Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania A4 B8 za pomocą VCDS


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

A jest jakieś kodowanie do concerta zeby na ekranie wyswietlala temperatura na zewnątrz

A na FIS nie wystarczy ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jest jakieś kodowanie do concerta zeby na ekranie wyswietlala temperatura na zewnątrz

A na FIS nie wystarczy ? :wink:

Witam, uruchomiłem nowy wątek "VCDS v.12.12 adaptacje i kodowanie"

ale kolega Gibons napisał mi: "Wszystko jest opisane w dziale warsztat w kodowaniach. Tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania"

Niestety nie mogę zlokalizować instrukcji kodowania z tej wersji VCDS

jak wyłączyć dodatkowy ruch wycieraczki (ostatni) przy użyciu spryskiwaczy?

jak wyłączyć lub ograniczyć spryskiwania reflektorów?

proszę o opis w sposób jak dla laika krok po kroku, dopiero uczę się obsługi VAGA.

To możne jakaś podpowiedź gdzie szukać? Please :decayed:

A w czym Ci przeszkadza że później jeszcze raz sie wycieraczki załączą ? :decayed:

A kolega melon, chciałby na swoje pytania dostawać takie odpowiedzi jakich sam udziela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakieś kodowanie do concerta zeby na ekranie wyswietlala temperatura na zewnątrz

A na FIS nie wystarczy ? :wink:

Witam, uruchomiłem nowy wątek "VCDS v.12.12 adaptacje i kodowanie"

ale kolega Gibons napisał mi: "Wszystko jest opisane w dziale warsztat w kodowaniach. Tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania"

Niestety nie mogę zlokalizować instrukcji kodowania z tej wersji VCDS

jak wyłączyć dodatkowy ruch wycieraczki (ostatni) przy użyciu spryskiwaczy?

jak wyłączyć lub ograniczyć spryskiwania reflektorów?

proszę o opis w sposób jak dla laika krok po kroku, dopiero uczę się obsługi VAGA.

To możne jakaś podpowiedź gdzie szukać? Please :decayed:

A w czym Ci przeszkadza że później jeszcze raz sie wycieraczki załączą ? :decayed:

A kolega melon, chciałby na swoje pytania dostawać takie odpowiedzi jakich sam udziela?

Myślałem , że tylko na FISIE pokazuje temp st. C . wcale nikogo nie chciałem obrazić jeśli ktoś się uraził i sorry :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakieś kodowanie do concerta zeby na ekranie wyswietlala temperatura na zewnątrz

Temperatura wyświetlana na ekranie MMI jest w przypadku klimy jednostrefowej i jest to temp klimy, a nie na zewnątrz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyjaśnienie a jest jakieś kodowanie na auto hold żeby po zapięciu pasów sam się włączał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyjaśnienie a jest jakieś kodowanie na auto hold żeby po zapięciu pasów sam się włączał

Nie ma. Tylko klawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyłączyć lub ograniczyć spryskiwania reflektorów?

Ja wyłączyłem pompę spryskiwaczy

vcds 11.30 a jest to bodajże w centralnym module elektryki 09 potem , long coding, potem poszukaj konkretnego bajta gdzie jest opis z headlight washer pump i go odznacz.

Piszę z pamięci , jesli chcesz dokładniej to daj znać w niedzielę bo jestem na wyjeździe i nie mam notatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączyłem pompę spryskiwaczy

vcds 11.30 a jest to bodajże w centralnym module elektryki 09 potem , long coding, potem poszukaj konkretnego bajta gdzie jest opis z headlight washer pump i go odznacz.

Piszę z pamięci , jesli chcesz dokładniej to daj znać w niedzielę bo jestem na wyjeździe i nie mam notatek.

Dziękuje.

Spróbuję wg Twoich wskazówek, ale jakbyś mógł opisać to później dokładniej będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz 09 Cent Elect, a potem 07 Coding a następnie zgodnie z rysunkiem w bajcie 18 odptaszkuj bit 0 Headlight Washer Pump.

kodowanie_spryskiwaczy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz 09 Cent Elect, a potem 07 Coding a następnie zgodnie z rysunkiem w bajcie 18 odptaszkuj bit 0 Headlight Washer Pump.

http://s13.postimg.org/u7rlosds3/kodowanie_spryskiwaczy.jpg

mam problem z odznaczeniem bitu 0. po zatwierdzeniu i ponownym wejściu w bajt 18 mam ponownie zaznaczony bit 0. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz 09 Cent Elect, a potem 07 Coding a następnie zgodnie z rysunkiem w bajcie 18 odptaszkuj bit 0 Headlight Washer Pump.

http://s13.postimg.org/u7rlosds3/kodowanie_spryskiwaczy.jpg

mam problem z odznaczeniem bitu 0. po zatwierdzeniu i ponownym wejściu w bajt 18 mam ponownie zaznaczony bit 0. :kwasny:

Odznaczasz, exit (nie krzyżyk) i do it? Tak robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych ktorzy dopiero zaczynaja prace z VCDS warto poczytać chociazby Instrukcje Obslugi

Na pewno wiele rzeczy mozna sie nauczyć :wink:

Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych ktorzy dopiero zaczynaja prace z VCDS warto poczytać chociazby Instrukcje Obslugi

Na pewno wiele rzeczy mozna sie nauczyć :wink:

Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS?

może nie przeczytałem całej instrukcji, ale staram się zrozumieć ją w zakresie który mnie interesuje, niestety w temacie j.w. robiłem"exit" i "do i" bez powodzenia.

:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze inaczej wejdź w bajt 18 zaznacz bit 0 a potem znowu kliknij okienko bajt 18 i dopiero exit i "do it"

Ja kodowałem kiedyś ambient i też mi nie chciało wskoczyć, jak zrobiłem jak wyżej to wtedy mi wskoczyło:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że VCDS nie obsługuje tego kodowania. Ja na przykład za Chiny ludowe nie mogę swoim VCDSem zakodować regulacji podświetlenia pakietu QQ1 mimo że auto wyjechalo z nim z fabryki. Nie idzie i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że VCDS nie obsługuje tego kodowania. Ja na przykład za Chiny ludowe nie mogę swoim VCDSem zakodować regulacji podświetlenia pakietu QQ1 mimo że auto wyjechalo z nim z fabryki. Nie idzie i koniec.

Dasz rade tylko napisz w czym kłopot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że VCDS nie obsługuje tego kodowania. Ja na przykład za Chiny ludowe nie mogę swoim VCDSem zakodować regulacji podświetlenia pakietu QQ1 mimo że auto wyjechalo z nim z fabryki. Nie idzie i koniec.

Dasz rade tylko napisz w czym kłopot ?

Może zielonego menu nie przestawił chłopak:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam denerwujący problem w moim B8. Mianowicie przy odpalony silniki bądź włączonym zapłonie po otwarciu drzwi kierowcy wyświetla się komunikat "Po wyjściu z samochodu wyłączyć zapłon. Akumulator może się rozładować." i do tego odzywa się wkurzające pikanie. I tu moje pytanie czy można jakoś to pikanie wyłączyć VAGiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...