Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odkryte chromy ciekawostka.


rastafaraj87

Rekomendowane odpowiedzi

bedzie foto jak skoncze obydwa relingi. jeden juz wypolerowany drugi jeszcze mleko. teraz mam do pracy nocki i troche musze odespac. chodz dzisiaj sie zmusilem i odrazu od 8 bez spania zdarlem ostatki farby pojechalem papierkami pierwszy reling i potem pasta do chromu i maszynka jazda. jest lustereczko ale napewno nie bedzie takiej jakosci jak ori. z bliska gdzie niegdzie widac male kreski od papieru. nie polecam robic tego na samochodzie. ja z racji tego ze za cholere nie moglem odkecic srob z tylu i tez nie chetnie chcialem rozpinac podsufitke robilem wszystko na aucie. efektem tego jest mala szkode nie rzucajaca sie w oczy ale zajeba*m polerka troche w lakier kurrr**** :facepalm: krew mnie teraz zalewa bo zrobilem kuku mojej niuni eh. dobrze ze nie widac mocno. od spodu napewno nie dojdzie sie polerka. jednym slowem szkoda zachodu a ja rzucilem sie na gleboka wode. moze jak by to bylo zdjete i mial bym to w rekach bylo by owiele latwiej. farba schodzi srednio ale to doczyscic i tak dalej tragedia. foto moze jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to panowie hodować paznokcie i jazda po całości,zastanawiam się co zrobicie z tą uszczelka szeroką miedzy drzwiami a dołem szyby,czy tam też waszym oczom ukażą się chromy,ciekawy temat będę bacznie obserwował i czekam na jakieś foto story z drapania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relingi czarne też są pokryte jakaś strukturą którą można zerwać, z tym że jest to gołe alu i trzeba czymś to zabiepieczyć przed szybkim osadem, z tymi listwami pewnie jest podobnie

Kowi.. nie jest to gołe aluminium bo po usunięciu czarnej powłoki jest relinga satynowa. Ja za czasów swojej B5 zrywałem to - Skansol, Zdrapka i ognia..niestety w niektórych momentach schodziło ładnie, a w innych trzeba było szpachelką..szpachelka podrapała alu i trza było drzec satynę i polerowac od początku :facepalm::facepalm:

W A6 nie popełniłem już tego błędu..kupiłech alu satynowe za 180 zł.. a stare wykopsałem na złom.. Nawet przez myśl nie przeszło mi zrywanie i polerowanie tego.

Tak samo z tymi ramkami.. te górne macie alu.. a dolne w drzwiach przy szybie ? :naughty::naughty::naughty:

Odkopałem foto z rezania moich reling

IMG_0004.JPG

IMG_0005.JPG

IMG_0007.JPG

Po spolerowaniu twardą pastą polerską

IMG_0021.JPG

Finalnie

IMG_0155.JPG

IMG_0154.JPG

Czarne relingi kupiłem za 50-70 zł ( nie pamiętam bo to dobre 4 lata temu było ). Skansol, pasty, filce , czas = zrównałeś się z ceną ori chromów..a ojebałem się jak gupi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda czasu z tymi obwódkami efektu na pewno nie będzie, po za tym zostaną listwy z drzwi i listwa pod tylną szyba boczną ciężko bedzie ja zamontować bo w ori jest montowana w uszczelce szyby i łączy cię z obwódką górną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda czasu z tymi obwódkami efektu na pewno nie będzie, po za tym zostaną listwy z drzwi i listwa pod tylną szyba boczną ciężko bedzie ja zamontować bo w ori jest montowana w uszczelce szyby i łączy cię z obwódką górną

Ja Kiedyś montowałem chromowe obwódki do swojego B5 i pod tyle szyby te od bagażnika chromki przykleiłem na klej do szyb :wink: Ogólnie sporo było roboty bo musiałem tylne szyby powycinać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytajac wasze wypowiedzi stwierdzilem ze sprobuje zerwac ta okleine. Z pierwsza strona meczylem sie 3 godz z droga 15 min bo znalazlem sposob na szybkie zrywanie. Trzeba uzyc szuszarki do wlosow albo cos w tym stylu. Chcialem dodac zdjecie ale aktualnie jestem bez kapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytajac wasze wypowiedzi stwierdzilem ze sprobuje zerwac ta okleine. Z pierwsza strona meczylem sie 3 godz z droga 15 min bo znalazlem sposob na szybkie zrywanie. Trzeba uzyc szuszarki do wlosow albo cos w tym stylu. Chcialem dodac zdjecie ale aktualnie jestem bez kapa

Jak najszybciej zapodaj foto z tym super sposobem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to na relingi uzywales tej szuszarki? ja mialem opalarke i to nic nie dalo aluminium sie przysmarzalo.

DSC02011.jpg

<br /><br />

DSC02022.jpg

<br /><br />

DSC02041.jpg

<br /><br />

DSC02047.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być o chromach wokół okien... teraz już nikt o tym nie pamięta, temat zszedł na relingi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to na relingi uzywales tej szuszarki? ja mialem opalarke i to nic nie dalo aluminium sie przysmarzalo.

http://s7.postimage.org/726zfnotz/DSC02011.jpg

<br /><br />

http://s13.postimage.org/mj80tjipv/DSC02022.jpg

<br /><br />

http://s14.postimage.org/8mr3x2tfh/DSC02041.jpg

<br /><br />

http://s15.postimage.org/4hx3wyg93/DSC02047.jpg

<br /><br />

polerowałes to później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...