Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kochamy polskie ubezpieczalnie


Gość Tomboy

Rekomendowane odpowiedzi

OC dla mojego OOOO najtaniej wyszlo w MTU (moje towarzystwo ubezoieczeniowe), 816 zeta z NNW.

A.

Z rabatami czy bez??

100% platne (zero znizek), jednokrotna wplata, przy 2 ratach jest chyba cos kolo 40 pln wiecej (5%).

Audi: 1.8 1998, 180k, wiek powyzej 26 lat, prawko 10 lat (takie pytania zadawal agent).

AC wyszloby z OC i NNW cos kolo 2k (bez znizek), ale oni nie daja AC AUDI i kilku innym markom (chyba, ze sa bardzo stare).

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oni nie daja AC AUDI i kilku innym markom (chyba, ze sa bardzo stare).

no o tym to nie wiedzialem ze sa tacy co nawet nie chca wogole dac AC na tak chodliwe auta :roll: czuje sie zaszczycony :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiam wszystkich do korzystania z firm brokerskich zajmujących się kompleksową obsługą ubezpieczeń. Dlaczego? A to z takiego powodu że roześlą zapytania do kilku ubezpieczalni i zaoferują rozsądne rozwiązanie - najczęściej kosztuje to mniej niż sami wynegocjujemy (nawet w tej samej ubezpieczalni). Bynajmniej mnie to nic nie kosztuje (muszą mieć pewnie jakąś prowizje od umowy). Ponadto zaletą takiego rozwiązanie jest to że przy problemach ze szkoda można się do nich zwrócić i mogą w jakiś sposób pomóc. Ubezpieczalnie czują większy respekt przed takimi firmami.

Osobiście wbrałem PTU z uwagi na komplektowy pakiet: AC OC NNW AssistancePL, mieszkanie, graż, OC osobowe (czyli jak rozwalę szybę w sklepie to nie zabulę za to z kieszeni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, OC osobowe (czyli jak rozwalę szybę w sklepie to nie zabulę za to z kieszeni)

Wieżysz w to :mrgreen: A co do brokerów zajmujących się taką drobnicą jaką są ubezpieczenia komunikacyjne to myśle ze on raczej szuka sobie najkorzystniejszej oferty niż Tobie :mrgreen: To jest tak jak byś miał sklep spożywczy i chleb z 4 piekarni i przyszedł by klient i zapytał który chleb ma wziąść który najlepszy? Który byś mu sprzedał ?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, OC osobowe (czyli jak rozwalę szybę w sklepie to nie zabulę za to z kieszeni)

Wieżysz w to :mrgreen: A co do brokerów zajmujących się taką drobnicą jaką są ubezpieczenia komunikacyjne to myśle ze on raczej szuka sobie najkorzystniejszej oferty niż Tobie :mrgreen: To jest tak jak byś miał sklep spożywczy i chleb z 4 piekarni i przyszedł by klient i zapytał który chleb ma wziąść który najlepszy? Który byś mu sprzedał ?? :mrgreen:

Wiesz interesuje mnie żeby ubezpieczenie obejmowało pewne rzeczy i przy tym było najtańsze - powiem ci, że tak też wyszło jest (o 500 niż w PZU) tańsze nawet do 1500 zł tańsze. Wszystko też zależy na jaką sie firmę trafi i na jakiego pośrednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, OC osobowe (czyli jak rozwalę szybę w sklepie to nie zabulę za to z kieszeni)

Wieżysz w to :mrgreen: A co do brokerów zajmujących się taką drobnicą jaką są ubezpieczenia komunikacyjne to myśle ze on raczej szuka sobie najkorzystniejszej oferty niż Tobie :mrgreen: To jest tak jak byś miał sklep spożywczy i chleb z 4 piekarni i przyszedł by klient i zapytał który chleb ma wziąść który najlepszy? Który byś mu sprzedał ?? :mrgreen:

Wiesz interesuje mnie żeby ubezpieczenie obejmowało pewne rzeczy i przy tym było najtańsze - powiem ci, że tak też wyszło jest (o 500 niż w PZU) tańsze nawet do 1500 zł tańsze. Wszystko też zależy na jaką sie firmę trafi i na jakiego pośrednika.

Dla mnie najważniejsze są ogólne warunki , a później cena bo niechciał bym czytać ogólnych warunków po tym jak będe miał szkode i dowiem sie że małym druczkiem było napisane udział własny 20% w każdej szkodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co orientuje sie (z punktu widzenia odszkodowan) to istotne jest w jakiej firmie zawierane jest AC, poniewaz tam wlasnie udajesz sie jesli masz problem ze swojej winy, w OC szacuja szkode dla uczestnika-a nie dla ciebie, jezeli kolizja jest z twojej winy.

Dodam jeszcze, ze za rok OC ze znizkami w HDI zaplacilem 337zl :cool:

PS. polecam brokerow ubezpieczeniowych majacych w ofercie kilka firm. Zawsze wybiora i wskaza korzystna opcje. Oszczedzasz czas i pieniazki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, ale go odkopie zeby nie zakladac kolejnego.

Jutro musze ubezpieczyc samochod, kilka szczegolow:

* 2 wlascicieli (ja + moj ojciec jako, ze ma wieksze znizki z racji wieku i bezszkodowosci). Mam prawo jazdy od 2,5 roku, 10% na AC i pewnie 10% na OC, ale ojciec ma 60% na OC. O zwyzkach z uwagi na moj wiek wiem...

* Wartosc na jaka chcialbymu ubezpieczyc 55-65 tys

* Samochod: A4 Avant 2.5 V6 TDI (180km), 2003 r., bezwypadkowy, sprowadzony i juz zarejestrowany

Gdzie moge znalezc najsensowniejsza oferte, czyli stosunek ceny do jakosci oferowanych uslug (wyplata ew. odszkodowan - odpukac), ktos ma rozeznanie w tym temacie?

ps. Compensa, w ktorej ubezpieczalem MK4 rok temu zaproponowala mia jakies 4200 za caly pakiet, wartosc 60000.

Licze na Was, bo nie mam niestety czasu zeby biegac po kilku ubezpieczycielach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej ubezpieczalni ma Twój ojciec? Bo ja prawdę mówiąc też będę miał auto do ubezpieczenia (jestem w tym samym wieku co Ty, tyle, że prawko mam rok dłużej) i chcę wziąć w tej samej ubezpieczalni co matka ma auto - wtedy będzie komplecik - mieszkania, samochody, życie - i będzie taniej. Wiadomo, że jak jesteś wierny to większość firm to premiuje (chyba, że Twój ojciec ma LINK4 - odradzam, znajomy miał i pieniędzy za wypadek nie z jego winy przez 11 miesięcy się nie mógł doprosić!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On akurat skakal po tych ubezpieczalniach, bo raczje nie jezdzil S-klasami... Teraz ma paska i jest w MTU (bo tanio), ale MTU nie daje AC na Audi, BMW i inne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTU nie daje AC na Audi

To dziwne, bo ja mam w MTU pełen pakiet czyli OC NW AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ubezpieczam od 2 lat u znajomego agenta ubezpieczeniowego i na A4 wyszlo mi u niego najtaniej W PTU 384zl na rok z NW przy znizce 60%, nie wiem jaki ma gosc biznes z tego ale daje dosyc duze znizki. Kilku moich znajomych tez tam ubezpiecza mieli kolizje i z wyplata odszkodowania nie bylo problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ubezpieczylem u znajomego agenta (compensa) i wyszlo najtaniej. PZU wyliczalo mi 6800 :D, AXA 5800, compensa byla znacznie tansza... ;)

mrog: nie wiem... byc moze, takie informacje dostalem od lokalnego agenta mtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...