Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Po wymianie klocków miękki pedał


lukjar7

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wymieniał mi klocki taki pseudomechanik i po tym zabiegu jest miekki pedał od hamulca, probowałem odpowietrzac koła ale to nic nie daje, co mogło sie stać ?? czyżby zapowietrzyla sie pompa abs a jesli tak to jak ja odpowietrzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało według zaleceń producenta do 300 km hamulce się układają,póżniej wraca wszystko do normy,tez tak miałem,pozdro

dokladnie klocki musza sie dotrzec do tarcz tak bedziesz mial przez jakis czas, puzniej wruci wszystko do normy. Ja tez tak mialem gdy pare lat temu po raz pierwszy wymienialem klocki, myslalem ze cos nie tak zrobilem odpowietrzalem ze 30 razy i nic dopiero po jakis 300 moze 400 km wszystko sie dotarlo i wrucilo do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie trzeba odpowietrzać układu - kilkaset kilosów i wsio wróci do normy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze syfek z zaciskow cofnal sie do abs-u w trakcie cofania tloczkow :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chlopacy w takim ukladzie jak jest teraz nie ma hamulców, tzn są ale takie jakby ich wogole nie bylo :( co poradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tez trzeba było wymienic tarcze . po wymianie klocek układa sie do tarczy i wtedy wraca wszystko do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sprawa wyglada jakby cały układ był zapowietrzony bo pedał nie trzyma cisnienia. moze pompa od absu sie zapowietrzyła, jak ja odpowietrzyc ?? bo przy zaciskach nie ma powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pompujesz pedałem i on cały czas rośnie to masz zapowietrzone. Ale jeśli naciskasz pedał i on nie rośnie a troszke spada po woli to raczej jest ok bo wtedy klocek bardzej sie dociska do tarczy. Przynajmniej ja tak miałem. tez może być przyczyna taka że mogłes mieć duże ranty na tarczach i klocek też bedzie sie dłużej dopasowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może :mysli: tłoczki Ci nie odbijają, przy wymianie "mechanik" mógł uszkodzić lub przy cofaniu tłoczków coś tam je przypchało?

Jakos nie bardzo mi sie chce wierzyć żeby po wymianie klocków 300 km jeździć bez hamulców :wallbash:

ja by m to jednak sprawdził, a wymieniałeś płyn hamulcowy przy okazji wymiany klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję koledzy za rady, sprawdzę to w najblizszym czasie, w momencie gdy znikly hamulce pojawił sie błąd na fisie, musze zczytać co on oznaczał vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rozwiazany, gość założył na odwrót spręzynki od zacisków :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość założył na odwrót spręzynki od zacisków

:blink:

Radzę omijać tego Pana z daleka. Dobrze, że to sie tak skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rozwiazany, gość założył na odwrót spręzynki od zacisków :shocked:

jakie sprezynki tam o ile dobrze pamietam wystepuje tylko sprezyna mocujaca, czyz by onia chodzilo, nie sadze ze by ona robila taka robote ze bys nie mial hamulcow, jak sie myle to niech mnie ktos poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje że nie mam to wpływu. zresztą na dniach wymieniałem klocki. I naprawde trzeba być dużym beztaleciem żeby coś tam sp.......ć. To co koledzy piszą jest prawdą, że ma się uczucie braku hamulców, ale ja jestem optymistą i wiem że po około 200 kilom. wraca wszystko do normy. zresztą w kazdym samochodzie po wymianie klocków zaleca się ostrożne hamowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wymieniał mu klocki młotkiem i łomem :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to wpisz w Serwisach samochodowych - zakład nie polecany i dlaczego, moze nikt z nas się na gościa nie natknie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gościa się nie natkniecie bo to wieśniak, nie ma nawet zakładu.w zasadzie ten samochód to passat b5 fl 2002 rok kolegi, a spręzynke założył tak ze ona cały czas odpychała tłoczek tak ze nie mógł sie podsunąć pod klocki, naciskasz hamulec podchodzi troche, puszczasz a tu wraca przez sprezyne. nie mógł sie podsunąć tłoczek.

za wszystkie wskazówki dziękuję i pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...