Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dużę spalanie gazu pomocy


martin352

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 1.8adr i lpg sekwencje pali dużo ostatnio zrobiłem 160 kilometrów autostradą przy prędkości 160-200km/h i spalił mi 26litrów gazu

da sie samemu zmniejszyć dawkę gazu czy musze jechać do gazownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 1.8adr i lpg sekwencje pali dużo ostatnio zrobiłem 160 kilometrów autostradą przy prędkości 160-200km/h i spalił mi 26litrów gazu

da sie samemu zmniejszyć dawkę gazu czy musze jechać do gazownika?

Przy sekwencji kolego to samemu możesz sobie wymienić filtr fazy lotnej,nic więcej.Reszta to dobry gazownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienić filterki i regulacja przy zapchanych filterkach to dużo pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie to nie jest wolnosak 2.4 zaluzmy gdzie pali w granicach 12-13 litrow jak sie go goni do 180. moim zdaniem przy takiej jezdzie dobrze ci pali. katuj wiecej auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien ci spalić około 13 litrów przy takiej jeździe autostradowej. W ruchu przy takich prędkościach dobry ADR pali 14 litrów LPG.

Więc jedź do gazownika i polecam tankować na Shellu - mi pali tam o pół litra, litr mniej.

A i staraj się hamować silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wtryskiwacze gazu. u mnie aż trzy byly do wymiany, tzn same tłoczki wymieniłem, wyczyscilem listwe, pojechalem na regulacje i poprawa niesamowita:decayed: przed wymiana spalanie 18 w miescie i zero przyspieszenia. teraz auto smiga az miło a spalanie jeszcze nie zbadane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy takich prędkościach to nie jest normalne spalanie ? 16-17 L na 100km przy prędkości 160-200km

17L to mi po mieście wychodzi przy katowaniu od zera do ... nieskończoności :)

Na autostradzie powinien 13-15 wyjść, zależnie od buta, przynajmniej u mnie tak jest w 1.8T ...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do jakiegoś dobrego gazownika w okolicy i ci to zrobi. Miałem podobnie i winny był parownik, na lewo gaz spierdzielał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.8 ADR też dużo pali;/ zrobiłem 262 KM a weszło aż 36 L gazu ;/ Wcale go nie katowałem, jazda w sumie większość miasto ale to i tak dużo za dużo ;/

A jaką instalacje masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co sami możemy sprawdzić to filtr a najlepiej jechać do gazownika, mi przy normalnej jeździe do maks 140km/h na trasie spalał 15l LPG a wcześniej ok 11l, dlatego udałem się do gazownika i okazało się, że mapa była przestawiona i za niska temperatura przełączania na LPG ustawiona (dlatego rano miał zadyszkę i falowały obroty) a spalanie wróciło do normy +/- 11l LPG :banan:

PS: Wcześniej miałem wtryskiwacze za słabe i auto strasznie muliło i też sporo paliło, a po wymianie wtryskiwaczów LPG wszystko wróciło do normy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien ci spalić około 13 litrów przy takiej jeździe autostradowej. W ruchu przy takich prędkościach dobry ADR pali 14 litrów LPG.

Więc jedź do gazownika i polecam tankować na Shellu - mi pali tam o pół litra, litr mniej.

A i staraj się hamować silnikiem.

14l gazu w adr? jak się nie butuje to ile zjara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag4 + wtryski RAIL + Butla 47L Stako

Nie powinno tyle ciągnąć. Jedź do gazownika bo faktycznie może to być jakaś pierdołka za 2 zł a spalanie jest mega duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...