Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja mam w samochodzie ten uchwyt telefonu. Pisze na nim coś tam z bluetooth. Więc wytestowałem i mój telefon rzeczywiście się łączy z autem. Zrobiłem test że zadzwoniłem z drugiego telefonu na fisie wyświetlił mi się nr telefonu ale nie mam pojęcia jak odebrać i czy można w ogóle odebrać z poziomu auta. Zaznaczam że nie mam RNS-A.

Kierownica z multifunkcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dodam od siebie sposób w jaki udało mi się pozbyć kłopotów z głośnością podczas nawiązania połączenia i rozmowy. Kilka-kilkanaście stron wcześniej były opisywane problemy dotyczące zbyt dużej głośności i braku możliwości "nauczenia" auta zapamiętania właściwych ustawień (ustawianie głośności w rns-e nic nie dawało). U siebie rozwiązałem to w ten sposób, że w telefonie (Nokia E52) utworzyłem nowy profil, w którym ustawiłem głośność rozmowy i dzwonka na minimalnym poziomie, dzięki temu teraz gdy ktoś dzwoni nie trzeba martwić się, że wylecą szyby. Może komuś się przyda...

Dzieki kolego !

Ja dodam jeszcze że w nokii E50 jeden z profilów sobie przyciszamy i ustawiamy wg siebie jak chcemy mieć podczas jazdy a poźniej jeszcze wchodzimy w akcesoria - Tryb głoś. BT i tak sobie ustawiamy jaki ma być profil wybierany.

Jest jeszcze USTAWIENIA ZEST SAMOCH.

Musze wypróbować które ale to na pewno jedno z tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potomnych napiszę to. Zakładałem ostatnio BT u siebie w autku. Miałem oryginalny zestawik łącznie z obudową plastykową. Postanowiłem wrzucić to tam, gdzie tego miejsce, czyli pod nogi pasażera. Autko było kiedyś w wersji angielskiej i nie pomyślałem, że Panu, który przekładkę robił, nie będzie się chciało przenieść modułu komfortu na lewą stronę i zostawił ja po prawej. Trochę się zdziwiłem, kiedy zajrzałem pod tapicerkę od strony pasażera, a tam puszka. ;) Na szczęście był to moduł komfortu a nie BT ;) NIe pozostało mi nic innego jak zamontować BT pod nogami kierowcy. ;) Tylko roboty sobie narobiłem przez to, ale z drugiej strony, zmotywowało mnie to założenie lampek oświetlających przestrzeń nóg. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dokupie kiere multifunkcyjną to będzie można odbierać kierą?

..tia :good:

Dziękować :hi:

Póki nie masz MF kiery to możesz sobie ustawić automatyczne odbieranie, dla zestawu samochodowego. W nokii na symbianie odbiera po 2 dzwonku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial stycznosc z modułem 8P0 862 335 S ??

Znalazlem jeszcze jakis najnowszy zaczynajacy sie na 8P1, ale cena zabija...

Ja mam założony z końcówką S i działa bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dokupie kiere multifunkcyjną to będzie można odbierać kierą?

..tia :good:

Dziękować :hi:

Póki nie masz MF kiery to możesz sobie ustawić automatyczne odbieranie, dla zestawu samochodowego. W nokii na symbianie odbiera po 2 dzwonku.

Nie myślę ze odbiór tym przyciskiem może być. Jedynie ciekawi mnie czy można zrobić aby kopiowało książke telefoniczna do fisa aby zamiast nr pisało imię i nazwisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę ze odbiór tym przyciskiem może być. Jedynie ciekawi mnie czy można zrobić aby kopiowało książke telefoniczna do fisa aby zamiast nr pisało imię i nazwisko.

Wszystko zalezy od modulu jaki masz, jesli masz np. Q albo inny z nowszych to nie bedzie problemu. Co do kiery to z multi mozesz przegladac swoją ksiazke na FIS lub RNS prosto z kiery i dzwonic. Oprocz tego z kierą mozesz glosowo obslugiwac telefon. Cos jak mini SDS ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od modulu jaki masz, jesli masz np. Q albo inny z nowszych to nie bedzie problemu. Co do kiery to z multi mozesz przegladac swoją ksiazke na FIS

Okej. Jak bedzie kiera na wiosne to bedziemy dalej myslec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial stycznosc z modułem 8P0 862 335 S ??

Znalazlem jeszcze jakis najnowszy zaczynajacy sie na 8P1, ale cena zabija...

Ja mam założony z końcówką S i działa bezproblemowo

Ale jesli mam wybor, to wiekszymi mozliwosciami charakteryzuje sie model Q czy S, bo nie wiem, ktory kupic ??

O S znalazlem bardzo malo informacji ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8P0 862 335 H MY 2007.5 (Europe)

8P0 862 335 L MY 2008 (North America)

8P0 862 335 K MY 2008 (Europe, sw 0340)

8P0 862 335 Q MY 2008 (Europe, sw 0350)

8P0 862 335 R MY 2008 (North America)

8P0 862 335 N MY 2009 (Europe)

8P0 862 335 P MY 2009 (North America)

8P0 862 335 S MY 2009.5 (Europe)

8P0 862 335 T MY 2009.5 (North America)

8P0 862 335 AA MY 2010 (Europe)

8P0 862 335 AB MY 2010 (North America)

8P1 862 335 MY 2011 (Europe)

czyli nalezy przyjac, ze im nowszy sterownik, tylm lepszy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zakończyłem czytanie całego wątku i teraz chciałbym podzielić się swoimi uwagami, na temat których odpowiedzi nie udało mi się tutaj znaleźć:

- moduł BT (w moim przypadku wersja D) współpracuje bez żadnych zmian oprogramowania, wgrywania softów itd. z BNS 5.0 (RNS Low Line, 2007 rok, nie wiem, jak wcześniejsze wersje), podłączenie jest identyczne, jak w RNS-E. Nigdzie w wątku jasno o tym nie pisało, a moim zdaniem to przydatna informacja

- aby włączyć SDS, nie trzeba kombinować z podpinaniem mikrofonu jednocześnie pod navi i moduł BT, wystarczy dołożyć multi kierę i zrobić odpowiednie kodowanie

- niektórym pojawia się problem w postaci wyświetlających się na zmian napisów: "Please insert SIM card" i " Please wait...". Z tego, co widzę uniemożliwia to korzystanie z telefonu za pośrednictwem radia, natomiast kontrola z kierownicy, wybieranie numerów z książki i obsługa SDS działa bez zastrzeżeń. Dodatkowo zamiast zasięgu i ikony BT, widnieje ikonka SIM

Nie znam natomiast odpowiedzi na temat różnych dziwnych rzeczy, które dzieją się w blokach pomiarowych:P

- BT działa, nic nie rozłącza, a w blokach pisze, że brak anteny BT (a jest ori założona)

- zasięg w jednym z ostatnich bloków pokazywany jest jako ciąg XXXXXXXXXXXXXXXXXX... tak ma być?

- współpraca z telefonem jest bezproblemowa, a w okienku ("ilość zaadaptowanych urządzeń" czy jakoś tak) widnieje wartość 0.0

Czy ktoś z Was bawił się Vagiem w blokach pomiarowych i mógłby podać, jakie wartości są u niego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Zabrałem się za podłączenie bluta i nie jestem pewien dwóch kabli D12 GND i D15 +12v we dług mojej rozpiski pinów to będzie tak:

D12 GND (kabel blut) do D12 Kl31 (RNSe)

D15 +12v(kabel blut) do D15 Kl30 (RNSe)

Druga sprawa to mikrofon. mam kabel bez kostki i w mikrofonie są dwa kable biały i czarny. który to GND a który LINIA

W których sterownikach zmienić kodowanie po założeniu modułu BT tylko navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...