Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie kamery - rejestrator samochodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam lusterka fotochrom...wiec poszukam w bezpiecznikach gdzie jest plus czytałem ze dobrze podpiac sie pod 37 bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone w B6.

 

Z tym że nie kombinowałem nową ładowarka tylko z oryginalnej ładowarki z kamerki wypuściłem przewody które dałem do kostki zasilania lampek podsufitki [tak jak w pierwszym poście].

 

Wszystko działa, w końcu nie trzeba pamiętać o włączeniu kamerki. 

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat u mnie zakonczony. Poprowadzilem okablowanie od bezpiecznikow z lewej strony do samej przetwornicy w podsufitce. Od przetwornicy do kamery przewod usb. Wszystko smiga idealnie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem super kamerkę czy ktoś ją już montował i wie co i jak, poniżej link do kamery (kamera jest montowana w zaślepkę od lusterka, zdejmujesz starą zaślepkę i montujesz tą nową z kamerą i jest git, super wygląda)?????....

https://www.google.pl/search?q=jooy+a1&sa=X&biw=1920&bih=974&tbm=isch&source=iu&pf=m&ictx=1&fir=kRoxRsrlqDjDgM%3A%2CQzmiK9XzFq8jTM%2C_&usg=__DTxlbBTdjij5CslLYd00va__W10%3D&ved=0ahUKEwjO5N6Q5t3WAhWqDcAKHSbnB4AQ9QEIPzAE#imgrc=kRoxRsrlqDjDgM:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

chciałbym do siebie taki zestawik zamówić: http://allegro.pl/kamera-samochodowa-wideorejestrator-przod-tyl-64gb-i6877551260.html?fromVariant=6877547078. Myślałem, że kupię i jakoś łatwo kable przeprowadzę podsufitką do bezpieczników i ot tak będzie działać.. Natomiast rzeczy, o których tu czytam trochę mnie przerażają bo po 1 w ogóle nie znam się na elektryce samochodowej i lutowanie samemu ani nic takiego nie wchodzi u mnie w grę, a do tego przeraża mnie trochę fakt rozbebeszania nowego auta (w sensie zdejmowania/rozkręcania jakiś osłon, lusterek, otwieranie lampek, dokładanie gdzieś kostek itp). Z drugiej strony nie wyobrażam sobie mieć kamerek z wiszącymi kablami lub podłączonych do gniazda zapaliczki. Jak tak ma to wyglądać to pierdziele to i będę jeździł bez nich jak do tej pory.

Czy jest ktoś kto może mi pomóc lub kto może polecić jakiś punkt na terenie Warszawy, w którym mógłbym zamontować taki zestaw? Chodzi o kogoś solidnego kto nie będzie widział pierwszy raz b9 na oczy i uczył się jak coś tam rozkręcić łamiąc przy tym jakieś elementy.. Myślałem, że to prosta sprawa, a okazuje się, że nie do końca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosmita planowałem zrobić to podobnie jak Ty, ale zrezygnowałem. Zamiast tego kupiłem 3-metrowy kabel USB i wkleiłem go na taśmę dwustronną wokół ramki szyby, potem pod schowkiem pasażera i do gniazda zapalniczki w tunelu. W zapalniczce taka mała ładowarka, która w ogóle nie wystaje. Kabel nie rzuca się w oczy, wszystko "po bożemu" bez utraty gwarancji i ci najważniejsze - spełnia swoje zadanie.

Jak chcesz, to wrzucę fotki jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sowiq napisał:

@Kosmita planowałem zrobić to podobnie jak Ty, ale zrezygnowałem. Zamiast tego kupiłem 3-metrowy kabel USB i wkleiłem go na taśmę dwustronną wokół ramki szyby, potem pod schowkiem pasażera i do gniazda zapalniczki w tunelu. W zapalniczce taka mała ładowarka, która w ogóle nie wystaje. Kabel nie rzuca się w oczy, wszystko "po bożemu" bez utraty gwarancji i ci najważniejsze - spełnia swoje zadanie.

Jak chcesz, to wrzucę fotki jak to wygląda.

będę bardzo wdzięczny. Tyle, że ja mam jeszcze tylną kamerkę..

A nie podjedziesz na spota?

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie da się zrobić podobnie i poprowadzić kable do zapalniczki w bagażniku. 

Zrobię wieczorem i Ci wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sowiq napisał:

Pewnie da się zrobić podobnie i poprowadzić kable do zapalniczki w bagażniku. 

Zrobię wieczorem i Ci wrzucę.

Albo podjedź na spocisza dzisiaj na 19 jak możesz:) Luknę sobie, a potem zapraszam na jedzonko ;)

W sensie może być 20. Ja pewnie wcześniej nie będę.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kosmita napisał:

Albo podjedź na spocisza dzisiaj na 19 jak możesz:)

Chętnie, ale ostatnio ciężko z czasem. Nie dam rady niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sowiq napisał:

Chętnie, ale ostatnio ciężko z czasem. Nie dam rady niestety.

no ok. Rozumiem. To w takim razie jak będziesz pamiętał to chociaż zdjęcia prześlij. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosmita sorry za małą obsuwkę. Od tamtej pory nawet nie wsiadałem do auta :)

Dzisiaj wieczorem zrobię i podeślę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sowiq napisał:

@Kosmita sorry za małą obsuwkę. Od tamtej pory nawet nie wsiadałem do auta :)

Dzisiaj wieczorem zrobię i podeślę fotki.

Nie ma problemu. Na razie zastanawiam się co kupić i tak. I nie mogę dojść do decyzji. Mam dwa wybory:

https://sklephadron.pl/rejestratory-jazdy/4683-kamera-samochodowa-blackvue-dr750s-2ch-16g.html

albo

http://allegro.pl/kamera-samochodowa-wideorejestrator-przod-tyl-64gb-i6877551260.html?fromVariant=6877547078.

 

Nie mogę się zdecydować. Pierwszy ma wi-fi (łączy się z routerem Audi i mogę obserwować sobie samochód skąd chce). Ale do trybu parkingowego potrzebny jest modół i jest mała karta dodana. Drugi ma tryb parkingowy po podłączeniu pod akumulator z systemem anty rozładowywania baterii ale z kolei i tak nie wiem czy to dobrze na aku działa. No wi-fi ma bezpośrednie, więc tylko jak jestem w samochodzie. Telefon mi będzie wariował z czym się ma łączyć. Bez sensu. 
 

Wybrać dobrą kamerkę Premium też nie jest łatwo. Tak naprawdę nic nie ma co by mnie usatysfakcjonowało w pełni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosmita rzuć okiem na https://dashcamtalk.com/best-dash-cams-of-2017/ w sekcję "I am looking for a dual WiFi Camera?". Cała stronka też bardzo fajna.

Zastanów się też czy na pewno jedna kobyła będzie lepsza niż 2 małe kamerki. Nie wiem jakie masz wymagania, ale dostęp po WiFi to dla mnie trochę bajer, za który ja osobiście bym nie dopłacał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosmita, rzuć okiem na fotki. Kabel od kamerki wciśnięty palcem za podsufitkę - wszedł bez problemu. Potem łukiem w dół przy samej szybie (taśma dwustronna na piance), dalej przy prawym słupku, w dół pod schowek (tam też wepchnięty palcem pod osłony) i do zapalniczki.

Z plusów - w miarę estetycznie i bezobsługowo, z zewnątrz w ogóle nie widać kabli, a sama kamera jest mało widoczna.

Z minusów - taśma przy szybie po prawej stronie mogłaby być bardziej czarna, wtedy byłaby prawie niewidoczna od środka. 

(auto mega brudne, ale nie mam nawet czasu pojechać na dobrą myjnię...)

 

2017-12-07 20.09.12.jpg

2017-12-07 20.09.26.jpg

2017-12-07 20.09.32.jpg

2017-12-07 20.10.26.jpg

2017-12-07 20.09.45.jpg

2017-12-07 20.08.28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki sowiq. Z kablem bardzo ładnie to wygląda u Ciebie i jest do zaakceptowania. Problem w tym, że jak bede miał tylną kamerkę muszę mieć połączenie z przednią... i drugi kabel i przez cały samochód.. no nic będę myślał :) artykuły przeczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ty, jeśli chcesz mieć włączony tryb postojowy, musisz podać zasilanie nawet po wyłączonym zapłonie, więc zapalniczka samochodowa odpada. Trzeba się wpinać pod jakiś bezpiecznik. Pamiętaj tylko, że w razie "W" Audi może się wypiąć i powiedzieć, że takim podpięciem straciłeś gwarancję na elektrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał sposobu na szybkie i czyste podłączenie kamerki bez wiszących kabli, to polecam swój zestaw. Mam tylko jeden: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę również u siebie podłączyć kamerkę do złączki lampki, zdecydowanie lepiej wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...