Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, skwaru 23 napisał:

Witam

Mam pytanko czy da się wyłączyć w kodowaniu informacje o spalonej żarówce autko jak w opisie ?

jesli chodzi o przod lampy .... to nie

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Wyświetleń 1,2 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Godzinę temu, wrclaguna napisał:

jesli chodzi o przod lampy .... to nie 

Bo mam taką sytuacje że mam przełożone lampy ze zwykłych na xenon (przez poprzedniego właściciela) i po włączeniu długich zaświeca mi się kontrolka od lewej lampy a żeby było ciekawiej to do dzisiaj miałem podłączone tak że cały czas szło napięcie na przesłonę i była otwarta przerobiłem i jest oki oprócz tej kontrolki od spalonej żarówki

No i pytanie czemu z prawej lampy nie ma takiej informacji ?

Edytowane przez skwaru 23

Opublikowano
35 minut temu, wrclaguna napisał:

trzeba sprawdzic okablowanie czy ORI jest zrobione

czy jakies patenty są

Sprawdzałem obie wiązki i są identycznie podłączone  jedyny wolny kabelek w obu lampach z ori wiązki który jest nie podłączony to czarno zielony w którym jest prąd po zapłonie

No cóż może trzeba będzie nauczyć się z tym żyć skoro poprzedniemu właścicielowi przez 6 lat nie przeszkadzało ?

Opublikowano

a może ma ktoś schemat jak powinny być podłączone lampy po przekładce ze zwykłych na xenon

Opublikowano
12 minut temu, skwaru 23 napisał:

a może ma ktoś schemat jak powinny być podłączone lampy po przekładce ze zwykłych na xenon

jakie auto i który rok?

Opublikowano
10 godzin temu, mlody020 napisał:

jakie auto i który rok?

Q5 2011r

Wszystko działa tylko ta kontrolka .....cholerna jak się włączy długie ?

Tak się zastanawiam jeśli dobrze myślę to światła podłączone są podłączone pod MCE ?

Jeśli tak to która wtyczka ? bo może ""fachowiec "" co robił te lampy tam odcioł jakiś kabelek wcale bym się nie zdziwił po tym jak zrobił właśnie tą lewą lampę?

I może stąd ten błąd w MCE

03124 - Zacisk 30 - 3
            011 - Przerwa w obwodzie
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01101011
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 198
                    Przebieg: 135254 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2010.01.22
                    Czas: 00:18:00

Edytowane przez skwaru 23

Opublikowano

Panowie czy da sie zrobić tak by zegary cały czas sie podświetlały po odpaleniu auta ?


Mam oryginalne Ledy ale bez włącznika auto . Jak odpalam auto to podświetlenie jest wyłączone ale jak zaświeci mi w zegary słonce to podświetlenie się włącza a jak jest pochmurno to zegary są ciemne .

Chyba powinno działać to na odwrót ? czy tak własnie powinno byc ? Gdzie jest ten czujnik światła od podświetlenia ? 

Opublikowano

Witam 

Poszukuje sposobu na aktywowane funkcji Safe Lock (blokady od wewnatrz) niestety ku mojemu zdziwieniu auto po zamknięciu z pilota można normalnie otworzyć od środka klamką?‍♂️

Opublikowano
20 godzin temu, skwaru 23 napisał:

Q5 2011r

Wszystko działa tylko ta kontrolka .....cholerna jak się włączy długie ?

Tak się zastanawiam jeśli dobrze myślę to światła podłączone są podłączone pod MCE ?

Jeśli tak to która wtyczka ? bo może ""fachowiec "" co robił te lampy tam odcioł jakiś kabelek wcale bym się nie zdziwił po tym jak zrobił właśnie tą lewą lampę?

I może stąd ten błąd w MCE

03124 - Zacisk 30 - 3
            011 - Przerwa w obwodzie
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01101011
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 198
                    Przebieg: 135254 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2010.01.22
                    Czas: 00:18:00

No i tak przejrzałem dzisiaj wszystkie kabelki przy MCE i nic nadal wywala błąd a wszystko działa normalnie

           Adres 09: Centr.zesp.elektr.       Plik etykiet: AKP\8K0-907-063.clb
Oznaczenie elementu: 8K0 907 063 P    HW: 8K0 907 063 P
  Komponent i/lub wersja: BCM1 1.0      H30 0392
           Kodowanie: 2600109141342F010001000000001D0D0C1C470A02010101000000
           Kod serwisu: WSC 06335 123 12345
                      VCID: 3C760C6CBF6BA6A1F5-8068
3 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

03205 - Sterowanie przysłony lewego światła mijania
            012 - usterka elektryczna w obwodzie
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01101100
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 205
                    Przebieg: 136002 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2019.03.28
                    Czas: 11:05:00

01771 - Sterownik regulacji zasięgu świateł (J431)
            004 - Brak sygnału / brak komunikacji
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01100100
                    Priorytet błędu: 6
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 205
                    Przebieg: 136002 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2019.03.28
                    Czas: 11:05:00

Opublikowano

Schemat dla lewej lampy

2.jpg

1.jpg

Opublikowano

dzięki ale ja ze schematów to trochę noga jestem

więc tak pogrzebałem znowu (dobrze że mam urlop) i koleś który to przerabiał przede wszystkim wycioł ori kostki i przewody zaadaptował do 14 pin  i nie wyprowadzał dodatkowych przewodów tylko wycioł przewody od regulacji ręcznej i właśnie je podłączył do MCE tylko że przewód który jest podpięty pod MCE złącze wtyczka E 17 pin w pin 3 jest po prostu nie podpięty pod lampy ale wszystko działa

Teraz pytanie i chyba do kolegi wrclaguna bo znalazłem jego DIY na temat przekładki lamp w a4 B8 czy mógłbyś napisać w których pinach  we wtyczkach lamp są wpięte te dwa dodatkowe przewody co idą do MCE czy ma znaczenie który do której wtycziki  ? Bo w brązowej wtyczce A2  pin 3 daje stały plus po zapłonie czy on powinien być podpięty pod DRL ? A jak odłączę pin 9 z wtyczki czerwonej to gaśnie mi led  w lewej lampie, może są zamienione przewody ..............czarna magia

Prosił bym tak łapotologicznie o wytłumaczenie

Edytowane przez skwaru 23

Opublikowano

Witm na pierwsze moje pytanie nie uzyskalem odpowiedzi moze sie nie da tego zrobic? Mniejsza o to... Pytanie numer dwa czy jest mozliwosc zakodowania przednich dziennych swiatel LED w taki sposuby zeby zaswiecaly sie dopiero po zwolnieniu recznego i w druga strone gasly po zaciagnieciu? 

Opublikowano
W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎25 o 18:06, Yaro_S napisał:

Witam czy ktos podpowie jaki jest kod dostepu do kanalu 9 w sekcji 17 zestaw wskaznikow.

A jak tam wchodzisz to nie wyskakuje Ci podpowiedź ?

Zaraz sprawdzę jak to u mnie wygląda i dam znać

Opublikowano

Witam. Chciałem wyłączyć błąd spalonej żarówki, ale nie mam tych bitów o co chodzi ktoś podpowie jak to zrobić.

IMG_20190330_125952.jpg

Opublikowano
22 godziny temu, skwaru 23 napisał:

A jak tam wchodzisz to nie wyskakuje Ci podpowiedź ?

 

Jest dluga lista z podpowiedzia takze nie wiadomo ktora wybrac.

Opublikowano
4 godziny temu, Yaro_S napisał:

Jest dluga lista z podpowiedzia takze nie wiadomo ktora wybrac.

Ja sprawdzałem u siebie i jak miałem wcześniejszego VCDS to jak klikałem security acces to wyskakiwały mi kody odpowiednie do tego co chciałeś amienić ale teraz mam spolszczoną wersje i niestety tych kodów już nie ma

A co ty tam chesz zakodować?

Edytowane przez skwaru 23

Opublikowano
W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎28 o 18:00, skwaru 23 napisał:

dzięki ale ja ze schematów to trochę noga jestem

więc tak pogrzebałem znowu (dobrze że mam urlop) i koleś który to przerabiał przede wszystkim wycioł ori kostki i przewody zaadaptował do 14 pin  i nie wyprowadzał dodatkowych przewodów tylko wycioł przewody od regulacji ręcznej i właśnie je podłączył do MCE tylko że przewód który jest podpięty pod MCE złącze wtyczka E 17 pin w pin 3 jest po prostu nie podpięty pod lampy ale wszystko działa

Teraz pytanie i chyba do kolegi wrclaguna bo znalazłem jego DIY na temat przekładki lamp w a4 B8 czy mógłbyś napisać w których pinach  we wtyczkach lamp są wpięte te dwa dodatkowe przewody co idą do MCE czy ma znaczenie który do której wtycziki  ? Bo w brązowej wtyczce A2  pin 3 daje stały plus po zapłonie czy on powinien być podpięty pod DRL ? A jak odłączę pin 9 z wtyczki czerwonej to gaśnie mi led  w lewej lampie, może są zamienione przewody ..............czarna magia

Prosił bym tak łapotologicznie o wytłumaczenie

A w moim temacie nikt nic? bo mnie strasznie drażni ta kontrolka od przesłony ???

Opublikowano
22 godziny temu, skwaru 23 napisał:

A co ty tam chesz zakodować?

Nic zagladalem do wszystkich sekcji a tam nie moglem wejsc i poprostu draze temat dlaczego nie moge.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.