Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z lewym xenonem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pierwsze świeciły najdłużej i widać było ewidentnie że najpierw traciły barwę słabiej świeciły i zaraz jeden zaczął migać z lewej strony więc poszły oba palniki nowe (oczywiście też podejrzewałem przetwornice więc je sprawdziłem sprawnymi palnikami). na nich przejeździłem też koło 3 lat. "ALE" drugi komplet nie zdążył się porządnie odbarwić i dosłownie trzeba było się porządnie przyjrzeć że coś jest z nim nie tak .. i zaczął mrugać z drugiej - prawej strony. Ostatnio kupiłem też Osramy tak jak poprzednio tyle że te trochę tańsze classic xenarc i świecą już z pół roku i jest wszystko OK' choć na początku byłem obstrachany że przetwornice do wymiany..

Lepiej sprawdzić niż wymieniać .. :hi:

Opublikowano

Te 3tys godzin to taki czas umowny jak z poborem oleju poprzez silnik ? jak kupiłem auto to miało jeszcze ori palniki(13 lat!) które nadal świeciły w odpowiedniej barwie,ale brakowało im mocy. A przetwornice mają często swój czas żywota na nalepkach określony na 2tys godzin.

Opublikowano
Teraz, pila24 napisał:

 przetwornice mają często swój czas żywota na nalepkach określony na 2tys godzin.

Dokładnie tak jest, ja kupiłem nowe z 2012 roku i mam na nich gwarancję na 2000h, gdzie już rok temu to przekroczyłem ? 

Na moje, te przetwornicę zabija luźny/słaby kontakt na pinach, padający regulator napięcia w alternatorze lub sam alternator, słabe akumulatory doładowywane raz na rok przy niskich przebiegach..

Opublikowano
59 minut temu, Langista napisał:

Na moje, te przetwornicę zabija luźny/słaby kontakt na pinach, padający regulator napięcia w alternatorze lub sam alternator, słabe akumulatory doładowywane raz na rok przy niskich przebiegach..

Ja już dawno wywaliłem valeo na rzecz tanich i odporniejszych na wszystko przetwornic hella.

Opublikowano
8 godzin temu, Robero321 napisał:

Pierwsze świeciły najdłużej i widać było ewidentnie że najpierw traciły barwę słabiej świeciły i zaraz jeden zaczął migać z lewej strony więc poszły oba palniki nowe (oczywiście też podejrzewałem przetwornice więc je sprawdziłem sprawnymi palnikami). na nich przejeździłem też koło 3 lat. "ALE" drugi komplet nie zdążył się porządnie odbarwić i dosłownie trzeba było się porządnie przyjrzeć że coś jest z nim nie tak .. i zaczął mrugać z drugiej - prawej strony. Ostatnio kupiłem też Osramy tak jak poprzednio tyle że te trochę tańsze classic xenarc i świecą już z pół roku i jest wszystko OK' choć na początku byłem obstrachany że przetwornice do wymiany..

Lepiej sprawdzić niż wymieniać .. :hi:

Z którego roku masz B7? 

 

Opublikowano

Lampy razem z przetwornicami są dokładnie z końca marca 2007r jeśli o to Ci chodzi.

Opublikowano

Skrętne czy nieskrętne? Mówimy tu oczywiście o B7 ? Bo w profilu masz B6.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Mam i to i to jeszcze merca przed garażem  :decayed:

Tak oczywiście Artur123  "zaczął" temat problemem xenownów w B7 więc odnoszę się do przetwornic i xenonów z B7. Mam zwykłe nie są skrętne.

Opublikowano

Ok. nie żebyśmy tu o różnych modelach pisali:wink:

Więc masz jeszcze te wadliwe przetwornice Automotive Lighting. Stosowane były one także w kilku innych markach takich jak Mercedes, Alfa Romeo, Volvo...

Opublikowano

Dokładnie lampy są Automotive Lighting  przetwornice nie pamiętam czy też ale jeszcze nie padła żadna z przetwornic choć za pierwszym razem już praktycznie miałem nowe w rękach...

Tanie nie są...  i dlatego lepiej sprawdzić niż wymieniać z mety..

Opublikowano

Kurcze... trudny wybór, wymiana przetwornic czy xenonów:eusathink: wolałbym to drugie ale byłoby to bezsensu jeśli okaże się że problem leży w przetwornicach :sad:

Zastanawiałem się nad regeneracją przetwornic lub  je sprawdzenie u specjalisty ale wiąże się to z uziemieniem auta bo w okolicy Wrocławia nie znalazłem nikogo kto by się specjalizował w tej dziedzinie:sorry:

 

I bądź tu mądry i pisz wiersze :decayed:

Opublikowano

Musisz i tak kupić zarówno żarniki jak i przetwornice. Żarniki dostały już po d...e. więc nadają się do wymiany.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.