Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR


artur2910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od nie dawna jestem posiadaczem A4,poprzedniego włąściciela pytałęm czy zmieniony był rozrzad...stanowczo mowil ze tak i mam nic tam nie robic paseczek widac jest nowy itd.

Ale dziwne szumienie słychac z rozrzadu włąśnie,czy to wina czesci bo jak wiadomo ORI juz pewnie nie są..

a moze cos innego jest do wymiany

ktos ma podobny badz miał podobny problem??pozdrawiam

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie który parametr w vcds należy sprawdzić żeby looknąć do tej synchronizacji. Jestem świeżo po wymianie rozrządu. Co prawda żadnych błędów nie ma, ale wolałbym być pewny. W blokach rozszerzonych nic takiego nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rolke na alternatorze w CAHA da sie bez ruszania przodu wymienic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze bedzie mega ciezko. Ja dlatego wymienialem przy rozrzadzie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie który parametr w vcds należy sprawdzić żeby looknąć do tej synchronizacji. Jestem świeżo po wymianie rozrządu. Co prawda żadnych błędów nie ma, ale wolałbym być pewny. W blokach rozszerzonych nic takiego nie mogę znaleźć.

W silniku masz pomiary rozszerzone i tam pod nr. 191 jest kąt synchronizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem moje a4 po wymianie rozrządu 2009rok 160kkm przebiegu oryginalnego - wizualnie na pasku i rolkach brak sladów zuzycia :)

Jesli ktoś pisze że, po 130kkm ma popekany pasek to niech pomnozy przebieg x 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej B8 jest rozrzad tez nowka wlasciciel zmienial i nie klamal paseczek nowizna..tylko chyba nie najlepszej firmy bo halasuje trochę,myślałem o zmianie tylko czy to ma sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam teraz 155tyś km.ale od jesieni świszcze z przodu któraś rolka, czy czeka mnie już wymiana rozrządu czy jeszcze wymienić rolkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam teraz 155tyś km.ale od jesieni świszcze z przodu któraś rolka, czy czeka mnie już wymiana rozrządu czy jeszcze wymienić rolkę ?

zrób wszystko za jednym razem i spokój

5-6 lat i tak się należy wymiana

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wymienia sie jednego elementu ruchomego rozrzadu tylko calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,czyli trzeba kupić graty i robić :decayed:

a i jeszcze jedno gdzie kupić części chyba na forum będzie najtaniej i pewniej ?

Edytowane przez marda16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy zestaw nawet w ASO nie jest od jednego producenta. Rolki sa INY, rolka napinająca Litensa, pasek Dayco a pompa Dolza albo jeszcze innego producenta.

Tutaj nie ma reguły.

u mnie jest pasek CONTITECH

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro gość sprzedaje ORI rozrządy z pompą wody ORI albo HEPU za odpowiednio 950 i 999zł. ja wybrałem ORI z pompą HEPU

Chłopaki co oznacza ORI? To jest nazwa firmy czy oznaczenie części oryginalnej. Przepraszam za pytanie ale sami wiecie, kobiety myślą troche inaczej :-)

Edytowane przez aa.debiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do 2.0 TDI 170km CAHA idzie inny rozrząd niż do innych wersji silnikowych? Bo znajomy mówił że może załatwić za 650zł dobry rozrząd razem z pompą i tak sięzastanawiam czy to nie jakiś tani zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do 2.0 TDI 170km CAHA idzie inny rozrząd niż do innych wersji silnikowych? Bo znajomy mówił że może załatwić za 650zł dobry rozrząd razem z pompą i tak sięzastanawiam czy to nie jakiś tani zamiennik?

Normalna cena możesz brać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani zamiennik...made in china. ? :)

Ja zakupilem rozrzad za 1160 komlet no ale Ori..

Jakis tani mam obecnie masakrycznie halasuje pasek i chyba nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem czy warto dopłacać za oryginalny skoro kosztuje prawie dwa razy tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wyboru,wszyscy wiemy jakie sa zamienniki...

Osobiscie wole Ori,a tym bardziej rozrzad bo jak to zawiedzie jest tragedia,a poprzedni wlasciciel wlasnie taki zalorzyl i to slyszac wiec zmieniam na taki jak byc powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...