Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Urzad celny + akcyza


riddick74

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem w urzedzie celnym, wypelnilem formularz, krzyczeli ze moj samochod A4 B8 rocznik 2008 jest wart 71.100zł i 3.1%, wyszło do płacenia 1732zł akcyza. W umowie niemieckim napisane 12tys euro. Co trzeba zrobic zeby mniej wyszło do płacenia? Jak u was było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć rzeczoznawce żeby wycenił auto na te 12tyś euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy UC ma liste swoich rzeczoznawców, wiec tam szukaj. Tylko jak auto jest całe to nie masz co liczyc że Ci wyceni na 12tys euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcyza i tak jest naliczana od wartości rynkowej, a nie od wartości w umowie - jedyna opcja, to jeśli masz na umowie więcej niż wartość Eurotax'u. Jeśli nie pasuje Ci akcyza naliczona przez UC, to pozostaje jedynie rzeczoznawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej ceny 71.100zł, to 3,1% mnie wychodzi 2204,10zł :eusathink:

---------- Post dopisany at 21:19 ---------- Poprzedni post napisany at 21:14 ----------

12.000EUR ~52.200zł (przy kursie 4,35zł/1EUR) 3,1% z tej sumy to 1.618,2, a płacisz stówę więcej niż to co napisałem. A rzeczoznawca 20 zł nie weźmie :P Więc nie bardzo Ci się opłaca ;)

---------- Post dopisany at 21:19 ---------- Poprzedni post napisany at 21:19 ----------

12.000EUR ~52.200zł (przy kursie 4,35zł/1EUR) 3,1% z tej sumy to 1.618,2, a płacisz stówę więcej niż to co napisałem. A rzeczoznawca 20 zł nie weźmie :P Więc nie bardzo Ci się opłaca ;)

---------- Post dopisany at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany at 21:19 ----------

Bylem w urzedzie celnym, wypelnilem formularz, krzyczeli ze moj samochod A4 B8 rocznik 2008 jest wart 71.100zł i 3.1%, wyszło do płacenia 1732zł akcyza. W umowie niemieckim napisane 12tys euro. Co trzeba zrobic zeby mniej wyszło do płacenia? Jak u was było?

A żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie, to wyciągnij silnik, wywal wszystkie szyby, rozwal karoserię siekierą, postaw auto na klockach i wołaj rzeczoznawce, który Ci z tych 12 tysi EUR wpisze 1k :grin:

---------- Post dopisany at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany at 21:21 ----------

Bylem w urzedzie celnym, wypelnilem formularz, krzyczeli ze moj samochod A4 B8 rocznik 2008 jest wart 71.100zł i 3.1%, wyszło do płacenia 1732zł akcyza. W umowie niemieckim napisane 12tys euro. Co trzeba zrobic zeby mniej wyszło do płacenia? Jak u was było?

A żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie, to wyciągnij silnik, wywal wszystkie szyby, rozwal karoserię siekierą, postaw auto na klockach i wołaj rzeczoznawce, który Ci z tych 12 tysi EUR wpisze 1k :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej ceny 71.100zł, to 3,1% mnie wychodzi 2204,10zł :eusathink:

---------- Post dopisany at 21:19 ---------- Poprzedni post napisany at 21:14 ----------

12.000EUR ~52.200zł (przy kursie 4,35zł/1EUR) 3,1% z tej sumy to 1.618,2, a płacisz stówę więcej niż to co napisałem. A rzeczoznawca 20 zł nie weźmie :P Więc nie bardzo Ci się opłaca ;)

Dokładnie, raczej sie nie opłaca bo auto pewnie masz w całości. Gdybys musiał zapłacić 18,6% to by warto było kombinować a tak sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupują samochody za 50000 i patrzą jeszcze gdzie tu stówę urwać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupują samochody za 50000 i patrzą jeszcze gdzie tu stówę urwać???

Nie każdy po kupnie audi potrafi się przestawić że jednak jeździ wyższą klasą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta akcyza 3,1 % jest jeszcze do przelkniecia ale wez plac te 18,6 % :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie chce zakłądać nowego wątku...

chce auto opłacić w urzędzie celnym

auto kupione na umowę kupna/sprzedaży z Belgi przywiezione na lawecie ale mam jedno pytanie:

W urzędzie celnym (właściwym dla miejsca zamieszkania) musisz uzyskać zaświadczenie o opłaceniu akcyzy. Aby je otrzymać, wypełniasz wniosek do naczelnika urzędu o wydanie dokumentu potwierdzającego zapłatę podatku akcyzowego oraz przedstawiasz następujące dokumenty:

- deklarację uproszczoną nabycia wewnątrzwspólnotowego AKC-U;

- dowód opłaty skarbowej za dokument potwierdzający zapłatę akcyzy;

- dokument zakupu samochodu (faktura, umowa kupna-sprzedaży, rachunek);

- dokument identyfikacji pojazdu wystawiony w kraju członkowskim UE (dowód rejestracyjny, karta pojazdu lub inny);

- dokument wyrejestrowania samochodu w kraju zakupu;

- zaświadczenie o badaniu technicznym;

- tłumaczenia wszystkich dokumentów.

dokument wyrejestrowania samochodu w kraju zakupu ale nie mam takiego dokumentu bo autem nie przyjechałem na kołach tylko na lawecie wiec nie otrzymałem, żadnych próbnych tablic więc to nie będzie mi potrzebne tak?

---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:37 ----------

Pany nie chce zakłądać nowego wątku...

chce auto opłacić w urzędzie celnym

auto kupione na umowę kupna/sprzedaży z Belgi przywiezione na lawecie ale mam jedno pytanie:

W urzędzie celnym (właściwym dla miejsca zamieszkania) musisz uzyskać zaświadczenie o opłaceniu akcyzy. Aby je otrzymać, wypełniasz wniosek do naczelnika urzędu o wydanie dokumentu potwierdzającego zapłatę podatku akcyzowego oraz przedstawiasz następujące dokumenty:

- deklarację uproszczoną nabycia wewnątrzwspólnotowego AKC-U;

- dowód opłaty skarbowej za dokument potwierdzający zapłatę akcyzy;

- dokument zakupu samochodu (faktura, umowa kupna-sprzedaży, rachunek);

- dokument identyfikacji pojazdu wystawiony w kraju członkowskim UE (dowód rejestracyjny, karta pojazdu lub inny);

- dokument wyrejestrowania samochodu w kraju zakupu;

- zaświadczenie o badaniu technicznym;

- tłumaczenia wszystkich dokumentów.

dokument wyrejestrowania samochodu w kraju zakupu ale nie mam takiego dokumentu bo autem nie przyjechałem na kołach tylko na lawecie wiec nie otrzymałem, żadnych próbnych tablic więc to nie będzie mi potrzebne tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro Ci powiem co i jak

kupiłem właśnie Tiguana i przechodze przez to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już wypełniam druki ....w domu

dev ale to nie audi hehehhehe

---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:35 ----------

ja już wypełniam druki ....w domu

dev ale to nie audi hehehhehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...