Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do skrzyni biegów?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam pytanie do was, drodzy forumowicze. :) Jaki olej stosuje się do skrzyni biegów w Audi A4 B7 BRB 1.9TDI 116KM i jaka jest jego ilość? Poradźcie jaki jest najlepszy waszym zdaniem.

Opublikowano

Ja wlałem taki Mobilube 1 SHC 75W90 1L OIL-LAND, olej musi być 75W-90. Wchodzi go ze 3 lub 4 litry dokładnie już nie pamiętam.

Opublikowano

116KM to masz skrzynie 5 wg etki 2,2L ,ale nie podałeś oznaczania symbolu literowego skrzyni.

  • 2 lata później...
Opublikowano

Jak wrażenia po wymianie oleum w skrzyni? Jak sprawa korka spustowego i do nalewania? W miarę łatwy jest dostęp?

Opublikowano

Bez strzykawki warsztatowej nie dasz rady nalać oleju. Dostęp jest dobry a korki trzeba potraktować młotkiem i leciutko idą.

Opublikowano

Ok, jakim kluczem podejść? M16 zdziurką na trzpień korka będzie ok?

http://allegro.pl/klucz-m16-do-korka-oleju-skrzyni-biegow-vw-audi-i5015238895.html

Dla wlewowego jest jakiś imbus? Pytam, bo zależy mi na zgromadzeniu niezbędnych gratów do roboty. Strzykawka będzie z elastycznym przewodem.

Edytowane przez XaVeR

Opublikowano

Przeważnie są zwykle imusy do spustu i wlewu. Trzeba pamiętać aby najpierw uderzyć kilka razy w korek.

Opublikowano

Ktoś wymieniał w skrzyni GYA?

Opublikowano

Czyli b7 5 biegów ???

Opublikowano

Oczywiście.

Opublikowano

Tak samo sie wymienia jak w kazdej innej.

Opublikowano

Bomba, sam się domyśliłem. Pytałem o typy korków i kluczy do nich.

Opublikowano

Oleju w skrzyni nie wymienia się często, najlepiej lać ori Audi.

Opublikowano

Wszystko się zgadza, na alledrogo jest w wyjątkowo przystępnej cenie ori. Stąd m.in. koncept wymiany.

Czy może ktoś łaskawie napisać na temat narządzi do odkręcania korków?

Opublikowano

Były montowane dwa rodzaje korków, na zwykłego imbusa chyba 17mm lub cudaki z dzirką na takiego imbusa jak pokazałes, u ciebie raczej jest zwykły. Wymiana w kazdej jednej zwykłej skrzyni wygląda tak samo.

Opublikowano

Wszystko się zgadza, na alledrogo jest w wyjątkowo przystępnej cenie ori. Stąd m.in. koncept wymiany.

Żebyś nie zakupił jakiejś podróby, bo możesz pożałować okazji :decayed:

Jak się nic nie dzieje i oleum nie brakuje, to ja bym nie zmieniał :)

Opublikowano

Jeśli serwis Skody wchodzi w podróby w ori butelkach (lub stylizowanych na ori) znaczy, że już nigdzie nie kupi się porządnego oleju. Ceny takie same w sklepach stacjonarnych - sprawdzone. :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.