Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie kamery - rejestrator samochodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Kamerka doszła....
Przetworniczki też....

Jutro montujemy....
Podpowiedzcie gdzie najlepiej się wcisnąć z tymi przetwornicami ?
qulvvjzx.jpg

vfvcx8zq.jpg

To i ja się pochwalę swoim montażem. Kamerka to Mini 0801 (opis i informacje) (cena zależna od wersji), przetwornica 12V -> 5V z Allegro (12 zł), do tego wtyczka mini USB (1,30 zł) i "wiązka" kabelków z wtyczką ze starego komputera do eleganckiego podłączenia zasilania. Całość prezentuje się jak na zdjęciach poniżej. Zasilanie pociągnąłem z pinów 1 i 2 lusterka fotochrom.

Lipa... Nie udało się podpiąć tak jak chciałem.
W kostkce od oświetlenia niby mam 8.40V na brazowym i białym po stacyjce ale cos przetwornicza ruszyc nie chciala.

r59w9w4m.jpg

7dmmn2jg.jpg

Pod osłoną czujnika deszczu za foto w kontce na pinach 1 i 2 mam niby 12V po stcyjce ale sytuacja jak wyżej - przetworniczka nie ruszyła :/

ggpm4qo5.jpg

Gdzie i jak Wy to podłączyliście ?? ;)

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, po pierwsze podłącz przetwornicę do 12V (np. bezpośrednio do akumulatora) i zobacz czy zadziała. Upewnij się, że zasilanie podajesz na odpowiednie piny, że nie pomieszałeś (+) z (-) i w końcu że sama przetwornica jest sprawna..

Jeśli chodzi o lampkę oświetlenia wnętrza, to na swoim przykładzie polecam Ci do znalezienia prądu użyć żaróweczki 12V z przylutowanymi kabelkami. Z jakiegoś powodu na pinach lampki cały czas jest jakieś napięcie, ale bardzo mały prąd. Tzn. miernik pokaże Ci np. 8V czy 12V, ale prąd jest tam tak mały, że ani nie zaświeci żarówki, ani nie zasili przetwornicy. Z tego co pamiętam to ja podłączyłem się do 3 i 4 (albo 4 i 5) pinów w lampce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedna z przetwornic okazała się "uszkodzona".

zc5irlix.jpg

Dziś podpiąłęm wszystko pod zasilacz i ruszyło jak trzeba.
Tylko dalej trzeba poszukać miejsca wpiecia w "podsufitce" :/

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak? udało się Wam jakoś podłączyć wszystko w B8? :)

moja kamerka ma zasilanie po ładowarce w gniazdo zapalniczki, póki co tak ją podłączam ale puściłem już kabel w słupku w okolice bezpieczników po stronie kierowcy. Kabli bezpośrednio tam nie podepnę, może wrzucić tam coś takiego i do tego wpiąć oryginalną ładowarkę z zestawu?:)

http://allegro.pl/gniazdo-zapalniczki-hermetyczne-12-24v-15a-szczeln-i5466994517.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nic nie kombinowalem z podlaczeniem przetwornicy.
Na te chwile zasilanie zwisa mi z lusterka podlaczone do gniazda zapalniczki.
Mialem gdzies tych 12V szukac w tygodniu ale jakos sie nie udal do tego zabrac :/


________________________________________________________________

Stad mozna podprowadzic prunt do zasilania przetwornicy pod rejestrator ??
he3mlo62.jpg

Schemat podłączenia lusterka FOTOCHROM wersja z wtyką 8 PIN :

Pin 1 - +12V (ciągnięte z bezpieczników - na schemacie jest opisane który konkretnie bezpiecznik)
Pin 2 - masa

Pin 3 - sygnał włączonego wstecznego biegu (brazowa 17-pinowa wtyka w module Komfortu, pin 14) [ewentualnie: Interfejs diagnostyczny magistrali danych (wtyczka 20-pinowa, pin 17) - potwierdzone]
Pin 4 - sterownik drzwi kierowcy + sterownik drzwi pasażera (20-pinowe wtyki, pin 8) - tylko dla wersji z fotochromatycznymi lusterkami zewnętrznymi
Pin 5 - sterownik drzwi kierowcy + sterownik drzwi pasażera (20-pinowe wtyki, pin 17) - tylko dla wersji z fotochromatycznymi lusterkami zewnętrznymi
Pin 6 - oświetlenie wnętrza (wtyczka 8-pinowa, pin 6)
Pin 7 - Interfejs diagnostyczny magistrali danych (wtyczka 20-pinowa, pin 7) [odpowiada za czujnik wilgotności]
Pin 8 - nie podłączony

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/193629-montaz-i-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom-2008-2012/?p=2674025#entry2674025

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja też w swojej audi podłączyłem wideorejestrator ;) Też nie mam pinu 7 w lampce podsufitki. Podłączyłem pin 5 i 6 . Napięcie pojawia się po przekręceniu stacyjki . Jedyny mankament to to, że napięcie ginie po otwarciu drzwi i jak drzwi nie są zamknięte to się nie pojawia mimo przekręconego kluczyka, ale mi to nie przeszkadza bo w trakcie jazdy nie otwieram drzwi;) Jeszcze opcja jest aby podłączyć pin 3 i 6, ale w takim układzie napięcie pojawia się już po otwarciu pojazdu z pilota, a znika dopiero po zamknięciu pojazdu z pilota. Przynajmniej ja zaobserwowałem to u siebie w samochodzie i tej opcji nie wybrałem. Użyłem takiego cuda:D tak jak w postach wcześniej http://allegro.pl/przetwornica-step-down-mp1584-5v-3a-usb-i5890373486.html
Pozdrawiam i owocnego rezania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wahania napięcia, przy otwieraniu i zamykaniu auta wykończyły mi ładowarkę i spaliły kamerkę. Najlepsze rozwiązanie pociągnąć jeden kabel po słupku i zasilanie po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, problem się robi jak n wjeżdżam do garażu, drzwi otwieram a auta nie gaszę :D i kamerka głupieje. Jednak będę musiał to zmienić gdzieś na dniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokumentacja jest w tym temacie , http://a4-klub.pl/index.php?/topic/238062-montaz-wideorejestratora/

Ja od siebie mogę dodać, że nie ściągałem słupka, mam takie plastikowe łapki, i tym wcisnąłem przewód w słupek leciutko wszedł, przynajmniej u mnie :)
Plus z bezpiecznika o nr 37 on 30A ma pociągnąłem, a minus z lampki podsufitki nr 6 kabelka ;) wlutowałem się w przewód bo nie dało się pina wyciągnąć, zaizolowałem I wszystko ;) Do tego użyłem przetwornicy usb step-down o której pisałem wyżej i wszystko hula ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokumentacja jest w tym temacie , http://a4-klub.pl/index.php?/topic/238062-montaz-wideorejestratora/

Ja od siebie mogę dodać, że nie ściągałem słupka, mam takie plastikowe łapki, i tym wcisnąłem przewód w słupek leciutko wszedł, przynajmniej u mnie :)

Plus z bezpiecznika o nr 37 on 30A ma pociągnąłem, a minus z lampki podsufitki nr 6 kabelka ;) wlutowałem się w przewód bo nie dało się pina wyciągnąć, zaizolowałem I wszystko ;) Do tego użyłem przetwornicy usb step-down o której pisałem wyżej i wszystko hula ;)

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że ze względu na poduszkę powietrzną znajdującą się w słupku bocznym, mimo wszystko chyba bezpieczniej jest zdjąć tapicerkę i umiejscowić kabel ręcznie w odpowiednim miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wahania napięcia, przy otwieraniu i zamykaniu auta wykończyły mi ładowarkę i spaliły kamerkę. Najlepsze rozwiązanie pociągnąć jeden kabel po słupku i zasilanie po stacyjce.

to ja zrobilem inaczej troszke. zalacza mi sie kamerka dopiero po odpaleniu auta, wylacza po wylaczeniu zaplonu.

kupilem zasilacz/przetwornice DC 7-24V do 5V 3A Arduno - http://allegro.pl/zasilacz-przetwornica-dc-7-24v-do-5v-3a-arduino-i5634075663.html

do tego automatyczny wlacznik swiatel - http://allegro.pl/polski-automatyczny-wlacznik-swiatel-mijania-i5995132341.html

i przez bypassy do bezpiecznikow - http://allegro.pl/dodatkowy-bezpiecznik-gniazdo-bypass-bajpas-mini-i5027128643.html

plus po zaplonie i zasilanie z gniazdek zapalniczek

kamerka dziala bez zarzutow. zalacza dopiero po odpaleniu i wylacza po wylaczeniu zaplonu. chodzilo mi o wyeliminowanie zaniku napiecia przy odpaleniu auta ( odcinka wszystkich odbiornikow, wtedy wylaczala mi sie kamerka )

I wyszlo tak:

d7cc83ca537e96ecb42238d3813081ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...kupiłem kamerkę i nie bardzo wiem dzie mamja podłaczyc.Chciałem ja podłaczyc pod gniazdko zapalniczki ale po wyciagnieciu kluczyka nadal jest prad.A wolałbym żeby kamerka sie wyłaczała po wyciagnieciu kluczyka...czytałem wasze wszystkie wpisy i doszedłem do tego że naj lepiej było by kupic przedłuzke do gniazda zapalniczki i podpiac ja gdzies w bezpieczniki a do tego normalnie zasilanie kamerki orginalna ładowarke.Jest tam miejsce gdzie to upchnac....ale własnie nasuwa sie pytanie czy tak sie da jak myśle i gdzie dokładnie pod który bezpiecznik pod piac "+" a gdzie "-"......Pomożecie jestemkapletna noga z elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś ten temat? Raptem 6 stron, a padło kilka bardzo dobrych pomysłów na podłączenie zasilania, m.in. jeden podany przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale ciezko mi to jakos ogarnac...po myslałem ze podłaczenie jest takie proste.


Po prostu chciałem sie dowiedziec jak mam to podpiąc...kakretnie gdzie plus podłaczy pod który bezpiecznik a gdzie minus....tyle chciałem wiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać nowy bezpiecznik, zasilanie masz koło skrzynki bezpieczników, a masa na całym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem się do lampki wnętrza, możesz też podpiąć się do lusterka fotochrom - nawet kilka postów wyżej masz napisane, gdzie jest ( + ) a gdzie ( - ). To są dwa najbliższe miejsca.

Jak nie masz miernika to najprościej podłączyć do żarówki 12V dwa kable i znaleźć takie miejsce, gdzie prąd pojawia się w odpowiednim dla Ciebie momencie.

Jeśli chcesz ciągnąć z bezpieczników, to tam zawsze będzie plus. Minus to oczywiście masa. Możesz podpiąć się do punktu masy w aucie albo znaleźć inne miejsce - z żarówką albo miernikiem nie będzie to jakieś wielkie wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...