Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana lamp


byciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Czy posiada ktoś przerobione lampy bixenon plug&play z allegro, gdzie wymienia się tylko wtyczki i ledy wraz z bixenonem święcą bez problemu? Zastanawiam się nad żywotnością tych ledów i czy później w razie czego naprawa nie przewyższy kosztu lamp? Proszę o informację:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem/pytanie. Kupiłem samochód, który ma założone ledy/bixenon od magików, czyli złożone lampy (jedna z dwóch)*z bixenon/led oraz zwykłej. Komputer nie pokazuje błędów, wszystko śmiga jak należy. Postanowiłem więc zamontować*spryskiwacze do lamp. Posiadam MCE - 8K0 907 063. Po przeanalizowaniu całego tego tematu wyczytałem, że wystarczy od pompki do sprysków pociągnąć jeden kabelek do MCE (podpiąć do złącza D, Pin 6), a drugi do masy. Dostałem się do mojego modułu MCE i znalazłem złącze D, lecz w miejscu 6 pina nie ma żadnego bolca. Czy mam rozumieć, że mój moduł nie obsługuje sprysków lamp ? Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Moduł nie obsluguje spryskiwaczy lamp .

W takim razie czy mogę wymienić mój moduł na 8K0 907 063 P lub 8K0 907 063 AH, zakodować*go i wtedy będzie możliwe podłączenie i uruchomienie układu mycia reflektorów? Czy mogę w ogóle zamontować*w Audi B8 2008 rok moduł MCE z 2010 roku lub 2012 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto jest z 2008 roku i ma grzane fotele to pasuje załozyc MCE ( 8K0 907 063 D ) w tedy mamy pełną funkcjonalnosc .

Co do sterownika z polifta to sa kłopoty z prawidłowym kodowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanych foteli właśnie nie mam, myślałem o tym żeby założyć (ale moduł zły). Co w tej sytuacji? Szukać tego z końcówką D i będzie ok? Ten 8K0 907 063 P nie podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z literka P był stosowany w modelu 2010 i nie wiem czy beda jakies błedy zwiazane z START/STOP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem najlepiej będzie dorwać z literką D, nie masz może na sprzedaż takowego albo ktoś*tutaj nie ma? :wink: Wrclaguna bardzo dziękuje za poświęcony czas, jeśli kiedyś*będę w Rzeszowie podrzucę*kratę*piwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie schematów załączonych przez wrclaguna zrobilem pogladowy schemat przeróbi złącza halogena 10PIN na xenon 14PIN bez adaptera

oba złącza tzw "damskie"

http://img26.imageshack.us/img26/5650/schematadapteraok.png

Nie jestem pewien czy czegos nie brakuje, czy sa to dobre polaczenia i co do rozmieszczenia pinow na zlaczu. Jesli ma ktos adapter to miernikiem moze sprawdzic i porownac do schematu jesli sa jakies bledy to podaje czyste zdjecie bez polaczen do edytowania:)

http://img232.imageshack.us/img232/9308/schematadaptera.png

---------- Post dopisany 16-05-2012 at 23:16 ---------- Poprzedni post napisany 10-05-2012 at 13:20 ----------

co do potrzebnych 2szt PINów do wtykow 17Pinowych (4F0 972 483 A oraz 4F0 972 483 B) łączących sie z MCE to nie jest to 000 979 026 E ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting wymiary ok 3x4mm. W zlaczu 17pinowym jest 14pinow mniejszych a 3piny wieksze a to chyba te wieksze czyli nam w tym przypadku zbedne:kwasny:

Potrzebuję poprzekładać piny ale nie wyświetla się pierwszy obrazek ze schematem jak one idą z wtyki 10 PIN -> 14 PIN :kwasny: Ma ktoś ten obrazek lub wie jak te kable idą?

51c9faf4d39b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj grzebiąc vcds-em w aucie znalazłem w abs-sie bit do wkodowania samopoziomu. Problem w tym, że sterownik nie przyjmuje kodowania. Kodowaliście to u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj grzebiąc vcds-em w aucie znalazłem w abs-sie bit do wkodowania samopoziomu. Problem w tym, że sterownik nie przyjmuje kodowania. Kodowaliście to u siebie?

Do samopoziomu trzeba zakodowac tez w 03 ABS , wczesniej trzeba wpisac kod zabezpieczajacy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpusuję ten z okienka ale nie działa. Request our of range. Jak to wpływa na samopoziom? I dlaczego nie przyjmuje kodowania? Poziomowanie wydaje się działać ok.

---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ----------

Znaczy kod z okienka działa, tylko nie przyjmuje kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Security access, który wyskakuje, daje dostęp. Natomiast jeśli próbuję zaptaszkować potem bit dotyczący samopoziomu lub zrobić to ręcznie itd. to nie daje się zapisać. Request out of range 31, czy jakoś tak. Może jest jeszcze jakiś inny security access?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem na różne sposoby.

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:05 ----------

Kurcze, sprawdziłem jeszcze raz na wszelkie sposoby, nawet na odpalonym aucie i lipa. Nie przyjmuje. :facepalm: Jakieś rady, pomysły?

Może chociaż ktoś wie, jaki jest minus tego, że nie jest to wkodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bixów nie mam żadnych. Dlatego nie wiedziałem o kodowaniu w ABS. W ogóle mam tylko jeden błąd, w manetkach. Mam manetki pod ACC zakodowane pod zwykły Cruise Control, bo ciągle przegrywam walkę z radarem. Olać ten ABS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nie przyjmuje ci kodowania w ABS :eusathink: powinno pojsc bez problemu

Ty to masz pecha z tymi kodowaniami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nie przyjmuje ci kodowania w ABS :eusathink: powinno pojsc bez problemu

Ty to masz pecha z tymi kodowaniami :decayed:

Żebyś wiedział :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, kiedyś się odwróci:wink: jeszcze nie ogarnąłeś ACC ??:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, kiedyś się odwróci:wink: jeszcze nie ogarnąłeś ACC ??:shock3:

Jeszcze nie. Za dwa tygodnie jadę do Polski i zamierzam spróbować podmienić radar. Myślę, że ten mój może być walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...