Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra Panowie! Właśnie prawie skończyłem montaż modułu u mnie. Jak na razie moduł się łączy z telefonem i właściwie tyle wiem bez kodowania.  Jutro podjadę na komputer i zobaczymy co z tego wyjdzie.  Moduł mam 8P1 wiec powinno być wszystko elegancko. 

Powiedzcie mi czy podłączenie kabla mute jest konieczne?  Za co odpowiada? Wiem ze wyciszenie ale czego? Pytam bo kupiłem wiązkę do lutowania ale tego kabelka jednego nie mam gdzie przylutowac bo pin mam pusty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, turbobastard napisał:

Wyciszenie muzyki/radia np w czasie rozmowy?

Sent from my E6853 using Tapatalk
 

W sumie po canie/kline powinien wiedzieć że ma się wyciszyć - ale skoro jest to trzeba podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak dzwonię to radio się wycisza nawet bez tego kabelka.  Włączę zapłon radio się wycisza,  pokazuje się ikonka skreślony glosniczek,  jest sygnał ze się połączył,  potem radio zaczyna grać.  Jak dzwonie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może nadmiarowo jest ten sygnał.

Jest w kodowaniu rnse taka opcja, która informuje o podłączeniu zestawu niefabrycznego. Taki parrot na przykład korzysta z sygnału mute. Ale skoro działa bez niego to nie podłączaj. Jak nie będzie działać to podłączysz. Ale wygląda na to że nie będzie takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa wygląda tak panowie... 

Za kodowanie rns-e telon się pokazał,  książkę wciągnął,  jest ok. 

Nie mogę się połączyć z bluetooth em - może byczejestzbyt nowy? Mam 8p1.

Nie działa mi klawisz modę na kierownicy. Kodowanie zrobiłem 03042.

Czy muszę kodowa jeszcze licznik? Przeglądałem kodowania itam nic ciekawego nie ma na temat telefonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik też kodujesz, adaptacje kanał 61 lub 62 dodajesz wartość do juz istniejącej.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam . Działa.  

 

To pozostaje mi się połączyć z bt ale moj sprzęt nie daje rady.  

Rozumiem, że na fisie komunikaty zależą od jeżyka bt? Normalnie FIS po angielsku tylko to co od telefonu to po niemiecku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2017 o 21:13, august napisał:

Reset tak. Ale ja wyłączyłem radio do czarnego ekranu i dopiero wtedy połączyłem się z modułem bt.
Może dlatego że can i kline modułu i radia mam podłączone w tym samym miejscu..

Wysłano z Nokii 5110
 

kolego august, 

widzę, że z poznania chyba jesteś? Jaki masz szprzęt? Ja łączyłem się na wszystkie sposoby z wyjęciem radia całkiem włacznie. Niestety bez skutku.  Wszystko działa tylko kodowania nie mogę na EN zrobić. a baba gadająca po niemiecku mnie wkur...a. 

Tak sobie myślę - może jest coś z can-em ale chyba wtedy by nie działało np wczytywanie ksiażki itp co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem z Poznania :). Mam Viakena.

Książka leci raczej po CAN. Ale komunikacja z interfejsem jest prawdopodobnie po kline - może tu coś połączenie szwankuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k line to jeden kabelek, dodatkowo jedyny w kostce więc trudno się pomylić. Prędzej podejrzewałem CAN zamienione hi z lo ale trzy razy sprawdzałem przed montażem. Pozatym wszystko działa.

Może moduł ma kodowanie diag po can a mój sprzęt nie daje rady. 

Podłączłeś się swoim kablem pod jakiś moduł 8P1??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, skalarro napisał:

Podłączłeś się swoim kablem pod jakiś moduł 8P1??

Nie, łączyłem się tylko z tymi starszymi.

A antenkę masz w module? 

Co to znaczy, że nie możesz się połączyć z BT? Książkę Ci przecież pobrał, czyli się połączył. Może pin zmieniłeś? Inny telefon sprawdź.

 

PS. czy tylko mi się wszystko zaznacza jak wpisuję "ą"? Cholery można dostać... po upgrade forum się tak zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyciągnięte moduły D i Q. Wpadnij na chwilę dzisiaj to zobaczymy czy Twój widzi u mnie a mój u Ciebie. Możemy też moim kablem sprawdzić. Aha - u mnie tylko vcdslite widział. VAG COM nie bardzo. Próbowałem tylko raz w sumie, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak jak pisałem wcześniej - moduł działa, łączy się z telefonem, rozmowy w jakości lepiej niż spodziewana, 

 

nie łączy się tylko komputer z modułem, żeby przekodować. Reszta cacy.

 

p.s. Ą też mnie wk...a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS spróbuj, VAG Com nie ogarnia, jak kolega wyżej wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej nie tylko wspomniał ale i ogarnął już jak trzeba ;] wszystko gra. Dzięki august

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej nie tylko wspomniał ale i ogarnął już jak trzeba ;] wszystko gra. Dzięki august


No problemo ;)

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że po zestawie nokia można się podłączyć do mikrofonu w słupku A od strony kierowcy. Pomarańczowa wtyczka. Czarny i zielony w ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dawno już prawdą było :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...