Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

grzesioo Wielkie Dzięki za tego posta!!

normalnie opisane krok po kroczku i trudno sie zgubić albo coś przeoczyć jak się nie przeczyta całego tego tematu :>

wczoraj z głupa zacząłem rozkręcać klimatronika ale po lekturze tego tematu i tak rozkręcam... rozkręcam i po niecałej godzinie już miałem dobrze działający klimatronik... :decayed:

czapki z głów :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super temacik :hi: rozkrecalem ja juz predzej 2 razy ale bylem pewien ze to te gumki laczace listwe z wyswietlaczem, nie zwracalem uwagi na te luty...... a teraz wszystko oki. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem po naprawie mrygajacego wyswietlacza bo wnikliwej diagnozie komputerowej :> hhahaha i ogledzinach tych lutów wyszło ze to poprostu gumeczki LCD nie stykały poprawnie z płytką po przeczyszczeniu poskładaniu wszystko gra i bucy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wszystko pięknie ładnie, ale ja mam nowszy panel klimatronika, ten z jednym wyświetlaczem. I teraz nie wiem jak go zdemontować :wallbash: . Wyciągam radio, ściągam całą ramkę i na tym się kończy. Nie wiem naprawde co dalej. Nie widze więcej żadnych śrubek, a panel przyma jak pzryklejony. Co mam robić dalej... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesioo, melduje się kolejny osobnik wdzięczny za opis naprawy wyświetlacza :hi: Dyskoteki już nie ma, wszystko ładnie świeci. Jeszcze tylko taka mała uwaga u mnie potrzebny był imbus nr. 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś również naprawiłem swój panel, przedstawię jeszcze parę wskazówek:

++ Jeśli odpalamy auto i panel mruga, stabilizując sie po okł 2 min ==> błąd klimatronika, sprawdź błędy na Vag'u

++ Jeśli odpalamy auto panel mruga lub w ogóle sie nie włącza ==> sprobuj docisnąć panel, najlepiej miedzy przyciskami +, -(z wyczuciem) jeśli pomaga => popraw luty

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dodam, że u mnie były zimne luty również przy przyciskach regulujących siłę nawiewu. Oczywiście przelutowałem wszysko co się dało. Na każdy lut 1 sek. lutownicą i następny. Trzeba ostrożne żeby nie przegrzać tranzystorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam problem z panelem 8DO 820 043 H. Panel zaczął przygasać i migać więc rozkręcilem panel i było kilka popękanych lutów przy wtyczce więc je delikatnie poprawilem. Po skręceniu i zamontowaniu panela klimatronika jest dziwny efekt, bo przez ok. 15 sekund wszystko ladnie świeci a pozniej znikaja niektóre segmenty i wyglada to tak jak na zdjęciach. Co zrobic zeby panel świecił normalnie?

a5925a95000cc54em.jpg 29f2f174a6050dc7m.jpg 99c7465694d090ecm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobiłem to[br]Dopisany: 22 Październik 2008, 14:00_________________________________________________zauważyłem tylko to że w tej białej wtyczce co łączy panel ze sterownika niektóre bolce są krótsze od drugich[br]Dopisany: 22 Październik 2008, 13:10_________________________________________________Czy ktoś poratuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może żarówka padła??i dlatego nie zapala się śnieżynka, a w ogóle to jaka temperatura była na zewnątrz auta?? poniżej 5°C klima/śnieżynka się nie włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...