Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete


Tommy Gun

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm przyznam szczerze że temat obcy dla mnie ale jeżeli coś więcej będzie wiadomo to czemu nie.

Ten Icek względnie pasuje do B5 ?? Ma lepszą wydajność niż zamienniki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooler jest z 2.0 tdi tfsi szeroki na 65mm

Z wydajnoscia nie bedzie problemu

Kupisz na alledrogo za 200zl.

Podejrzewam ze z montazem w 500zl sie zmiescisz

Z 3.0 ma juz 80 wiec bedzie za szeroki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego icka, zerknijcie w temat, faktycznie pasuje dosc przyjemnie :wink: Faktycznie bez spawania, na alu i silikonach zmiescisz sie w 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką dales rure od turbo do IC ?

Pasuje od A4/5 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie zbędny. Za blisko środka idzie, a gdyby go wychylić ku lewej, kolanko będzie za wysoko. Generalnie, gdybym robił to jeszcze raz, wziąłbym cieńszego Icka, żeby nie sztukować belki zderzaka. Można nie ciąć, dając go odrobinkę niżej, ale będzie przekoszony do prawej jak u pawelwor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooler jest z 2.0 tdi tfsi szeroki na 65mm

Z wydajnoscia nie bedzie problemu

Kupisz na alledrogo za 200zl.

Podejrzewam ze z montazem w 500zl sie zmiescisz

Z 3.0 ma juz 80 wiec bedzie za szeroki

Dev jak bedziesz kombinowal z tym fmicem w 1.8t u siebie to cyknij jakies fotki i spisz co jest potrzebne bo tez sie zastanawiam nad tym fmicem w swoim 1.8T ale dopiero na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj była mała przymiarka u Kolegi Klejk

20131118_185526.jpg

w/g mnie jest o 8 cm za długi :kwasny:

trzeba ciąć belke i wybierac w środku zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przedlifcie tylko belke troche docinalem, zderzaka samego w sobie nie tykalem. Na dlugosc moim zdaniem jest ok, choc u was w poliftach ciezko bedzie upchnac boczne kratki z przeciwmgielnym...Tym bardziej polecam wezszego i nizszego chinola za podobne pieniadze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14ke zmiescisz bez jakiejs inwazji moze jedynie zderzak minimalnie bedzie trzeba podpilowac pod orurowanie. 18ka tonjuz ingerencja w belke

poszlo w eter z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat z tym FMIC . A co ze zderzakime od S4 ?? Tam tez by była potrzebna ingerencja w belke ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat z tym FMIC . A co ze zderzakime od S4 ?? Tam tez by była potrzebna ingerencja w belke ??

odrobinke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosenny update

Wreszcie znalazłem nieco czasu aby odświeżyć Avanturnika.

Sezon zacząłem od kupna nowych oponek Pirelli P7 225/45/17. Dodatkowo psiknąłem dekielki na czarno aby zrównały się z felgami, oto efekt:

ba34e1aaeb5399admed.jpg d9a619c64c0c4f55med.jpg 45fa796243a8b249med.jpg 5784ea5c4210025dmed.jpg

Jak się okazało, co zresztą podejrzewałem od pewnego czasu, padnięty był czujnik poziomu płynu chłodniczego. Wycieczka do ASO i nabyłem biały, poliftowy zbiorniczek. Diagnoza tylko się potwierdziła i wreszcie widać jaki jest poziom płynu + sygnalizacja działa natychmiast. Stary i pożółkły trafił do krainy wiecznych notlaufów.

454df4d0259704c8med.jpg 63789f468f880278med.jpg

Chwilę temu psiknąłem także kolektor dolotowy na czarny połysk i wymieniłem plecionkę na nową o rozmiarze 55x120. Osłona silnika - czarny mat.

c88802985776e9ffmed.jpg 4cf8af8598c80ce2med.jpg

O małe odświeżenie prosiły się także kominy tak więc:

f5c4c4f53d9b9394med.jpg

No i najważniejsza rzecz z mojej perspektywy - wysłałem fis do wymiany w firmie ACEEF za 320 zł. Jakby to ująć, nie mam zdjęć jak to wyglądało wcześniej - po prostu gówno było widać. Szybka wysyłka, uzgodnienie wymiany wyświetlacza i po 5 dniach otrzymałem upragnioną przesyłkę:

8c12b205377bcee3med.jpg ac61af05cb73e30bmed.jpg

Mały auto check:

20a1857126be0278med.jpg 674a486a4197f286med.jpg 1e9147f031eb1f88med.jpg 8bf137b283349dbfmed.jpg

Nie działają hamulce, nie ma ciśnienia oleju, płynu chłodniczego i do spryskiwaczy :wink: Chyba czas pojechać na giełdę.

Z napraw jedynie musiałem zajrzeć do rozrusznika - bendix był już zużyty - wymiana na nowy + konserwacja reszty. Pali na widok kluczyka.

I na koniec wlepka którą sobie sprawiłem, żeby nie było że nie ostrzegałem ;)

e6b041bf36179a0amed.jpg

Fajnie gdyby udało się do końca tego sezonu upolować gwint KW, ale że córcia w drodze to trzeba teraz dbać o budżet.

Miłego oglądania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córcia napewno nie bedzie sie wstydzić audiczki taty:decayed: mogleś zapodać oponke 40 profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil jest w sam raz, tez musze wyslac licznik do wymiany FISa

Kilka lini zdechlo na zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...