Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem, kwestią nie działanie guzików było to że panel z wyświetlaczem ten w przednij ramce jest na zatrzaski, były one połamane od nieudolnej naprawy i po porstu w czasie wciskania guzików przesówał się cały wkład z guzikami i raz działały raz nie. Poprawiliśmy to ale wskazań dalej nie było. Więc wziąłem się za te luty... no i działa jak salon :good: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mogłem zasnać ale to nie z tego powidu heh. Mam problem tego rodzaju ze miga mi panel przez 2 min potem wszystko jest ok czyli stabilizuje sie. Bylem dzis u mechanika sprawdzal klime wagiem i co mnie pozytywnie zaskoczylo nie wykryl zadnego błedu. Klima dziala wysmienicie a mechanik powiedzial ze powinien sam sie teraz ten panel ustatkowac. Jak czytam na poczatku rozebranie tego panela nie ma sensu ale dla swietego spokoju rozebralem go posprawdzalem i wszystko tam jest w doskonalym stanie. Juz sam nie mam pojecia w czym tkwi problem. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panel ci miga bo zgłasza blad ukladu klimy,

pozatym opis niedotyczy sterownikow ju od 97 roku sa calkiem inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro na kompie nic nei wykryło i klima dziala idealnie to juz nie wiem co to moze za błąd zgłaszać. A dodam ze poprzednio nie dzialala kierowanie nawiewami itp ale po wizycie u mechanika i podłaczeniu pod wag jest juz wszystko ok nararazie 2 dzień moze po jakims czasie przestanie migac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej kierownicy to jak szwankuje silniczek od nawiewu to samo skasowanie bledu nie wystarczy, a jezeli chodzi o sprawdzenie lutow wewnatrz to nie zobaczysz czy lut jes tobry czy nie bo to jest niewidoczne okiem dobry i zly wyglada tak samo tylko zly nie przewodzi dobrze ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2 problemy momentami podświetlenie klimy jest ok ale to tylko czasem, przeważnie nie świeci wogóle, tak dla upewnienia to te zimne luty ??

2 problem to FIS strasznie słabo świeci co z tym zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2 problemy momentami podświetlenie klimy jest ok ale to tylko czasem, przeważnie nie świeci wogóle, tak dla upewnienia to te zimne luty ??

2 problem to FIS strasznie słabo świeci co z tym zrobić ??

99% popekane luty, z fisem z tego co wiem nic nie zrobisz jest podobny temat http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_slabo_widoczny_fis-t25876.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak sie mam wyciągnąć przycisk świateł przeciwmgielnych ? Co trzeb wcześniej rozkrecic, widze, ze rozbieraliście climatronic wiec macie doświadczenie, poratujecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie... Naprawiłem panelik od klimy... Znaczy podświetlenie... Jeszcze czasami mruga ale sprawdzę czy tylko na początku czy cały czas... Chyba będę musiał rozebrać raz jeszcze, ale dzięki za pomoc jak się zabrać do panela bo nie wiedziałbym jak!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam audi z roku 96 i tez postanowiłem naprawić zimne luty w klimatroniku, ale bardzo szybko mnie przystawiło a mianowicie nie wiem jak go wymontować, po wyciągnięciu radia niema żadnych śrubek tak jak na fotostory, po prostu rzecz w tym ze nie wiem jak ściągnąć cały ten plastik który jest wokół radia i panela klimatronika. Czy on jest na samych zatrzaskach ? Proszę o wskazówki jak mam sciągnoć to ustrojstwo! Dziękuje bardzo i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam audi z roku 96 i tez postanowiłem naprawić zimne luty w klimatroniku, ale bardzo szybko mnie przystawiło a mianowicie nie wiem jak go wymontować, po wyciągnięciu radia niema żadnych śrubek tak jak na fotostory, po prostu rzecz w tym ze nie wiem jak ściągnąć cały ten plastik który jest wokół radia i panela klimatronika. Czy on jest na samych zatrzaskach ? Proszę o wskazówki jak mam sciągnoć to ustrojstwo! Dziękuje bardzo i pozdrawiam!

jeżeli nie masz śrub tz że ktoś już tam grzebał, zatrzaski masz na wysokości ekraniku od klimy ( bo tam są śruby imbusowe z zatrzaskiem trzymający tą plastikową obudowę) ja uzyłem pilniczka do paznokci i odeszło idealnie.

co do instrukcji to faktycznie rewelacyjna:) całość zajęła mi jakieś 40min :) i przy okazji dowiedziałem się że ktoś już tam majsterkował.

jedynym minusem jaki miałem ( jeszcze mam) to to że jak podłączyłem radio z powrotem i po wpisaniu 2x błędnego kodu ( źle spojrzałem w instrukcji) to mi się całkowicie zablokowało radyjko. ponoć po 1h znów można wklepać kody ale to dowiem się za jakiś czas :)

jeszcze raz wielkie dzięki

EDIT:

co do radia :to faktycznie po godzinie można znów wklepywać kody

dla tych co nie mają kodów od radia to do klimatronika można dobrać się bez konieczności odłączania radia od kabli.

Jeżeli chodzi o klime to jednak nie było tak pięknie, jak stałem na podwórku to było wszystko cacy ale jak już pojechałem gdzieś to dalej wyświetlacz migał. Tym razem zaopatrzyłem się w odsysarkę ( starego lutu ) i lutownicę punktową i rozebrałem jeszcze raz klimę. Po poprawieniu wszystkich lutów i skręceniu wszystkiego do kupy okazało się że prawy wyświetlacz świeci normalnie ( na pomarańczowo ) a lewy ma tylko podświetlenie ale bez koloru :( Myślałem że coś znów nachrzaniłem więc rozebrałem raz jeszcze ale efekt był taki sam. Może macie jakieś pomysły co to może być?? Proszę o pomoć

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeanalizowałem cały wątek i chciałbym zapytać czy ktoś wie jak wyjąć panel klimy tej nowszej z pojedynczym wyświetlaczem. Widziałem w wątku, że ktoś przesłał link do strony z instrukcją ale niestety w języku angielskim. Czy ktoś to może tłumaczył lub może opisać w paru słowach jak zdjąć ten nowszy panel - radio i wszelkie ramki wyjąłem ale ten nowszy panel trzyma się chyba na jakiś zatrzaskach a nie śrubach. Nie chciałbym czegoś pourywać. Prośba o pomoc...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaqm mam pytanie kupiłem panel od a4 1.9tdi z 97r ja mam 1.8 z 95r wszystko śmiga tylko jak próbuje załączyć klime to nie działa pomoże ktoś??

różnią się zapewne numerem, trzeba do tego kogoś kto będzie potrafił "przekodować" sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Mam troszkę inny problem. Posiadam panel do sterowania klimatyzacją 8D0 820 043 D.

Po włączeniu zasilania w samochodzie panel zaświeca się normalnie zaczyna mrugać aż się stabilizuje, ale nie działa regulacja nawiewów nie można zmienić dmuchawy na nogi lub szybę, nie dmucha ciepłe lub zimne. Na wyświetlaczu się zmienia ale silniczki sterujące klapkami nie reagują. Jest to na pewno wada sterownika (sprawdzone - tata posiada taka samą audicę i po przekręceniu sterownika wszystko było ok.).

Czy można go jakoś samemu naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...