Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Piszczą hamulce

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, pojawił się u mnie problem.

3 dni temu wymieniłem tarcze+klocki komplet na dwie osie. firma Bosch. 6 stówek poszło, Zrobiłem około 150km, a one jak od wymiany piszczały...tak piszczą dalej po tych 150km.

Zna ktoś odpowiedź na to pytanie?

Opublikowano

ja wymienialem z przodu tarcze ATE i klocki ori kupilem na allegro za 200zl.....zrobilem gdzies kolo 700km i tez mi troche piszcza jak lekko hamuje

Opublikowano
  • Autor

No właśnie zainwestowałem w boscha, wydawały się ok. Piski ustana? Co jest tego wina?

Opublikowano

hmmm..nie mam pojecia..ja tez myslalem ze ori klocki to beda spoko a tu piski sie pojawiaja....pytalem w sklepie u znajomego to powiedzial ze to tarcze ate ponoc popiskuja troche

Opublikowano

Też mam komplet Bosch-a, jak się rozgrzeją to popiskują przy hamowaniu.

Opublikowano

Dlatego warto poczytać forum i kupić coś sprawdzonego, jak np. tarcze Zimmermann i klocki ferodo premier, wtedy nic nie piszczy i dobrze hamuje. A teraz musisz z tym żyć :wink:

Opublikowano

ja tak samo mam myslalem ze jak wymienie to przestana owszem ale na krotko.. teraz znowu to samo .. okladzina klocka jest twarda i dlatego ale chociaz na dluzej starcza .. albo nie hamujmy :)

Opublikowano

Taśma 2stronna podkleić i nie będą piszczeć.

Opublikowano

to nie wina klocków czy tarcz

pisk to nic innego jak drgania o okreslonej czestotliwosci

klocek musi byc sztywno i mocno osadzony w zacisku i na jarzmie

sprawdzcie sobie dokłądnie w jakim stanie macie gumy od prowadnic oraz spręzyny na zaciskach

bo lekko kosi klocek w zaciski i dlatego tak sie dzieje

no i zróbcie tak jak radzi Marewel

Opublikowano

na klocki

Opublikowano

smar miedziany też daje radę :hi:

Opublikowano
:facepalm:
Opublikowano
:facepalm:

:wtf:

Opublikowano

do hamulców nie powinno sie stosowac smaru miedzianego

Opublikowano

bosch jest do d*py juz wiecej ich nie kupie bo kiedys tez je zamontowalem i musialem jezdzic ze 3 miesiace az przestana piszczec

Opublikowano
Dlatego warto poczytać forum i kupić coś sprawdzonego, jak np. tarcze Zimmermann i klocki ferodo premier, wtedy nic nie piszczy i dobrze hamuje.

Święte słowa, oj święte... polecam taki zestaw... nic nie piszczy a hamowanie jest bomba nawet w mocno wysilonych jednostach....

Taki własnie set-up polecił mi kiedyś kolega devastation i naprawdę nie żałuję....

Kolego marewel lub devastation: o co chodzi z tą taśmą dwustronną i co się klei/podkleja/nakleja??? pierwsze słyszę o takich działaniach i chętny jestem wiedzy na ten temat bo nigdy nie stosowałem tejże techniki...

Edit: Bosch`a, TRW i Brembo nie kupił bym niestety...

Opublikowano

czesto sie zdarza że na klockach jest papier pod którym jest folia z klejem

Opublikowano

od strony tłoczka/jarzma - to wiem.....czy chodzi o coś innego???

bo dalej nie rozumiem....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.