Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przycisk zdalnego otwierania klapy bagażnika (4E4/4E5)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam A4 B7 (sedan) już z przyciskiem otwierania klapy bagażnika i chciałbym zmienić siłowniki na te mocniejsze, aby klapa się otwierała automatycznie. Możecie napisać nr tych siłowników, które są faktycznie sprawdzone, dobre i otwierają tą klapę bez problemu? Kwestia ujednolicenia, przeczytałem wszystkie strony z forum i z deka się pogubiłem :) Dzięki i wesołych świąt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same siłowniki nic ci nie dadza,, musisz zmienic:

- zawiasy 8E5827301H 8E5827302H

- na zawiasy założyc sprezynki 4F5827665A

- siłowniki 8E5827552K

oczywiscie dwa zawiasy prawy lewy, dwie sprezynki i dwa siłowniki

---------- Post dopisany at 12:02 ---------- Poprzedni post napisany at 12:01 ----------

miałem zdjecie jak to wyglada bo sprzedałem kilka takich kompletow ale padł mi komp i wszystkie fotki itd poszlo sie ebac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku - jeszcze jedna rzecz.

Mianowicie zazwyczaj 9-ty pin w 32-pinowej kostce sterownika drzwi jest nieobsadzony i trzeba go uzupełnić. :oops: A ten pin ma inny numer niż 000 979 018 E (tj. piny z wtyczki do przycisku).:bag: Zatem nie wystarczy kupić tylko zestaw naprawczy z pinami 000 979 018 E.

Może warto byłoby uzupełnić pierwszy post o informację o konieczności nabycia 1 szt. pinu do 32-pinowej kostki z jego numerem ETKA:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to to jest taki sam pin...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to to jest taki sam pin...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Są dwie wersje wtyczki 32-pinowej... Dla 8L0 972 977 H stosuje się pin 000 979 018 ale dla 1J0 972 977 J jest już 000 979 009. Uzupełnię manual o stosowną informację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze ktos podac kolory przewodow od przycisku klapy do sterownika jak to powinno wygladac w oryginalnej wiazce

jakby sie ktos pytal po co :eusathink:to mowie z gory ze mam sporo kabelkow z gotowymi pinami o roznych kolorach i chcialbym to podlaczyc tak jak powinno byc

---------- Post dopisany at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany at 18:16 ----------

niewazne doczytalem juz a i tak kolory kabelkow z szarej kostki idzie zobaczyc:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze ktos podac kolory przewodow od przycisku klapy do sterownika jak to powinno wygladac w oryginalnej wiazce

jakby sie ktos pytal po co :eusathink:to mowie z gory ze mam sporo kabelkow z gotowymi pinami o roznych kolorach i chcialbym to podlaczyc tak jak powinno byc

---------- Post dopisany at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany at 18:16 ----------

niewazne doczytalem juz a i tak kolory kabelkow z szarej kostki idzie zobaczyc:facepalm:

Dodam kolorki do schematu jak wrócę do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na sprzedanie cały zestaw do b7 lub chociaż zawiasy i sprezyny no te mechaniczne czesci

Moje obecne ssilowniki to 8E5827552J 01S muszę je zmieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki gotowy zestaw, wiecej na pw, silowniki mam w zestawie, a tak musisz zmienic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariuje z tym moim przyciskiem. Wczoraj zrezałem sobie dziada, ale od jego humoru zależy jak otworzy bagażnik :facepalm: Albo słyszę że zwalnia cały zamek i klapa jest gotowa tylko do podniesienia, a czasami słychać tylko jakby się zwalniala jakaś blokada, ale fizycznie i tak trzeba wcisnąć guzik od podnoszenia bagażnika :decayed:

Mam nadzieje że to wina mojego wadliwego zamka, którego już zamówiłem w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zmieniales silowniki i caly zawias na taki ze sprezyna?

Ale chyba nie o to mu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariuje z tym moim przyciskiem. Wczoraj zrezałem sobie dziada, ale od jego humoru zależy jak otworzy bagażnik :facepalm: Albo słyszę że zwalnia cały zamek i klapa jest gotowa tylko do podniesienia, a czasami słychać tylko jakby się zwalniala jakaś blokada, ale fizycznie i tak trzeba wcisnąć guzik od podnoszenia bagażnika :decayed:

Mam nadzieje że to wina mojego wadliwego zamka, którego już zamówiłem w ASO.

Przycisk powoduje jedynie, że MK otwiera tylną klapę - jeśli blokada nie zawsze odskoczy prawidłowo to jest to mechaniczny problem z samym zamkiem i nie widzę związku z przyciskiem i jego instalacją (to chyba jasne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest jasne. Po prostu mam uwalony zamek. Mam zamówiony nowy i powinno wszystko działać.

Zagłębiałeś się w dobór siłowników by się klapa unosiła sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zagłębiałeś się w dobór siłowników by się klapa unosiła sama?

Ja u siebie fabryczne (zaczęły przepuszczać olej) wymieniłem na Magnetti Marelli. Po zwolnieniu zamka wystarczy lekko unieść klapę by się otworzyła. Trzeba uważać by w zęby nie dostać :decayed: Klapa przez te siłowniki jest uniesiona prawie pionowo (bardziej unieść się już nie da)

Z nowymi ori też tak jest czy te zamienniki jakieś mocniejsze są? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wyciągnięcie trójkąta z klapy da efekt podniesienia pokrywy przy tych Twoich siłownikach. Pamiętam że zdjęcie tapicerki odchudzało klapę dość znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójkąt wyjąłem. Nawet wtedy trzeba trochę klapę unieść. Niewiele ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest jasne. Po prostu mam uwalony zamek. Mam zamówiony nowy i powinno wszystko działać.

Zagłębiałeś się w dobór siłowników by się klapa unosiła sama?

Zamowilem mocniejsze silowniki - reakcja klapy jest lepsza ale nadal sama sie nie otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest jasne. Po prostu mam uwalony zamek. Mam zamówiony nowy i powinno wszystko działać.

Zagłębiałeś się w dobór siłowników by się klapa unosiła sama?

Zamowilem mocniejsze silowniki - reakcja klapy jest lepsza ale nadal sama sie nie otworzy.

Czy mocniejszy siłownik uniesie klapę nawet na 10 cm ? Mam namyśli A4 B6 Avant. Przyznam szczerze że czuje się zaskoczony jak można zarwać w pape klapą od avanta. Rozwiązanie idealne dla teściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada zamka sie zwolni i klapa uniesie sie sama na 1cm ale w dalszym skoku trzeba jej juz pomagac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...