Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania A4 B8 za pomocą VCDS


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Wlacz swiatła na postoju skręc kierownicą ( lewo-prawo) i sprawdz czy działają ci przeciwgielne .

Opcja uruchamia sie bodajze ponizej 40 km/h w czasie jazdy .

RESTART MMI robiłes po kodowaniu ? jesli masz fabryczny alarm to sprawdz czy masz fiycznie syrene ( podszybie)

Syrenę mam bo alarm wyje. W wolnej chwili sprawdzę co kolega arekp zaproponował. Ale dalej nie mam doświetlania zakrętów oraz regulacji jasności podświetlenia podłogi w pakiecie QQ1 mimo że pakiet jest fabryczny. Z tym podświetleniem to już dałem spokój i odkodowałem . Cały czas była na MMI wyszarzona ta opcja. Restart MMI robiłem VCDSem i nie pomogło. W wolnej chwili powalczę jeszcze z tym doświetlaniem ale jakoś słabo mi to wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żle coś robisz :wink:

Światła przeciwmgielne jako doświetlenie zakrętów (zależne od kąta skrętu kierownicy)

09-Cent.Elekt. ---> Coding-07 Long Coding Helper BYTE 4 Bit 0 zmiana z 0 na 1

Co do regulacji przestrzeni nóg to co masz w aucie ? MMI ? CONCERT ?

Jaki masz kabel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlacz swiatła na postoju skręc kierownicą ( lewo-prawo) i sprawdz czy działają ci przeciwgielne .

Opcja uruchamia sie bodajze ponizej 40 km/h w czasie jazdy .

RESTART MMI robiłes po kodowaniu ? jesli masz fabryczny alarm to sprawdz czy masz fiycznie syrene ( podszybie)

Syrenę mam bo alarm wyje. W wolnej chwili sprawdzę co kolega arekp zaproponował. Ale dalej nie mam doświetlania zakrętów oraz regulacji jasności podświetlenia podłogi w pakiecie QQ1 mimo że pakiet jest fabryczny. Z tym podświetleniem to już dałem spokój i odkodowałem . Cały czas była na MMI wyszarzona ta opcja. Restart MMI robiłem VCDSem i nie pomogło. W wolnej chwili powalczę jeszcze z tym doświetlaniem ale jakoś słabo mi to wygląda

przy kablu 10.6.0 miałem problem żeby zakodować doświetlanie zakrętów, nie chodziło mi. po zmianie kabla na 12.10.3 od razu działa :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacją beep poprzez sygnał z syreny alarmu (jak posiadamy fabryczny )

46-Moduł Komfortu --->ADAPTACJA 10 ---> Channel 63 ---> dodajemy +4 do obecnej wartości

Trzeba dodatkowo:

46 Moduł Komfortu -> Kodowanie -> Bajt 01 -> Bit 2 na 1

Bez tego nie działa

:banan: THX :) po zmianie bajta 01 już jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacją beep poprzez sygnał z syreny alarmu (jak posiadamy fabryczny )

46-Moduł Komfortu --->ADAPTACJA 10 ---> Channel 63 ---> dodajemy +4 do obecnej wartości

Trzeba dodatkowo:

46 Moduł Komfortu -> Kodowanie -> Bajt 01 -> Bit 2 na 1

Bez tego nie działa

:banan: THX :) po zmianie bajta 01 już jest OK :)

U mnie właśnie nie mogę tego bitu ustawić, daję "do it" i brak reakcji, mogę sobie go klikać i 50 razy. Resztę co mnie interesowało to ustawiłem: wsk. zegarów, doświetl zakrętów, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle coś robisz :wink:

Światła przeciwmgielne jako doświetlenie zakrętów (zależne od kąta skrętu kierownicy)

09-Cent.Elekt. ---> Coding-07 Long Coding Helper BYTE 4 Bit 0 zmiana z 0 na 1

Co do regulacji przestrzeni nóg to co masz w aucie ? MMI ? CONCERT ?

Jaki masz kabel ?

Mam VCDS 11.30 i MMI 2. Po zakodowaniu widzę opcję na MMI ale jest szara a nie czerwona i nie mogę do niej wejsć.

Co do doświetlania zakrętów to pokaż mi prosze palcem co mam zrobić bo nie moę załapać co robię źle http://img802.imageshack.us/img802/1116/li2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabszy kabelek ibrak podpowiedzi :wink:

W binary zmieniasz z 0 na 1 pierwszy z prawej a pozniej EXIT .

Jakby nie poszło to powtarzasz i klikasz obok aby zapisało sie 1 a pozniej dajesz znowu na EXIT :decayed:

15278347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam vcds 11.11 i taki sam kabel. lusterka zakodowalem ale nie grzeją, maty są, szyba tylna grzeje :facepalm:

Próbuje zakodowac TPMS, tu przyjmuje tylko instrument, ABS nie przyjmuje kodowania, a w radiu są tylko cyfry i bity bez opisów :facepalm: o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam vcds 11.11 i taki sam kabel. lusterka zakodowalem ale nie grzeją, maty są, szyba tylna grzeje :facepalm:

Próbuje zakodowac TPMS, tu przyjmuje tylko instrument, ABS nie przyjmuje kodowania, a w radiu są tylko cyfry i bity bez opisów :facepalm: o co kaman?

postaraj się jeszcze zakodować manualnie, czyli w miejscu gdzie jest long coding dodaj inne wartości heksadecymalne... może przyjmie?

ja tak miałem przy starym kabelku 10.6 kilka lat temu, nie było bitów i podpowiedzi ale long coding przyjmował ok.

odnośnie TPMS sprawdziłeś pompę czy jest kompatybilna? może masz start/stop system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabszy kabelek ibrak podpowiedzi :wink:

W binary zmieniasz z 0 na 1 pierwszy z prawej a pozniej EXIT .

Jakby nie poszło to powtarzasz i klikasz obok aby zapisało sie 1 a pozniej dajesz znowu na EXIT :decayed:

http://img213.imageshack.us/img213/1916/15278347.jpg

Podziałało :) Mam już doświetlanie ale co dziwne nie mam w okienku możliwości "zaptaszkowania" innych bitów niż ten co jest na podlinkowanym zdjęciu. Tylko 6 bit z trybem turystycznym MMI jest widoczny. Ale to nic. Najważniejsze że działa . :banan::gicior::good: i wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabszy kabelek ibrak podpowiedzi :wink:

W binary zmieniasz z 0 na 1 pierwszy z prawej a pozniej EXIT .

Jakby nie poszło to powtarzasz i klikasz obok aby zapisało sie 1 a pozniej dajesz znowu na EXIT :decayed:

http://img213.imageshack.us/img213/1916/15278347.jpg

Podziałało :) Mam już doświetlanie ale co dziwne nie mam w okienku możliwości "zaptaszkowania" innych bitów niż ten co jest na podlinkowanym zdjęciu. Tylko 6 bit z trybem turystycznym MMI jest widoczny.

Tak jak pisałem masz starsza wersje VCDS i nie ma tam wszystkich podpowiedzi :wink:

Ale teraz masz zakodowane .......................:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest za słaby kabel :kwasny:

O jakim oznaczeniu kabel potrzebuje. 12.10.3. ?

---------- Post dopisany at 17:06 ---------- Poprzedni post napisany at 17:03 ----------

Mam vcds 11.11 i taki sam kabel. lusterka zakodowalem ale nie grzeją, maty są, szyba tylna grzeje :facepalm:

Próbuje zakodowac TPMS, tu przyjmuje tylko instrument, ABS nie przyjmuje kodowania, a w radiu są tylko cyfry i bity bez opisów :facepalm: o co kaman?

postaraj się jeszcze zakodować manualnie, czyli w miejscu gdzie jest long coding dodaj inne wartości heksadecymalne... może przyjmie?

ja tak miałem przy starym kabelku 10.6 kilka lat temu, nie było bitów i podpowiedzi ale long coding przyjmował ok.

odnośnie TPMS sprawdziłeś pompę czy jest kompatybilna? może masz start/stop system?

Mam start/stop i zła pompę, poprostu się bawiłem aby zobaczyć cóż tego będzie, ale nie przyjmuje kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka działają, znaczy się jadno, bo prawe nie mam maty :facepalm: , nie wiedziałem :kox:

A co do reszty to nowszy kabel działa tak samo. No ale i tak narazie nic TPMS nie będzie :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę to bo dostałem kilka maili wcześniej odnośnie eko start-stop Jak to wyłączyć? Nie da się kodowaniem, albo kanałami, ale...

Jak ktoś chce zdezaktywować eko (start-stop) wyłączanie się na światłach to musi zmienić sterownik MCE09 na ten z literka D

Przez przypadek wpadłem na to (ASO w Krakowie też zachwycone odkryciem), błędów w silniku i innych sterownikach nie ma! nie wyłącza się już na światłach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam kodowanie wylaczenia systemu START /STOP w benzynce 2.0 TFSI

SILNIK 01 --- Długie kodowanie -> CODING 07 -> BYTE 5 --> Bit 6 dezaktywacja

Dodatkowo wylaczyc mozemy przełącznik :

MCE 09 --> Długie kodowanie -> CODING 07-> Byte 20 --> Bit 2 dezaktywacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...