Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z DPF (zapaliła się kontrolka z filtrem)???


Damian866

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich dzisiaj miałem przygodę a mianowicie podczas jazdy w mieście zapaliła mi się kontrolka od filtra cząsteczek stałych przegoniłem trochę autko i zgasła a teraz pytanie? Czy mam się spodziewać najgorszego- wymiany czy usunięcia czy te komunikaty będą się pojawiały częściej.Dziwne bo średnio użytkuje auta po mieście dwa tygodnie temu przejechałem trasę (Polska Holandia) nie powinien się zregenerować?.Co o tym sądzicie?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podpiąc kompa i sprawdzić ile jest popiołu w DPFie .

Temat masz na FORUM wystarczy poszuakć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak bywa ,że nie wypali się samoczynnie i trzeba manualnie, sprawdz zapełnienie ,jeśli będzie się to zbyt często powtarzać wytnij go i już:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu najgorszego ? 1000zl i wycinasz i po problemie :) sa gorsze rzeczy

A gdzie tak tanio robia ? jakis namiar , - we Wroclawiu za ta przyjemnosc trzeba zaplacic 1600 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziś zapaliła się pierwszy raz kontrolka DPF-a w mieście(w końcu ją ujrzałem), też przegoniłem auto po autostradzie i po 20 km. zgasła,a dwa tygodnie temu zrobiłem do Niemiec trasę 860km :shock3:.Auto ma przejechane 193 tyś km. Po powrocie do kraju trzeba będzie go gdzieś usunąć....

Przy jakim przebiegu u ciebie Damian866 się zapaliła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zapaliła dwa razy kontrolka w przeciągu roku za każdym razem w górach za czyste powietrze silnik dostał <hahaha> w mieście więcej chemii jest i lepsze spalanie ;) po wypaleniu problem nie powrócił przez rok i nie powróci profilaktycznie go wywaliłem choć nie musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć piątkę, 130km/h i 25min na autostradzie powinno przepalić, jeśli nie najlepsze wycięcie dpfa plus program, by wszystko grało, program najlepiej żeby był indywidualny pod Twój samochód. Przerabiałem, wyciełem i mam spokój, co najlepsze przeszedł ostatnio badania techniczne z fifkiem w wydechach, więc jest ok. Jeśli chcesz więcej info pisz na pw:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziś zapaliła się pierwszy raz kontrolka DPF-a w mieście(w końcu ją ujrzałem), też przegoniłem auto po autostradzie i po 20 km. zgasła,a dwa tygodnie temu zrobiłem do Niemiec trasę 860km :shock3:.Auto ma przejechane 193 tyś km. Po powrocie do kraju trzeba będzie go gdzieś usunąć....

Przy jakim przebiegu u ciebie Damian866 się zapaliła?

Niby aktualnie mam 173 tyś

---------- Post dopisany at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany at 20:00 ----------

Wrzuć piątkę, 130km/h i 25min na autostradzie powinno przepalić, jeśli nie najlepsze wycięcie dpfa plus program, by wszystko grało, program najlepiej żeby był indywidualny pod Twój samochód. Przerabiałem, wyciełem i mam spokój, co najlepsze przeszedł ostatnio badania techniczne z fifkiem w wydechach, więc jest ok. Jeśli chcesz więcej info pisz na pw:wink:

Jutro wybieram się na urlop do Polski mam przed sobą ponad 1000 km raczej filter powinien się przepalić.Gdy zapaliła mi się kontrolka przegoniłem troszeczkę i zgasła na chwile obecną wszystko ok.Nie wiem czy u wszystkich posiadaczy dpf ale u mnie przed zapaleniem kontrolki około 2 tygodni miałem dziwne zachowanie silnika na każdym biegu w trakcie jazdy bez dodania gazu występowały szarpania silnikiem.Gdy zgasła kontrolka wszystko wróciło do normy.Pozdro

---------- Post dopisany at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany at 20:15 ----------

Za 1000zl mogę Ci usunąć DPF-a:)

Witam

Za tysiaka wycięcie + program i wszystko hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym że sie zapaliła bym sie nie martwił. Najwidoczniej proces wypalania nie dobiegł do końca, Proces powtórzysz i wszystko wróci do normy. Też miałem taki przypadek i czarne mysli, wpadłem na trase podpiołem kompa i wszystko pięknie spadło prawie do zera. Zasada jest jedna, aby rozpoczety proces zawsze doprowadzić do końca bo inaczej po jakimś czasie mozemy spodziewać sie kontrolki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna ważna rzecz, jak sobie usuniesz DPF to wyjeździe na zachód możesz zapomnieć. policjanty tylko czekają na takie przeróbki. laweta i niemały mandat na 100%. auto czyści DPF w stały ustalony harmonogram ( co jakiś czas lub ilość przejechanych km.) polecam środki do mycia DPF. operacja nie zbyt skomplikowana nie licząc wyjęcia DPF. ew. można dolać do paliwa dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy autko Ci teraz dymi? Ja jak wycialem juz jakies 2000 km temu, i dalej mi puscza dymki przy redukcji albo zapalaniu ,

Czasami jak zapalm to nawet jest wiekszy obloczek, czy u Ciebie tez ise tak dzisje ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...