Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z kierunkowskazami - nie świecą


punkasset

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie.mam problem z kierunkowskazami i swiatłami awaryjnymi nie świecą.Działały do wczoraj.włączałem kierunki a one sygnalizowały 2 lub 3 razy i gasły,obecnie juz w ogóle nie świecą, przyczyna -być może przekaźnik,tylo nie wiem teraz która to z kostek.jest ich chyba sześć i każda jest podpięta w gnieździe oznaczonym numerem , niestety nie mam oznaczenia nr.Poza tym nie wiem czy dobrze rozumuję ale przekaźnik działający wydaje dźwięk- tykanie,i taki dźwięk słychać w przycisku włączniku świateł awaryjnych,czy to możliwe że przekaźnik jest tam w środku?Podpowiedzcie proszę od czego zacząć,co wymienić,gdzie szukać? Audi A4 Avant 1.8 kombi 96r.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przekaźnik jest w przycisku i pewnie to on zakończył żywot, podmień na próbę a jak nie to kup bo na 99% jego wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przekaźnik jest w przycisku i pewnie to on zakończył żywot, podmień na próbę a jak nie to kup bo na 99% jego wina

Prawde grzanek pisze, na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij przycisk awaryjnych świateł i rozbierz go aby przeczyścić styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwadź małym płaskim śrubokrętem zejdzie Ci przód przycisku, potem weź kombinerki i wyjmiesz cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj ramki okalające (zacznij od tej przy radiu) a potem przycisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze przekaznik jest ok, jak masz mozliwosc to podmien przerywacz na inny, jak nie pomoze, to trzeba zajrzec do przelacznika kierunkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten przekaznik sie znajduje? tak jak wyzej pisali ze za przyciskiem awaryjnych? :mysli:

tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli caly ten przekaznik musze wymienic tak? bo jak wlozylem mocniejszy bezpiecznik to jak wlaczalem kierunek to mi sie awaryjne wlaczaly :kwasny: a jak bezpiecznik wlozylem 5A taki jak ma byc to sie przepalal.....wiec z tego wychodzi ze musze wymienic przekaznik w swiatlach awaryjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz wyminic caly wlacznik awaryjnych ktory jest takze przerywaczem do kierunkow, albo go rozebrac i zobaczyc czy jest jeszcze mozliwosc naprawy go, na forum jest gdzies info na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzalem na przekaznik i jest dobry bo u kumpla patrzalem w jego audi.....ale mam klopot bo gdy chce wlaczyc kierunek to awaryjne mi sie wlaczaja a przekaznik jest ok wiec pomozcie :wallbash: bylem u elektryka to mowil ze nie ma pojecia o tym i ze sie nie spotkal z taka przyczyna :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij i rozkręć ten przekażnik .Od awaryjnych przerywacz jest inny niż do kierunków. Są tam dwa przerywacze obok siebie- zlokalizuj ten od kierunków,popsikaj czymś do styków i przeczyść go trochę. U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...