Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Pod co jest podłączone zasilanie BT? Pod radio?

Tak pod radio.

Zamontowałem już BT w podłodze i wywaliłem z z puszki takie badziewie: Car Interface 8D0 862 335B i przy odpinaniu tego zauważyłem że część kabli z tego idzie na tył najprawdopodobniej do wzmacniacza

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pod co jest podłączone zasilanie BT? Pod radio?

Tak pod radio.

Zamontowałem już BT w podłodze i wywaliłem z z puszki takie badziewie: Car Interface 8D0 862 335B i przy odpinaniu tego zauważyłem że część kabli z tego idzie na tył najprawdopodobniej do wzmacniacza

Macie jakieś pomysły?

Te kable nie mogą iść na tył - ta wiązka to podłączenie do łapy oraz zasilanie tego modułu. Podłączając BT użyłeś któregoś z tych przewodów czy zrobiłeś całą wiązkę od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable nie mogą iść na tył - ta wiązka to podłączenie do łapy oraz zasilanie tego modułu. Podłączając BT użyłeś któregoś z tych przewodów czy zrobiłeś całą wiązkę od początku?

Cała wiązka jest zrobiona od początku na kablach o przekroju 1mm i każdy przewód jest poprowadzony od radia.

Jedyne co na pewno źle zrobiłem, to kabelki can H i L nie są skręcone, ponieważ robiąc przewód nie wiedziałem że muszą i dopiero później się tego doczytałem.

Tylko nie wiem czy to może dawać taki efekt, no ale w sumie jest takie wrażenie jak by coś zakłócało prace BT po włączeniu zapłonu. Tylko co? :facepalm: Numery i informacje na Fisie się wyświetlają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, nie działa bt. wywala - Unable to address or respond on network -

co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie ma pomysłu jak można rozwiązać mój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie ma pomysłu jak można rozwiązać mój problem?

Spróbuj jeszcze odłączyć kabelek mute i zobacz jak wtedy się BT zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie ma pomysłu jak można rozwiązać mój problem?

co robiłeś z istniejącą instalacją? Poodcinałeś przy kostkach? Dlaczego jej nie wykorzystałeś? W oryginale, jeśli dobrze pamiętam również przewody od głośnika i mikrofonu są skręcone? Mikrofon dobrze podłączony? też puszczałeś do niego nowe kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robiłeś z istniejącą instalacją? Poodcinałeś przy kostkach? Dlaczego jej nie wykorzystałeś? W oryginale, jeśli dobrze pamiętam również przewody od głośnika i mikrofonu są skręcone? Mikrofon dobrze podłączony? też puszczałeś do niego nowe kable?

Istniejąca instalacja nie wiem czemu, ale nie szła do radia. Do radia szły tylko pojedyncze przewody. Mikrofon dobrze podłączony, bo działa bez zarzutu, chociaż był tam jakiś błąd od mikrofonu, ale go skasowałem i nie powrócił. Do mikrofonu poszły nowe kable ponieważ stare szły wraz z instalacją oświetlenia kabiny w stronę kierowcy.

Nie wiem też jaki mógł by mieć wpływ mikrofon na to że po przekręceniu kluczyków BT gada cicho, a po wyłączeniu zapłonu gada głośno i tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może taki, że masz jakieś zakłócenia w instalacji i moduł automatycznie zapobiega sprzęganiu, skąd można wiedzieć. Jeśli chodzi o instalację to mogłeś bez problemu wykorzystać istniejącą i dodać tylko trzy kable, może problem jest w przewodach które położyłeś. Jeśli zawiodą inne możliwości, zawsze możesz spróbować przepiąć się fabryczne kable, zgodnie z rozpiską:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/index71.html#post3090106

chociaż na twoim miejscu podmieniłbym najpierw moduł BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może taki, że masz jakieś zakłócenia w instalacji i moduł automatycznie zapobiega sprzęganiu, skąd można wiedzieć. Jeśli chodzi o instalację to mogłeś bez problemu wykorzystać istniejącą i dodać tylko trzy kable, może problem jest w przewodach które położyłeś. Jeśli zawiodą inne możliwości, zawsze możesz spróbować przepiąć się fabryczne kable, zgodnie z rozpiską:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/index71.html#post3090106

chociaż na twoim miejscu podmieniłbym najpierw moduł BT

Jeżeli uda mi się skombinować BT, to zacznę od tego, jeżeli nie (albo to nic nie zmieni), to przerobie instalację pod tą istniejącą i zobaczymy czy to coś da.

Ale według wskazań najpierw zobaczę czy powrócił błąd jakiś na BT i jeżeli tak, to dam znać jaki - jak będzie to błąd związany z MIC, to zamienię kable przy mic i zobaczymy czy to coś zmieni. Mam nadzieje że uda się coś zdziałać bez wymiany modułu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd mikrofonu wyskoczy Ci jak odłączysz go od instalacji (np. przy demontażu lampki), dlatego po skasowaniu nie wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę błędy i powiem czy jakieś były

---------- Post dopisany 23-05-2013 at 19:30 ---------- Poprzedni post napisany 22-05-2013 at 14:01 ----------

Błędów brak, zauważyłem że podczas testu urządzenia (loudspeakers) blutek przy włączonym zapłonie daje napięcie 3,88, a przy wyłączonym prawie od 3,88 do 4,16, które na okrągło się zmienia. Może to coś wyjaśnia :facepalm:

---------- Post dopisany at 21:38 ---------- Poprzedni post napisany at 19:30 ----------

Dodatkowe pytanie? Jak zrestartować tego bluetootha? Bo jak wchodzę na kanał 0, to pokazuje mi się wartość, ale nie da się je zmienić na 1, więc nie mogę go zrestartować :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytanie? Jak zrestartować tego bluetootha? Bo jak wchodzę na kanał 0, to pokazuje mi się wartość, ale nie da się je zmienić na 1, więc nie mogę go zrestartować :kwasny:

Zostaw 0 tak jak jest i kliknij SAVE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blutek wreszcie działa :banan: linie tel+, tel- i mute zostały podpięte pod wiązkę od cullmana i zaczęło śmigać :banan:

Dzięki wszystkim za rady i pomoc :wink:

Wiecie może jak zaciągnąć książę telefoniczną z telefonu Lumia 800? Niestety nie ma w niej opcji przesyłania kontaktów na kartę sim. A może da się te kontakty co potrzebuję ściągnać z innego telefonu? Blutek to zapiszę, czy jak zobaczy z powrotem lumie, to skasuje książkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blutek nie zapisuje kontaktów, nie ma w nim pamięci. Kontakty są pobierane bezpośrednio z karty SIM, a w Lumii nic nie zdziałasz bo kontakty działają na systemowej książce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne, bo u mnie na simie nie ma żadnych kontaktów, wszystko jest na telefonie i ładnie zaciąga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno inny telefon jak Nokia. Bo Symbian, Maemo, MeeGo i Windows Phone w Nokiach, mają tak że blutek nie pobierze od nich kontaktów. Choć możliwe też, że w najnowszych wersjach BT mogli coś zmienić i z w/w telefonami zadziała, ale by trzeba było przetestować. Np. w Superb z 2012 BT ciągnie kontakty z Symbiana - może i z reszty też, ale nietestowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pozostaje na razie cieszyć się tym co mam i zbierać na kierownicę, aby dodać ludzi do głosowej książki kontaktów.

Na razie najważniejsze że działa:banan: tylko muszę go jutro przyciszyć, bo jak ktoś dzisiaj do mnie zadzwonił, to myślałem że dostanę zawału i że zaraz mi wybuchnie samochód, tak zaczęło wyć głośno, bo jest na +6dB :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moduł w wersji Q, RNS-E i telefon Samsung Wave. Synchronizacja działa, książka, odebrane, wybierane, nieodebrane również. Brakuje polskich liter w nazwach kontaktów i niektóre kontakty nie są posortowane - trudno tak to już bywa z kodowanie polskich znaków.

Problem jest z kończeniem rozmowy. Jeżeli mój rozmówca zakończy rozmowę, to niestety wg BT, rozmowa cały czas trwa, do momentu aż nie wybiorę na RNS-E opcji zakończ. W telefonie połączenie kończy się tak jak powinno, czyli w momencie odłożenia słuchawki przez mojego rozmówcę.

Czy to jest kwestia kodowania, adaptacji, współpracy z danym modelem telefonu, czy może tak to po prostu działa? :)

Po zmianie telefonu na Sony Xperia T wszystko działa tak jak powinno. Synchronizacja, inicjowanie i kończenie rozmów działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań odnośnie montażu Bt zamontowałem moduł z końcówką D u siebie w aucie no i kilka spraw

dodam radyjko BNS 5.0 (rns-low) dokładane (ale już kiedys i wszytsko śmigało bez Bt) auto a4 b6:

1. Co może być nie tak telefon łączy się z BT mogę odebrać połączenia dzwonić ale na wyświetlaczy NAVI jest cały czas napis "please insert sim card". Nie widać ikony zasięgu i Bt jest tylko napis SIM - zamiast zasięgu. (dodam na kilku telefonach nowych i starej noki też)

2. Z podpiętym modułem BT działają mi tylko przednie głośniki. jak ustawiam w radyjku na tył. to słychać tylko szum??

3. trzecia sprawa to kwestia podpięcia k-line w kablu który kupiłem od NAVIK k-line jest w tym samym miejscu co k-line od radyjka . Można je razem połączyć?

Na razie nie mam jak sprawdzić kodowania.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...