Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

ok to może kiedyś dołożę do pełni szczęścia, ale żeby odebrać połączenie to się jakoś da bez wyciągania telefonu z kieszeni czy też lipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ok po sprawdzeniu i zmianie kodowania w radiu udało się odpalić BT znaczy się słyszę rozmówcę, jednak on słyszy mnie bardzo słabo tak samo jak i ja ledwo słyszę rozmowę w aucie pomimo podkręcenia głośności w radiu na 11 (taki jest max) w adaptacjach sterownika BT dołożyłem +6dB dla odtwarzania dźwięku i +3dB dla mikrofonu ale nadal lipa. Coś jeszcze muszę zrobić żeby to śmigało jak trzeba? Rozmowa w tel ustawiona na maxa mam Lumię 640.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że można odbierać i kończyć połączenia z poziomu RNSE ale u mnie nie to nie działa. Można rozmawiać przez bluetooth ale odbierać i kończyć połączenie mogę tylko z telefonu. Na rns jest napisane "włóż kartę sim", telefon to iphone 6s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz moduł BT? U mnie mogę dzwonić i z kierownicy i z RNS-E . Rozmówca słyszy mnie dobrze jak i jego

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bt o podstawowej funkcjonalności ale wyczytałem, że na tym też można chociaż odebrać lub kończyć połączenie z poziomu rnsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu rnse nie, z kierownicy chyba da się na low

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na module D kończyłem na rnse rozmowy - tak mi się kojarzy. Teraz na C wiadomo...

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe info dla wszystkich którzy posiadają:

Radio Concert 2, Bose i małą nawigację w zegarach (4B0 919 887E)

Podłączyłem u siebie moduł BT (obecnie 8P0 ... AA) niestety w głośnikach ledwo co było słychać rozmowę, mikrofon działał OK. Sytuacja była spowodowana tym że podłączałem NF+, NF- i MUTE z modułu BT bezpośrednio do radia. Po przewertowaniu schematów i wielu próbach udało się znaleźć rozwiązanie problemu.

Moduł BT trzeba połączyć za pomocą przewodów NF+, NF- i MUTE z czytnikiem od nawigacji w bagażniku.

PIN 8 (NF+) z modułu BT ---> Czarna kostka czytnika nawigacji T20e/16 (opisane jako TEL+)

PIN 9 (NF-) z modułu BT  ---> Czarna kostka czytnika nawigacji T20e/19 (opisane jako TEL -)

PIN 16 (MUTE) z modułu BT ---> Czarna kostka czytnika nawigacji T20e/17 (opisane jako TEL MUTE)

Dopiero z czytnika nawigacji kablami sygnał idzie do radia:

Czarna kostka czytnika nawigacji T20e/14 ---> Czerwona kostka radia T10l/7

Czarna kostka czytnika nawigacji T20e/15 ---> T10l/6

Czarna kostka czytnika nawigacji T20e/13 ---> T10l/5

Załączam link do PDFa z rozrysowanymi przewodami. https://1drv.ms/b/s!Au8_jTcDyN1RgsUh8WhF-4ZQa4yQUQ

Komuś ta wiedza może się przyda, ja przewertowałem cały watek o BT (105 stron), inne możliwe strony i nigdzie nie znalazłem takiej informacji odnośnie podłączenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przegladalem schematy i przy okazji sprawdziłem że cany do modułu bt należy podłączyć do szyny can łączącej licznik z radiem. Szyna can obsługująca klimatronik wychodzi z innych pinow licznika. Wg mnie konsekwencją podpiecia pod klimatronik może być problem z komunikacją z bt. Ja z moim bt łączę sie bez problemu za pomoca kabla kkl i vag 3.11

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z moim BT, a konkretnie z głośnością podczas rozmowy - bardzo cicho słyszę o czym kiedyś już chyba pisałem. Postanowiłem wziąć się za ten problem i sprawdzałem wszystko po kolei (nie tylko ja sprawdzałem żeby mieć pewność, że nie popełniłem nigdzie błędu :)). Wiązka sprawdzona dwa razy, drugi bluetooth również był podłączony - działa na 100% dobrze bo wyciągnięty z innej A4 gdzie słychać wszystko bardzo dobrze. W adaptacjach podgłośnienie nic nie daje, ciągle cicho słychać i słabo jest słyszalny dźwięk łączenia telefonu z BT. Zapomnienie modułu BT w telefonie, ustawienie odpowiedniej głośności na tel i ponowne sparowanie nic nie daje. Pozostało sprawdzić RNS-E, jednak czy to może być wina np softu bądź samego RNS-E? Ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Już mnie to irytuje bo często zdarza mi się jeździć w dalsze trasy i mimo że mam założony BT to i tak nie mogę z niego korzystać bo nic nie słyszę gdy jadę :doh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten drugi BT, który podłączyłeś z drugiego auta tak samo się zachowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zachowuje się tak samo jak mój. W drugim aucie bangla aż miło [emoji848]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jakby odpowiedź się sama z radiem nasuwała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest możliwość regulacji barwy dźwięku w momencie połączenia telefonicznego, chodzi mi o zmianę barwy rozmówcy którego słyszę w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju no właśnie też mi się wydaje ze wina może leżeć po stronie RNS-E, wszystko w sumie na to wskazuje. Stąd pytanie czy np sprawa softu w radiu może mieć na to wpływ, czy ktoś się z tym już spotkał [emoji6] Bo nie chce mi się wierzyć że radio samo w sobie jako urządzenie może odwalać taki cyrk. Prędzej bym obstawił właśnie soft [emoji848]

Radia nie podmieniales?

Sent from my E6853 using Tapatalk


Niestety, nie miałem możliwości sprawdzić na innym radiu czy jest tak samo. Ale chyba bede musiał skądś skombinować drugi RNS-E w celu sprawdzenia czy to na pewno jego wina [emoji848] Ewentualnie załatwić inny soft bo juz nawet nie pamietam jaki mam.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szamot napisał:

Mam pytanie czy jest możliwość regulacji barwy dźwięku w momencie połączenia telefonicznego, chodzi mi o zmianę barwy rozmówcy którego słyszę w głośnikach.

Regulacja barwy dźwięki dostępna z poziomu radia powinna wpływać na dźwięk z bt, przynajmniej tak jest w przypadku rns-d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótkie pytanko - jak skasowac ksiazke z bluetooth'a? Jest jakis myk czy trzeba w adaptacji kanalow robic reset modułu. Jak zrobie reset modułu to poleci tylko pin i kontakty czy kodowanie tez? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...