Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Ja też mam zamiar zabrać się za naprawę mojego klimatronika, tylko chciałbym się upewnić jak naprawia się te zimne luty. Czy robi się po prostu przy pomocy lutownicy i cyny? Przepraszam za moje pytanie, bo może jest dla was banalne, ale nie chciałbym coś zrobić nie tak.

Opublikowano

rozgrzewasz cynę i ona sie łączy, ja troche dodałem zeby tak łatwo nie pękła

Opublikowano

Super sprawa :>. Właśnie udało mi się to naprawić. Wilekie dzięki dla grzesioo za fachowy opis :hi:. Pękły luty przy końcówkach wtyczki. Zlutowałem i gra. Rzeczywiście nie wiele z tym roboty :th:.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,

mam problem z wyświetlaczem tzn. nie wyświetlają sie wszystkie części cyferek :disgust: po rozebraniu klimatronika zobaczyłem że ktoś już próbował naprawić go raczej w dość drastyczny sposób, cyny było sporo "nawalone" i jedna ścieżka wisiała w powietrzy, ale była przylutowana do tego punktu co miała być :kox: oczywiście zrobiłem z tym porządek, ale wyświetlacz nadal nie świeci tak jak powinien :wallbash: Czy są jeszcze jakieś inne miejsca gdzie można poprawić luty, albo jakiś inny sposób aby go naprawić?

Jak by ktoś nie widział o co mi chodzi z tymi cyferkami to daje foto

66361384vt1.th.jpg 76472367vw5.th.jpg

Opublikowano

a ja mam pytanie. rozwarstwila mi sie ta szybka i mam takie szlaczki. Skad moge wziac taka szybke? (bo caly kotroler jest sprawny i szkoda mi na niego 300zł)

Opublikowano

Witam,

mam problem z wyświetlaczem tzn. nie wyświetlają sie wszystkie części cyferek :disgust: po rozebraniu klimatronika zobaczyłem że ktoś już próbował naprawić go raczej w dość drastyczny sposób, cyny było sporo "nawalone" i jedna ścieżka wisiała w powietrzy, ale była przylutowana do tego punktu co miała być :kox: oczywiście zrobiłem z tym porządek, ale wyświetlacz nadal nie świeci tak jak powinien :wallbash: Czy są jeszcze jakieś inne miejsca gdzie można poprawić luty, albo jakiś inny sposób aby go naprawić?

Jak by ktoś nie widział o co mi chodzi z tymi cyferkami to daje foto

66361384vt1.th.jpg 76472367vw5.th.jpg

najbardziej prawdopodobne, jest to, że ktoś "spawał" to transformatorową lutownicą i poodpadały pady ( punkty lutownicze) od płyty głównej k()nica

na odległość trudno pomóc w twojej przypadłości, ale gdybyś przypadkiem był w siedlcach to daj znać

Opublikowano

U mnie też wyświetlacz tak sie posypał po lutowaniu ale odłączyłem, rozkręciłem, poskładałem i sie naprawił :gwizdanie:

Opublikowano

u mnie dzisiaj zauważyłem że pojawiły się czerwone kropki, 5 szt bardzo drobne. Koło strzałki (nawiew na szybę) co jest powodem, jak mogę to naprawić, z góry dzieki za radę! pozdrawiam. No i kolejny dzień i kilka kropek przybyło, mają ten sam wyglad jak cyferki, znaczki itd. Tak samo świecą.

c6ffc44565050d11m.jpg 6398d810253b3480m.jpg

Opublikowano

Witam, czy ktoś może polecić jakiś punkt RTV we Wrocku, gdzie przylutują zimne luty, bo sam wolę się za to nie brać :D??

Opublikowano

karlik85 mam to samo u siebie. rozwarstwily Ci sie plytki. moze ktos podpowie jak to napirawic? ew gdzie? moge poslac na koniec Polski nawet ta plytke, bo szkoda mi dawac 300zl za nowy sterownik ;/

Opublikowano

a co najlepsze to u mnie jedne kropki znikaja a inne sie pojawiaja obok tez bylbym zainteresowany naprawa, po co kupowac nowy ster

Opublikowano

to jak podpowie ktos?

Opublikowano

Czy jest mozliwe, ze panel klimatronic jest sprawny ale mimo to nie wyswietla cyferek i nie reaguje na przyciski?

Wydaje mi się, że u mnie tak jest a przyczyną mogą być te cztery kabelki, które wpina się do panelu.

Mam tak, że jak poruszam trochę tymi kabelkami to wyswietlacz dziala ok ale po jakims czasie znowu sie nie swieci.

Ostatnio nawet dmuchawa raz się załącza a raz nie. Wydaje mi się, że coś nie łączy na tych kabelkach...

Wie ktoś jak to naprawić?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

To ja na dobicie tematu małe pytanko

1. Jakiej mocy musi być lutownica żeby nie uszkodzić pozostałej części elektroniki?

2. Czy zwykłą lutownicą próbując się za to brać nie narobię więcej szkód niż pożytku czy np nie po stykają mi się piny albo inne takie tego typu problemy.

Za odpowiedź z góry dziękuje.

Opublikowano

piny są daleko od siebie więc spokojnie, tylko niechcący nie polutuj scalaka zamiast wtyczki

Opublikowano

nie nie :polew: o to sie nie martwię :polew: tylko do jakiej mocy lutownicą mogę lutować takie luty i czy je odessać i nałożyć nowe czy tylko przetopić stare luty :mysli:

Opublikowano

spokojnie nic nie trzeba odsysać odległości takie duże że wielką kolbą mozna to polutować

Opublikowano

Witam!!!

Mam problem z klinatronikiem a mianowicie. Jakiś czas temu (ok. 2 miesiące) ustawienie nadmuchu na szybe przestał mi działać, wszystkie inne działają. na wyświetlaczu jest przycisk "na sazybe" ale prawie nic nie wieje.

Od czasu do czasu ma chwile przestaje mi działać , zwiększanie i zmniejszanie obrotów dmuchawy i temperatury

Prosze o pomoc!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Mam taki problem:

jak stoję czy jadę na światłach to na ekranie klimy podświetlanie klimy mi miga niekiedy tak jak bym włączał i wyłączał światła- czyli raz mocne(dzienne)podświetlenie a raz słabsze (czyli jak powinno być na włączonych światłach). Czy to też mogą być te zimne luty? Czy może coś innego sie dzieje?

Pozdr :th:

Opublikowano

@kylu22

w twoim przypadku to wyglada na zablokowana klapke a nie na panel, podlacz pod vaga badz sprawdz bledy na wyswietlaczu klimatronika.

@tatra-mario

tak sie wlasnie zaczyna :( zimne luty, popraw a powinno sie ustatkowac. Pozdrawiam Jocker01

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.