w benzynie tempomat jest mechaniczny, w dieslu elektroniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benzynie też jest elektroniczny chyba ze chodzi ci o samą mechanikę przepustnicy, oczywiście mówię o przepustnicy bez linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytaj dokłądnie tekst, konkretnie chodziło tutaj o AEB

tam, w oryginale nie było elektronicznej przepustnicy

mozna zalożyc takowa ale trzeba zmieniac ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem ten trick z tempomatem i też sie zdziwiłem bo ładnie rwie do przodu na + Tempomatu.

A może to tylko takie złudzenie bo auto samo jedzie hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...