Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania A4 B8 za pomocą VCDS


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem - aktywowałem sobie kilka opcji ale niektóre nie działają np:

- wyświetla mi poziom naładowania akumulatora na MMI ale zawsze jest 100% :(

- mimo przyjęcia kodowania dla aktywacji swiateł przeciwmgielnych względem skrętu kierownicy - nie działa :(

Też tak ktoś ma?

czy ustawiłeś tez w adaptacjach VCDS aby wartości były ok?

masz czujnik zmierzchu - funkcja doświetlania zakrętów działa tylko z tym czujnikiem.

---------- Post dopisany at 20:05 ---------- Poprzedni post napisany at 20:03 ----------

Grześ jak zwykle strzelił pierwszy :grin::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może aku masz faktycznie na 100% ? a co do doświetlania ja kodowałem i normalnie działa

---------- Post dopisany at 20:10 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

Jak będziesz w okolicach Oświęcimia możemy się zgadać to spróbujemy zakodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem - aktywowałem sobie kilka opcji ale niektóre nie działają np:

- wyświetla mi poziom naładowania akumulatora na MMI ale zawsze jest 100% :(

- mimo przyjęcia kodowania dla aktywacji swiateł przeciwmgielnych względem skrętu kierownicy - nie działa :(

Też tak ktoś ma?

czy ustawiłeś tez w adaptacjach VCDS aby wartości były ok?

masz czujnik zmierzchu - funkcja doświetlania zakrętów działa tylko z tym czujnikiem.

---------- Post dopisany at 20:05 ---------- Poprzedni post napisany at 20:03 ----------

Grześ jak zwykle strzelił pierwszy :grin::polew:

A co to znaczy "czy ustawiłeś tez w adaptacjach VCDS aby wartości były ok?"

Nie może być cały czas na 100%, ostatnio przez ok 2 godziny czyściłem, konserwowałem tapicerkę przy włączonej muzyce i cały czas mam 100%.

Czujnik zmierzchu mam. Światła mam ustawione na auto.

Znalazłem też coś interesującego, ale nie przyjmuje mi tutaj żadnego kodowania - za "słaby" kabel?

[/color]control_Head.jpg

---------- Post dopisany at 20:52 ---------- Poprzedni post napisany at 20:41 ----------

Dzięki Gibons za zaproszenie jak nie uda się jakimś innym/sprytnym sposobem to się odezwę do ciebie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja naładowania akumulatora :

07 Head Control--->ADAPTACJA 10---> Channel 02 ---> dodajemy +32 do istniejących wartości

lub

Kodowanie dla MMI Basic ( SYMPHONY/CONCERT)

56-Radio--->ADAPTACJA 10---> Channel 39 ---> dodajemy +16 do istniejących wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też coś interesującego, ale nie przyjmuje mi tutaj żadnego kodowania - za "słaby" kabel?

control_Head.jpg

Co takiego znalazles ? co chcesz zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też coś interesującego, ale nie przyjmuje mi tutaj żadnego kodowania - za "słaby" kabel?

http://s22.postimg.org/t93dhpfel/control_Head.jpg

Co takiego znalazles ? co chcesz zmienić ?

Język na angielski, nie przyjmuje.

---------- Post dopisany at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany at 21:19 ----------

Aktywacja naładowania akumulatora :

07 Head Control--->ADAPTACJA 10---> Channel 02 ---> dodajemy +32 do istniejących wartości

lub

Kodowanie dla MMI Basic ( SYMPHONY/CONCERT)

56-Radio--->ADAPTACJA 10---> Channel 39 ---> dodajemy +16 do istniejących wartości

Odblokowałem to poprzez Zielone menu - z controlhead nie przyjmuje mi kodowania. Mam Bang and Olufsen, co ustawić?

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 21:21 ----------

Aktywacja naładowania akumulatora :

07 Head Control--->ADAPTACJA 10---> Channel 02 ---> dodajemy +32 do istniejących wartości

lub

Kodowanie dla MMI Basic ( SYMPHONY/CONCERT)

56-Radio--->ADAPTACJA 10---> Channel 39 ---> dodajemy +16 do istniejących wartości

adaptacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w opcji CAR mozesz zmienic na angielski ?

W opcjach Car mam język angielski, menu mam po angielsku bluetooth też już mówi po angielsku, ale czasem jej się zdarzy "zagaić" po holendersku/niderlandzku :grin:

Ale jest tam też opcja dla języka Polskiego - działa to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Opcja działa przy właczonych swiatłach

tzn mam ręcznie je przełączyć z auto na mijania? Mi nie działa również doświetlanie zakrętów jak sie po zmroku włączą światła. Może to wynikać z tego że nie mam skrętnych xenonów?

btw

Nie działają mi również inne funkcje które powinienem mieć po kodowaniu.

1. alarm nie pipczy przy zamknięciu i otwarciu auta mimo że mam fabryczny i tą funkcję zakodowałem. Podobnie nie działa regulacja jasności oświetlenia diodowego oświetlenia podłogi . Na MMI mam tą funkcję widoczna ale szarą i nie moge nic zrobić. Pakiet jest fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlacz swiatła na postoju skręc kierownicą ( lewo-prawo) i sprawdz czy działają ci przeciwgielne .

Opcja uruchamia sie bodajze ponizej 40 km/h w czasie jazdy .

RESTART MMI robiłes po kodowaniu ? jesli masz fabryczny alarm to sprawdz czy masz fiycznie syrene ( podszybie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm nie pipczy przy zamknięciu i otwarciu auta mimo że mam fabryczny i tą funkcję zakodowałem

Pisałem już jakiś czas temu:

Aktywacją beep poprzez sygnał z syreny alarmu (jak posiadamy fabryczny )

46-Moduł Komfortu --->ADAPTACJA 10 ---> Channel 63 ---> dodajemy +4 do obecnej wartości

Trzeba dodatkowo:

46 Moduł Komfortu -> Kodowanie -> Bajt 01 -> Bit 2 na 1

Bez tego nie działa

Zapomniałem co prawda sprawdzić kwetię fizycznej obecności syreny, ale skoro alarm działa (po zamknięciu auta, siedząc w środku po jakimś czasie zaczyna wyć) to syrena musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ,mam maly problem ,włączyłem kilka dodatkowych fukcji jak chocby test wskazówek i itp. ale powstał mi mały problem przy tych "zabawach",radio gra mi zdecydowanie ciszej - tzn, głośność maksymalna jest niższa o jakies 30 % ... gdzie mogłem cos namieszać... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ,mam maly problem ,włączyłem kilka dodatkowych fukcji jak chocby test wskazówek i itp. ale powstał mi mały problem przy tych "zabawach",radio gra mi zdecydowanie ciszej - tzn, głośność maksymalna jest niższa o jakies 30 % ... gdzie mogłem cos namieszać... ?

W zielonym menu masz suwaki, którymi regulujesz głośności poszczegolnych komponentów w mmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam aktywowanego zielonego menu , właczałem ,tesowałem sobie dodatkowe funkcje vcp ,wiec raczej tam nic nie poprzesawiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzebaleś nic w VAGu w kanałach?

Może przedstawiłeś cos w ustawieniach radia lub media w ustawieniach MMI?

Zrobiłeś reset jednostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mmi nic nie grzebalem ,mam zwykłe mmi bez navi ,wszystko jest normalnie ,resetu nie robiłem....

Reasumujac,

Czyli nie masz MMi tylko radio koncert lub symfonię.

Zielonego menu nie masz - programowo

Zrób reset jednostki. Masz w pierwszym poście.

Zobacz w ustawieniach sound radia czy masz radio zciszone lub media podglosnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...