Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie kamery - rejestrator samochodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Punktem,gdzie pojawia się napięcie po włączeniu stacyjki,jest Bezpiecznik Nr 37 (środkowy dolny rząd bezpieczników).Kupujemy tz baypas na 2 bezpieczniki.i w miejsce bezpiecznika 37,wpinamy "parę" (dwa obok siebie)  bezpieczników .Ten z wyprowadzeniem jest "plusem" (+) do zasilania kamerki ,właśniepo stacyjce.To chyba najprostsze i pewne rozwiązanie.Zasilanie  ztym plusem i "masą" prowadzimy do rogałęziacza (potrójny zmieści się w kieszonce z lewej strony).Do gniazda wkładamy zasilacz kamery.Nie należy się przejmować napisem na ładowarce Mio ,coś w rodzaju "unplug device  befor you start engine".Może występujejakieś przepięcie w momencie startu sinika,ale to pewnie asekuracja dla ew.reklamacji.Używam na codzień od trzech lat.Wydaje mi się tylko ,że na karcie 32MB w Mio vue 638,trze godziny na normalną jazdę,to za mało,zbyt dużo przeznaczyli na incydentalne przypadki (dzwon itp).Ale gdzie podlączyć,bez "wodotrysków", już wiadomo.OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2013 o 20:17, artek04 napisał:

Tak czytam te Wasze posty i nasuwa mi się jedno pytanie , ciekaw jestem czy jak kamerka zamontowana w swoim aucie zarejestrowała by zdarzenie na drodze ( kolizja) z winy kierowcy auta z kamerą czy też byście jej użyli .... Ciekawe czy ci co tu najwięcej wypisują że "kamerka się przydała" nie zapłacili nigdy mandatu i zawsze jeżdżą zgodnie z przepisami np. w "zabudowanym" gdzie jest 1-2 domy i pola jadą 50 km/h na 3-4 biegu...Chore.

Nic nie "chore",wg mnie.Ja,gdyby nie kamerka Mio638,co mi podpowiada,że za chwilę będzie stał fotoradar, zmarnowałbym  już trochę kasy.Można ładnie napisać,że dzięki przypomnieniu o pomiarze prędkości,uniknąlem mandatu i zwolniłem,do 50km/h ,bo jechałem 70,powiedzmy,a wtedy stówa minimum,punkty,i stracone nerwy.Właśnie na pięknej drodze,tuż przed  "obszarem zabudowanym" 10 m , pstryknął mi fotę za dwie stówy,fantastycznie ukryty fotoradar.Niemal pułapka na tak ładnej,równej jak stół trasie.Wtedy zainstalowałem kamerkę,z GPS i aktualizacją fotoradarów.Przydałaby się teraz wykrywaczka niektórych beemek filtrująch,nie zawsze mądre zachowanie na drodze.I tu się z Tobą zgadzam.Uniknąć kary,pomoże tylko jazda zgodna z przepisami.OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomocy. Potrzebuję w Q5 (to to samo co B8) podłączyć rejestrator w podsufitkę. Tak żeby po przejściu samochodu w stan uśpienia lub zamknięciu znikało zasilanie rejestratora. Dodam że ma panoramę, oświetlenie ambiente i lusterko fotochrom. Muszę się wpiąć w 12V (+ i -). Przeszukałem forum i nic nie znalazłem. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...