Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz czujnika deszczu swiatła Coming Leaving Home 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

ok sprawdziłem i niedługo sie do kolegi z tym wybiorę, to co najlepiej 60% wybrać czy będzie za czułe?

da się to w zielonym menu ustawić?

Takich rzeczy nie zrobisz w zielonym menu , jesli chodzi o ustawienie czułosci czujnika to musisz sam zdecydowac na jaki % ustawić

OK, a możesz powiedzieć jaki masz ustawiony % i czy daję rade, a dla sprostowania to wchodzę w MCE 09 i potem jaki channel czy byte bo za bardzo nie wiem co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o co pytasz jest w pod-sterowniku mce, wybierasz wartości z rozwijanej listy pasujące Ci co auta i zastosowanej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybę raczej mam normalną żadnego odcienia nie widać, ustawię na 60% zawsze można manetką odczulić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale to ustawienie o którym piszesz (20-40-60%), dotyczy tylko czujnika światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle krzyku a u mnie i tak nie poszło było jakieś tam zdanie na czerwono w którym streszczając chodziło o podłączenie online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy mogę mieć jakiś problem ponieważ nie zawsze uruchamiają mi się światła coming leaving home, nie wiem od czego to zależy zaznaczam że mam fabrycznie wszystko zamontowane. Czy jest coś co mam sprawdzić żeby upewnić się że wszystko jest w porządku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta funkcja zależy od natężenia zewnętrznego światła :wink:

Ja rozumiem, ale jak jest ciemno i się nie włączają to chyba coś nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coming leaving home wlacza sie tylko pierwszy raz po nacisnieciu kłódki w kluczyku. Kolejne przyciskanie juz nie dziala.

Czy masz jakies błędy w mce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź vcds'm w ustawieniach modułu 09 MCE czy masz coming oraz leaving home zahaczony.

możesz też w tym module sprawdzić kanały adaptacji - na rozwijanym menu masz ustawienia tych dwóch funkcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz czujnik światła w lusterku wstecznym ? bo bez tego też nie będzie działać

Wydaje mi się Boguś że lusterko to niezależny system...

jak podłączałem czujnik kilka lat temu to nie miałem lustra fotochromu, a coming i leaving home działało :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz czujnik światła w lusterku wstecznym ? bo bez tego też nie będzie działać

Wydaje mi się Boguś że lusterko to niezależny system...

jak podłączałem czujnik kilka lat temu to nie miałem lustra fotochromu, a coming i leaving home działało :eusathink:

No widzisz, a ja u siebie dopóki nie miałem czujnika światła za cholerę nie mogłem uruchomić coming i leaving home, po podłączeniu lusterka z czujnikiem wstało od pierwszego kopa:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie jestem przekonany czy wszystko jest w porządku z tym coming/leaving home.....

Jest tak że odpalają się światła przeciwmgielne gdy zamykam auto a gdy schodzę do garażu i otwieram auto niestety nic się nie świeci.....

Nieraz jest tak że pyknę , dwa, trzy razy pilotem i się zapalają potem na drugi dzień niestety nic się nie zapalała. Gdzie tu diabeł czyha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ustawione cały czas na AUTO ?

Cały czas mam na auto.

Może w garażu masz mocne światło?
też się nad tym zastanawiałem, ale sprawdzałem to też na zewnątrz gdzie jest bardzo ciemno..

---------- Post dopisany at 21:34 ---------- Poprzedni post napisany at 21:34 ----------

Tak się zastanawiam czy może czujnik w szybie jest tego przyczyną....

---------- Post dopisany 29-01-2014 at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany 13-01-2014 at 21:34 ----------

Wszystko się wyjaśniło ale dopiero po jakimś czasie zacząłem łączyć fakty że przyczyną nie zapalania się halogenów jest zbyt słaby akumulator. Pewnego dnia nawet lampka tylna w środku się nie paliła po jednodniowym staniu auta w garażu, dzisiaj poszła wymiana akumulatora- stary sprawdzony miał 7,7V ale od razu prosił o naładowanie i ponowne wykonanie testu.

Wszystko co zakodowane zostało utrzymane więc tylko automatyka szyb do uruchomienia została ale to kwestia przytrzymania przycisku przez ok.5 sekund oraz nastawienie zegarka.

Wszystko działa tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...