Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz czujnika deszczu swiatła Coming Leaving Home 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy :)

Wymieniałem dzisiaj szybę po uderzeniu kamienia, i pomyślałem ostatnio żeby dorzucić sobie wszystkie bajery tj lusterko fotochrom, czujnik zmierzchu i deszczu i założyłem sobie szybę pod te wszystkie graty :banan:

Mam takie pytanko bonusowo dostałem lusterko z czujnikiem wilgotności powietrza i tutaj moje pytanie wiecie gdzie podciągnać przewód z pinu 7 z wtyki 8k0 971 833? I czy trzeba coś kodować żeby działał ten czujnik wilgotności? Właśnie się bawię w podłączanie czujnika i lusterka, przeciągam kable i szkoda by nie podłaczyć i tego czujnika skoro go mam :) Co jest potrzebne do działania tego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy :)

Wymieniałem dzisiaj szybę po uderzeniu kamienia, i pomyślałem ostatnio żeby dorzucić sobie wszystkie bajery tj lusterko fotochrom, czujnik zmierzchu i deszczu i założyłem sobie szybę pod te wszystkie graty :banan:

Mam takie pytanko bonusowo dostałem lusterko z czujnikiem wilgotności powietrza i tutaj moje pytanie wiecie gdzie podciągnać przewód z pinu 7 z wtyki 8k0 971 833? I czy trzeba coś kodować żeby działał ten czujnik wilgotności? Właśnie się bawię w podłączanie czujnika i lusterka, przeciągam kable i szkoda by nie podłaczyć i tego czujnika skoro go mam :) Co jest potrzebne do działania tego czujnika?

poczytaj sobie ten temat http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/asystent-swiatel-drogowych-high-beam-assist-236568/ tam jest rozpisana wtyka 8k0 971 833 WRC ładnie wszystko opisał

Wtyka 8 PIN :

PIN 1 ---> zasilanie do bezpiecznika 12V

PIN 2 ---> masa (łapiesz byle gdzie)

PIN 3 ---> CAN HIGH do GATEWAY wtyka 20 PIN / PIN 17

PIN 6 ---> do 8 PIN lampki wnetrza

PIN 7 ---> do KOMFORTU wtyka 32 C / PIN 32 (czujnik wilgotnosci powietrza tylko przy klimatroniku KOMFORT)

PIN 8 ---> CAN LOW do GATEWAY wtyka 20 PIN / PIN 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie ...

Czy przy dołożeniu czujnika deszczu, konieczne jest też zmiana przełącznika od wycieraczek? :eusathink:

W niektórych modelach jest dodatkowa pozycja "AUTO"

Aaaa jeszcze ... ma może ktoś kod czujnika deszczu w wyposażeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie bo juz od paru dni nie moge sobie poradzić z tym czujnikiem a mianowicie: za każdym razem wywala mi błąd na desce ze czujnik jest uszkodzony założyłem drugi dalej to samo ten sam błąd gdzie moge jeszcze szukać przyczyny? Zaznaczam ze szybę miałem wymieniana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jest mi to któryś z was wstanie zamontować,chodzi o czajnik świateł i deszczu posiadam audi b8 z 2013 r.dzieki

Czujnik jest inny niz po lifcie :wink: a skad jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jestem po montażu czujnika deszczu i zmierzchu, przełącznik świateł wymieniony i zaczęły dziać się jakieś cuda :-/ po zakodowaniu sterownika pojawia mi się błąd przełącznika świateł, światła się od razu zapalają mimo że przełącznik jest w pozycji off, wycieraczki nie reagują.

Po odłączeniu czujnika przełącznik działa, w sensie ze można światła wyłączyć, wycieraczki tez działają, ale na fisie wyświetla błąd czujnika zmierzchu :-/ i nie wiem jak to ugrysc, pomoże ktoś?

Dodam że przełącznik mam o numerach: 8k0 941 531 AS , stary był z końcówka F, światła bixenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery błędów: 02071 - local databus, 03280 - switch position of light-switch knob.

Kodowanie:

26 00 10 91 40 34 BF 25 06 00 00 03 00 00 1D 0D 43 9C 07 08 00 01 01 01 00 00 00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, okazało się ze wtyka w czujniku była felerno... Teraz juz wsio działo, jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z dołożeniem czujnika zmierzchu/deszczu. Ogarnąłem instalacje, podpiąłem przełącznik, czujnik wpiąłem się w 2 pin na wtyce. Na wtyczce do czujnika mam na pin.1 12V, na 2 jest masa a na 3 ja zmierze z masą mam 9V (nie wiem czy tak powinno być) Zakodowałem dokładnie tak jak Darecy w pierwszym poście (nawet mam to same MCE) wywaliłobłędy jak niżej.

01771 - Control Module for Headlight Range (J431)
004 - No Signal/Communication

01520 - Rain and Light Recognition Sensor (G397)
004 - No Signal/Communication

01520 - Rain and Light Recognition Sensor (G397)
008 - Implausible Signal

Jak dla mnie opcje które zostały to uwalony czujnik albo problem z żelkiem do czujnika. Żelek po przyklejeniu nie dolegał dokładnie do szyby tylko powstała jakby poduszka powietrzna i wygląda jakby w środku żelek miał mniejsza grubość i przez to nie kleił sie całą powierzchnią.

Szyba jest dostosowana do czujnika.

Czy czujnik jest bardzo wrazliwy na uderzenia? Spadł przy montażu i poobijał się po plastikach.

Podpowiecie coś... :facepalm:

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...