Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest taki problem, że zaczęły się dziwnie wyświetlać cyferki od temperatury np. zamiast 20 pokazuje się 28 albo jakieś inne "krzaczki". Czy poprawienie zimnych lutów pomoże? Niestety ale nie mogłem się doczytać wprost aby ktoś miał taki sam problem. Do tej pory było wszystko w porządku. Jeżeli czegoś gdzieś nie doczytałem to darujcie mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozna zamienic 8DO 820 043D 5HB 006 500-11 na klimatronik po pierwszym lifcie 8LO 820 043D 5HB 007 608-04 ?

Mój juz całkiem padł , nic się nie wyświetlało więc na probe podłączyłem ten po I lifcie i o dziwo wszystko działa , nawet środkowy nawiew który wczesniej nie działał , jedyny mankament to dziwny odgłos z klimatronika i nagrzewnicy , moge na tym jeździc czy nie bardzo ? W dodatku na kanale pierwszy wyskoczyła masa błedów ( 6.1 , 7.1 , 11.7 , 20.1 , 22.1 , 49.1 , 50.3 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten opis swietny naprawiłem sam swoj panel a kupiłem drugi szkoda ze wczesnij nie czytałem ale i tak wielkie dzieki dla autora pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z klimatronikiem bo nie reaguje na przyciski od nawiewu środkowego ,dolnego oraz Ciepłe zimne powietrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie uszkodzony musisz go naprawic jak jest w opisie powinno pomuc jesli nie to może byc wina silniczka sterujacymi klapami zimno/ciepło ale mysle że to wina klimatronika raczej sprubuj naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie BŁAGAM Was pomóżcie mi z tym nieszczęsnym climatronikiem bo już mi dosłownie ręce opadają :wallbash: Posiadana przezemnie (felerna) wersja climatronicu to: 8D0 820 043 H. Problem w moim przypadku polega na tym że od początku posiadania samochodu wyświetlacz zupełnie nic nie wyświetlał,raz na kiedy tylko migły na nim jakieś cyferki i nic poza tym, poprawnie działał tylko przycisk nawiewu na szybę i przycisk "-" do zmniejszania intensywności nadmuchu. Jako iż wczesniej mi to aż tak bardzo nie przeszkadzało nic z tym nie robiłem ale teraz kiedy zaczyna się robić coraz cieplej warto by było aby móc z niego skorzystać jak już jest na wyposażeniu. Przeglądałem już ten temat kilkanaście razy i w moim przypadku wszystkie zimne luty zarówno na płytce przy wyświetlaczu jak i na tej większej płytce w obudowie są w stanie idealnym, nienaruszonym, żaróweczki też wymieniłem i nic to nie pomogło, wszystko wyczyściłem, lekko przedmuchałem. Jako ciekawostkę dodam że gdy włożę cały panel do zamrażalnika na pół godz. i od razu później pójdę go zamontować do samochodu to wszystko chodzi jak powinno, wyświetlacz ładnie wszystko wyświetla, wszystkie funkcje poprawnie działają ale tylko przez ok. 5 min. później wszystko wraca :smutas: Nie mam pojęcia jaki wpływ na ten cały climatronic ma taka niska temperatura jaka jest w zamrażarce bo gdy włożę do lodówki jest bez zmian ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ta starszą wersje klimatronika z wklęsłymi przyciskami, lewy wyświetlacz padał i na stałe nie wyświetlał paru kresek co uniemożliwiało odczytanie kodu błędu. Zakupiłem pierwszy lepszy tańszy klimatronik, przyszedł, podłączyłem wyświetlacz działał ale nie załączał klimy, może dlatego, że to był już nowszy z przyciskami zaokrąglonymi. Pomyślałem podmienię sam wyświetlacz, rozebrałem obydwa, patrzę mój podświetlony żarówkami tamten diodami, inna grubość blaszki co utrzymuję wyświetlacz, lipa... Ale pomyślałem, żeby same szkło podmienić, jest problem tego typu, ze do szkiełka są przyklejone gumki co nimi idzie prąd/sygnał na wyświetlacz, tez są rożnej wysokości, ale odkleiłem je i tak po prostu przełożyłem, efekt, wszystko wyświetla tak jak trzeba :D Nie miga wyświetlacz i nie przerywa, wszystko ok :)

7236091400_1403537375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Mój problem jest następujący. Klimatronik nie reaguje na zmianę temperatury. Tak już było od zakupu auta, ale teraz już mnie to zaczyna wkurzać. Coś jest schrzanione, bo muszę nurkować od strony pasażera (po lewo od jego nóg) i tam ręcznie ustawiać jakiś wichajster czy chcę ciepło czy zimno. Z przycisków na klimatroniku to niestety nie działa. Latem kiedy jeździłem tylko na klimie lub na zimnym nawiewie to mi nie przeszkadzało, ale teraz na gorcym jest upierdliwe. Co może być potencjalną przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale pierwszym pojawiają mi się na zmianę takie kody:

5.1

13.7

8.5

15.7

18.3

Jeśli dobrze sprawdziłem wygląda to tak:

18.3 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, sporadyczne

15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana

13.7 Klapa nogi/odszraniacz, czasem blokowana

08.5 Klapa regulacji temperatury, ciągła blokada, *08.5 (zobacz poniżej) *08.5 Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę

05.1 (G17) Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, ciągła przerwa, *05.1 (zobacz poniżej) *05.1 Wartość dostarczana przez uszkodzony czujnik temperatury

Jakie więc kroki po kolei powinienem podjąć aby wreszcie było OK?

Wiem, że pierwszy krok to wizyta w serwisie, ale gdybym chciał podłubać samemu...

Edytowane przez Peacock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...