Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie proszę o analizę


tmaxx88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już kiedyś pisałem o wysokim spalaniu mojego diesla 130km, z tym że nie miałem dokładnych pomiarów.Mianowicie zalałem pod korek zrobione 100km i znów na tej samej stacji pod korek wyszło raz 9,5l drugim razem 9,8l. dodam że jest to wynik tylko po mieście przy bardzo podkreślam bardzo spokojnej jeździe.Samochód nigdy nie chipowany, co by było gdybym cały czas jeździł do 4 czy 5 tyś obrotów 16l/100km???????a ja specjalnie nie przekraczałem 2,5tyś obrotów.Proszę o wypowiedz co może być przyczyna tak wysokiego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj autu pojeździć w trasie i sprawdź ile ci wyjdzie. W międzyczasie może się zorganizujesz z VAG-iem. A tak prywatnie to ci powiem, że jak na miasto i pewnie nie zawsze dogrzany silnik to spalanie jakie podajesz wcale nie jest tragiczne.

Przy okazji, kurcze piszemy przez "u".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, dobrze kolega zapytał o temperaturę, czy nie masz z tym problemów. Po drugie to co możesz zrobić sam i na szybko to chociażby sprawdzenie ciśnienia w oponach, możesz sprawdzić hamulce czy dobrze działają i odpuszczają prawidłowo bo czasem ręczny może lekko trzymać. No i jeszcze raz powiem, przegoń trochę to auto niech pooddycha trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie w oponach ok, hamulce chyba też ok nic nie czuć żeby coś trzymało, marekg jeśli spalanie jest przy tak spokojnej jeździe to co by było gdybym dużo dynamiczniej jeździł??Mam problem ze wskaźnikiem temperatury czujnik wymieniony i z tego co wiem to zawiesza się jakiś elektromagnez w liczniku, dlatego czasem pokazuje temp. 90 a czasem 0 i po paru przekręceniu kluczyka wskazówka podnosi się do 90 tak jak by sie coś zawieszało.Myślę że nie zawsze jest te 90 odcinki jakie pokonuje to od 5 km w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli spalanie jest przy tak spokojnej jeździe to co by było gdybym dużo dynamiczniej jeździł??

włącz sobie na chwilowe spalanie i zobacz co się dzieje ze spalaniem jak ruszasz i sam sobie odpowiedz na to pytanie :wink: przy okazji zobacz na tym chwilowym spalaniu przy jakiejś stałej prędkości jakie jest spalania i porównaj to z analogiczną sytuacja w innym podobnym aucie ...innego sposobu oprócz zapięcia VAG nie widzę ...

PS. nie wierz ludziom co mówią że im AVF/AWX pali w mieście 6 litrów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miescie nie ma szans żeby palił 6, chyba ze zero korków i dogrzany silnik. Włącz spalanie chwilowe i obserwuj jakie jest w zależności od prędkości i obrotów. Może za szybko wbijasz wyższe biegi. Ja zauważyłem u siebie, że niekiedy przy wyższych obrotach na 4 pali mniej niż na niższych na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety pełnego fisa, po zalaniu pełnego baku tyle co mi pokazuje to że zrobie 730km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalaniu do pełna i przejechaniu po trasie z prędkością 90-100km/h kilku kilometrów powinien ci pokazać w granicach 1100-1200km.

Szukaj VAGa jak radzą koledzy, wtedy zobaczysz do mu dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety pełnego fisa, po zalaniu pełnego baku tyle co mi pokazuje to że zrobie 730km
to musisz koniecznie wyrezać:) przydatna rzecz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 w mieście to mit :) Kiedyś tak myślałem ale szybko zmieniłem zdanie. Troche mało pokazuje na pełnym baku . Mi pokazuje około 920 km . A na trasie pokaże 1200, Kup kabel , program z neta, samouczek z forum i jedziesz z Vagowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak koledzy radzicie wyjechałem na trasę 30 km dwupasmową drogą cały czas z prędkością 90-100km/h faktycznie wzrosła ilość do przejechania na komputerze z tym że tylko do 820 i ani grama wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-9 litrów w miescie to dla mnie norma:wink:

nie wiem czy jest sens szukac dziury w całym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do 8 w życiu bym nie zeszedł ponieważ jeździłem naprawdę delikatnie, w takim razie co bedzie w zimę gdy z tego co wiem to diesel ok. 2 litrów wiecej pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdz filtr powietrza bo dla diesla powietrze czyste to podstawa. No i tak jak koledzy radza vag-com bez tego ani rusz wrozenie z fusow tylko. Moze ma ktos w okolicy, zaloz temat na dziale diagnostyki ktos napewno podjedzie i sprawdzi co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza zmieniony z 5 tys km. a ja jestem z Tarnobrzega podkarpadzkie jest może ktoś z okolicy kto pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...