Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Może być tak że VCDS nie obsługuje tego kodowania. Ja na przykład za Chiny ludowe nie mogę swoim VCDSem zakodować regulacji podświetlenia pakietu QQ1 mimo że auto wyjechalo z nim z fabryki. Nie idzie i koniec.

Dasz rade tylko napisz w czym kłopot ?

09-Centr.Elektr.--->Coding07---> Long Coding Helper---> BYTE 16 Bit 6 zmiana z 0 na 1 ale ja mam tylko widoczny i aktywowany bit 0 i bit 1 czyli oświetlenie nóg przód i tył

Bit 6 czyli regulacja jest niewidoczny Niedługo robię upgrade VCDS z 11.30 na 11.60. Może to rozwiąze kłopot

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Wyświetleń 1,2 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Autor

Tak masz starszy VCDS i brak podpowiedzi :wink: zaznacz w Binary drugi od lewej na 1 , pozniej kliknij na sasiedni a na koniec EXIT

121xm.jpg

Opublikowano

mam tak wiec bit 2 z prawej jest tak jak powinien tylko on chyba jest od aktywowania oświetlenia nóg z tyłu. Tak na chłopski rozum to chyba bit 2 od LEWEJ powinien odpowiadać za uaktywnienie bajtu 6 czyli regulację oświetlenia nóg. Ale to i tak nic nie zmienia.

qq1.jpg

robiłem restart MMI a regulacji dalej nie ma :(

edyta:

sprawa załatwiona: Nie miałem w Adaptacjach , w ustawień listy MMI w Control Head dodanej funkcjonalności pokazującej pakiet QQ1. Po zrobieniu tej adaptacji jest OK

thx za zainteresowanie i pomoc :)

Opublikowano
Witam, uruchomiłem nowy wątek "VCDS v.12.12 adaptacje i kodowanie"

ale kolega Gibons napisał mi: "Wszystko jest opisane w dziale warsztat w kodowaniach. Tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania"

Niestety nie mogę zlokalizować instrukcji kodowania z tej wersji VCDS

jak wyłączyć dodatkowy ruch wycieraczki (ostatni) przy użyciu spryskiwaczy?

jak wyłączyć lub ograniczyć spryskiwania reflektorów?

proszę o opis w sposób jak dla laika krok po kroku, dopiero uczę się obsługi VAGA.

To możne jakaś podpowiedź gdzie szukać? Please :decayed:

A w czym Ci przeszkadza że później jeszcze raz sie wycieraczki załączą ? :decayed:

Proszę o informację jak wyłączyć dodatkowy ruch przednich wycieraczek. W zimie jest to bardzo irytujące, bo tylko brudzi szybę.

Opublikowano

Proszę o informację jak wyłączyć dodatkowy ruch przednich wycieraczek. W zimie jest to bardzo irytujące, bo tylko brudzi szybę.

Disable After-wipe of windscreen wipers

[09 – Cent. Elect.] [Coding - 07] -> [Dropdown] -> "x ** 8K1 955 119 ** WWS xxxx" -> Long Coding Helper -> Byte 1*

Bit 3 - Remove check mark (1 = active)*

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

po wylaczeniu i zamknieciu auta swieca mi sie jeszcze przez chwile swiatla przednie, tylnie oraz halogeny, to samo jest jak auto otwieram.

jak to wylaczyc?

Opublikowano
  • Autor
po wylaczeniu i zamknieciu auta swieca mi sie jeszcze przez chwile swiatla przednie, tylnie oraz halogeny, to samo jest jak auto otwieram.

jak to wylaczyc?

w opcji CAR masz ustawienia :wink: coming/leaving home

[h=1][/h]

Opublikowano

Hej,

Czy testowaliście wartości jasności LEDów przy włączonych światłach mijania ? Czy zwiększenie z domyślnych kilku % na np. 90% ma wpływ na oświetlenie przestrzeni przed autem, jest lepiej ?

Opublikowano

Hehe to pewne :) Ale czy zwiększenie tej wartości do 50 spowodowało rzeczywiście lepsze/dalsze oświetlenie przestrzeni, czy tylko z grubsza wali po oczach i tyle ? ;)

Opublikowano
po wylaczeniu i zamknieciu auta swieca mi sie jeszcze przez chwile swiatla przednie, tylnie oraz halogeny, to samo jest jak auto otwieram.

jak to wylaczyc?

w opcji CAR masz ustawienia :wink: coming/leaving home

[h=1][/h]

nie mam w CAR w ogóle tych pozycji :kwasny: hmmm

Opublikowano
  • Autor
po wylaczeniu i zamknieciu auta swieca mi sie jeszcze przez chwile swiatla przednie, tylnie oraz halogeny, to samo jest jak auto otwieram.

jak to wylaczyc?

w opcji CAR masz ustawienia :wink: coming/leaving home

nie mam w CAR w ogóle tych pozycji :kwasny: hmmm

To masz dwie opcje albo dajesz wlacznik w pozycje 0 lub wykodowywujesz to :wink:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/zakladanie-czujnika-deszczu-swiatel-uruchamianie-modulu-coming-leaving-home-234312/index6.html#post2839396

Hehe to pewne :) Ale czy zwiększenie tej wartości do 50 spowodowało rzeczywiście lepsze/dalsze oświetlenie przestrzeni, czy tylko z grubsza wali po oczach i tyle ? ;)

daje po oczach i tyle :wink:

Opublikowano

ok, zrobione

czy mamy możliwość poustawiac domykanie szyb jak wykryje deszcz sensor?

Opublikowano
  • Autor
ok, zrobione

czy mamy możliwość poustawiac domykanie szyb jak wykryje deszcz sensor?

Szkoda ze takiej opcji nie ma w AUDI :kwasny:

Opublikowano

Niestety nie widzialem tej opcji w audi w vw owszem jest

Opublikowano

Witam próbowałem zakodować obniżające się lusterko przy wrzuceniu wstecznego BYTE 4 zmiana 40 na 4C a u mnie jest 50 a nie 40 i nie chce przyjąć kodowania wie ktoś czemu tak jest:facepalm:

Opublikowano

Tutaj nie chodzi o zmianę na wartość 4C, tylko włączenie bitów 2 i 3 (bity liczymy od prawej strony, zaczynając od 0, czyli mamy: 7 6 5 4 3 2 1 0)

W skrócie:

40 (hex) = 1000000 (bin)

4C (hex) = 1001100 (bin)

50 (hex) = 1010000 (bin)

Więc żeby włączyć bity 2 i 3 powinieneś ustawić 5C, bo:

5C (hex) = 1011100 (bin)

Jak nie przyjmuje kodowania, to albo za słaby sterownik, albo kabel.

Opublikowano

Dzięki za podpowiedz ja chyba źle robiłem bo próbowałem zmienić byte 4 na 4c:facepalm: będę dziś próbował to dam znać

Opublikowano

Jak zmienisz bity to w bajtach samo Ci przeskoczy na 4C

Opublikowano

tak tylko się zastanawiałem czemu u mnie jest wartość 50 a nie 40 i klikałem na te 50 próbując zmienić na 5C ale coś źle robiłem już mi rozpisał sowiq więc będę próbował.Dam znać jak poszło bo kodowanie reszty wszystko się udało

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.