Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania A4 B8 za pomocą VCDS


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytan odnosnie kodowania w przypadku MMI Basic (radyjko Concert):

1) W jaki sposób wykonać reset MMI po kodowaniu ?? (Sposób przedstawiony w 1 poście chyba nie działa w MMI Basic ;/ )

2) Próbowałem uruchomić wizualizacje czujników parkowania na ekranie MMI (posiadam 4 czujniki z tyłu ---fabryczne :) ) i podczas kodowania wywala błąd: "Coding rejected, Error 31: Request out of range" co może być nie tak ???

3) Podobny problem jest przy próbie zmiany logo startowego MMI "Coding rejected, Error 31: Request..... ???

Natomiast inne kodowania poszły pięknie: TPMS, Lap Timer, Test zegarów :) Program VCDS

Za każde sugestie z góry dziękuje :)

Może za słaby kabel jakiego używasz ? ja mam VAG 11.11 i wszystko hula aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadam VAG 12.10 Program VCDS

Chyba że mój system MMI tych modów nie może przyjać... A ty jakie masz MMI / radio ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat posiadam MMI 3G i troche juz tego wgrałem dzieki koledze Gibons :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu może być odpowiedź na mój problem .... MMI w Concercie najprawdopodobniej nie daje takich możliwości.... może to ktoś potwierdzić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan odnosnie kodowania w przypadku MMI Basic (radyjko Concert):

1) W jaki sposób wykonać reset MMI po kodowaniu ?? (Sposób przedstawiony w 1 poście chyba nie działa w MMI Basic ;/ )

2) Próbowałem uruchomić wizualizacje czujników parkowania na ekranie MMI (posiadam 4 czujniki z tyłu ---fabryczne :) ) i podczas kodowania wywala błąd: "Coding rejected, Error 31: Request out of range" co może być nie tak ???

3) Podobny problem jest przy próbie zmiany logo startowego MMI "Coding rejected, Error 31: Request..... ???

Natomiast inne kodowania poszły pięknie: TPMS, Lap Timer, Test zegarów :) Program VCDS

Za każde sugestie z góry dziękuje :)

1. Nie robi sie RESTARTU W CONCERT/SYMPHONY

2. Trzeba wpisac SECURITY ACCESS 71679

3. brak mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przed kodowaniem musze ten kod wpisac i bedzie banglac ?

Moglbys mi to tak łopatologicznie wytlumaczyc :-D:-D:-D?

---------- Post dopisany at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany at 10:23 ----------

Dziękuje pięknie kolego wrclaguna :) Po wpisaniu kodu security access i ustawieniu wizualizacji w kodowaniu WSZYSTKO pięknie gra :)

I tu pytanie: Czy jeśli wpisałbym ten kod w przypadku ustawiania nowego logo do MMI to mogło by wtedy zadziałać .... Czy lepiej nie ryzykowac ;) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przed kodowaniem musze ten kod wpisac i bedzie banglac ?

Moglbys mi to tak łopatologicznie wytlumaczyc :-D:-D:-D?

---------- Post dopisany at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany at 10:23 ----------

Dziękuje pięknie kolego wrclaguna :) Po wpisaniu kodu security access i ustawieniu wizualizacji w kodowaniu WSZYSTKO pięknie gra :)

I tu pytanie: Czy jeśli wpisałbym ten kod w przypadku ustawiania nowego logo do MMI to mogło by wtedy zadziałać .... Czy lepiej nie ryzykowac ;) ???

Logo MMI możesz łatwo zmienić w "zielonym menu" jeżeli wcześniej je odblokowałeś.

Wciskasz CAR i SETUP i trzymasz kilka sekund, aż pokaże się zielone menu,

Wybierasz DIAG SETTINGS,

Wybierasz HU Codierung

Z menu Standby-bild wybierasz wartość od 0-4 (różne ekrany startowe),

Akceptujesz zamiany Accept changes

Restartuje się MMI i masz nowy ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przed kodowaniem musze ten kod wpisac i bedzie banglac ?

Moglbys mi to tak łopatologicznie wytlumaczyc :-D:-D:-D?

---------- Post dopisany at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany at 10:23 ----------

Dziękuje pięknie kolego wrclaguna :) Po wpisaniu kodu security access i ustawieniu wizualizacji w kodowaniu WSZYSTKO pięknie gra :)

I tu pytanie: Czy jeśli wpisałbym ten kod w przypadku ustawiania nowego logo do MMI to mogło by wtedy zadziałać .... Czy lepiej nie ryzykowac ;) ???

Logo MMI możesz łatwo zmienić w "zielonym menu" jeżeli wcześniej je odblokowałeś.

Wciskasz CAR i SETUP i trzymasz kilka sekund, aż pokaże się zielone menu,

Wybierasz DIAG SETTINGS,

Wybierasz HU Codierung

Z menu Standby-bild wybierasz wartość od 0-4 (różne ekrany startowe),

Akceptujesz zamiany Accept changes

Restartuje się MMI i masz nowy ekran

Taak, masz rację przy MMI, natomiast jeśli chodzi o concerta (a kolega taki ma) nie zmienisz, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dzięki. Sprawa się rozwiązała :)

Jak narazie aktywowałem: TPMS, Test Zegarów, Lap Timer + temp. oleju, wskaźnik naładowania aku., wizualizacje park assist,

Czy w moim biednym MMI ;) (MMI Basic) da rade coś jeszcze uruchomić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam MMI 3G High i po wejsciu w ukryte zielone menu nie mam opcji Diag settings. Co moze byc nie tak?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam MMI 3G High i po wejsciu w ukryte zielone menu nie mam opcji Diag settings. Co moze byc nie tak?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Diag settings chyba nie ma w 3G przynajmniej ja tak mam :hi: Masz napewno 3G ?

A co chcesz ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko czy można jakoś w mmi za pomocą np. któregoś ukrytego menu sprawdzić jakie jest ładowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam MMI 3G High i po wejsciu w ukryte zielone menu nie mam opcji Diag settings. Co moze byc nie tak?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Diag settings chyba nie ma w 3G przynajmniej ja tak mam :hi: Masz napewno 3G ?

A co chcesz ustawić ?

Tak, na bank mam 3G. Sloty na dwie karty SD i dysk twardy. Kurcze teraz zapomnialem po co mi to bylo :P ale ba pierwszej stronie kodowan, sa jakies opcje gdzie wykorzystuje sie to diag settings

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

---------- Post dopisany at 17:03 ---------- Poprzedni post napisany at 16:52 ----------

Da radę zmienić logo powitalne na MMI?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy u was wyświetla się s-line?

u mnie RS i S modele są dostępne ale brak s-line :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy u was wyświetla się s-line?

u mnie RS i S modele są dostępne ale brak s-line :eusathink:

"S-line" (the normal "MMI" splash screen) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy piec rodzaji :

unknown" (the normal "MMI" splash screen)

"standard" (the normal "MMI" splash screen)

"S-line" (the normal "MMI" splash screen)

"S-model" ("S4" splash screen)

"RS-Model" ("RS" splash screen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejżałem kilka stron zaaagranicznych odnosnie kodowania iiii.....

1) Według stemei.de .VCDS Codierungen .Codierungsservice .Webdesign - Stefan Meier - MMI Basic Startlogo - VCDS Codierungen, Webdesign w systemie Concert da się zmienić ekran powitalny, natomiast gdy próbowałem u siebie to ni hu hu. Czy aby występowały wersje MMI Basic w których dało sie to zrobic ???

2) Jeśli posiadam jedną z biedniejszych wersji B8 (alle powoli doposażam :D :D :D) to czy uaktywnienie stemei.de .VCDS Codierungen .Codierungsservice .Webdesign - Stefan Meier - DriveSelect - VCDS Codierungen, Webdesign da coś ciekawego ;) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...