Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 minuty temu, turbobastard napisał:

Tunel ramkę popielniczke i klime docinasz, kupujesz tylko kosz i radio

Sent from my E6853 using Tapatalk
 

Kwestia gustu... popielniczka i klima z 1 din w 2 din wygląda po cygańsku, oczywiście moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

podepnę się do tematu. Na początek powiem, że nie mam audi. Miałem B7,  2005r ale przesiadłem się na nowsze B7 czyli seata exeo 2010r.  ogólnie samochody identyczne (prawie).

Mam RNS-e LED, kierownicę z rolkami, kolorowy FIS. Przymierzam się do montażu bluetootha - bo teraz mam telefhone not instaled.

Widzę, że mam w lampce mikrofon ale wychodzi na to, że teraz nie jest do niczego potrzebny. Czy to może oznaczać, że kiedyś był blutek ale ktoś go wyjął lub po prostu padł?

Przekopłem 106 stron forum i wiem mniej więcej czego będę potrzebował.

Nie wiem tylko jak z kodowaniem. Czy będzie takie samo jak tutaj podawane? (w końcu to młodszy brat bliźniak B7) Czy może będzie inne bo to jednak seat?? Na temat exeo w sieci nie ma prawie nic ;[

Czym wykonywać kodowanie - czytaj co muszę kupić aby zrobić to samemu? Kabelek z alle...o wystarczy (jezeli tak to który)czy trzeba jakiegoś grubszego sprzętu?? Mam dostęp do KTS od Bosch ale on z kodowaniem  bardzo słabiutko.

 

Aha, jeszcze jedno. Po dołożeniu BT będzie działał SDS czy potrzeba kolejnego modułu?

Edytowane przez skalarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Też mam exeo z RNS-E i z tego co widziałem po innych autach gdy szukałem exeo bardzo rzadko nie było modułu BT razem z navi.

 Gdybyś miał kabel to mógłbyś sprawdzić czy moduł telefonu po BT wykrywa w kanale 77.

A  tak w ogóle to komunikat telephone not installed może zwyczajnie mówić, że nie jest sparowany do auta  Twój telefon.

 Czy wykrywa Ci jakiś moduł Seat.... gdy wyszukujesz w telefonie, gdy odpalisz auto, albo włączysz zapłon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź, czy bezpiecznik 8 masz nabity bezpiecznikiem, ostatecznie podnieś dywan pod nogami pasażera i zobacz czy masz puszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kaju napisał:

sprawdź, czy bezpiecznik 8 masz nabity bezpiecznikiem, ostatecznie podnieś dywan pod nogami pasażera i zobacz czy masz puszkę.

I zobacz co masz w tej puszce ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Schmolke napisał:

 gdy szukałem exeo bardzo rzadko nie było modułu BT razem z navi.

No widzisz, i właśnie się taki trafił.

BT żadnego telefon nie znajduje, bezpiecznik 8 nie wsadzony. Co więcej, gniazdo bezpiecznika nawet nie ma styków więc instalacja też nie przygotowana. 

Pod fotel jeszcze nie zaglądałem ale wymontowałem lampkę. Wydawało mi się, że jest mikrofon ale go tam nie ma. jest tylko przyklejona tam szmatka i wyglada jakby był. Niestety jest pusto.

 

Pozostaje tylko kupić moduł oraz wiązkę i się bawić. Czy kodowania będą u mnie takie same jak w B7 czy muszę szukać seatowskich?? mało w sieci o exeo jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, skalarro napisał:

Pozostaje tylko kupić moduł oraz wiązkę i się bawić. Czy kodowania będą u mnie takie same jak w B7 czy muszę szukać seatowskich?? mało w sieci o exeo jest

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Seat_Exeo_(3R)_Telephone_Preparation

tu masz info o kodowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu jeżdżenia b7 odkryłem że mam u siebie bluetooth. Zestawiony z radiem chorus i jeszcze w tunelu uchwyt na telefon. No nie spodziewałem sie totalnie że ktos jeszcze w bluetootha zainwestował.

Polecam każdemu super sprawa jak sie dużo jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pięknie, chyba mam komplet info aby zaczynać zbieranie zapasów i brać się za zabawę.

pozostaje jescze kwestia sprzętu do kodowania? Jakiś kabelek z alle.... starczy do zakodowania? czy trzeba grubszego sprzętu i lepiej poszukać kogoś kto zakoduje? 

Mam dostęp do KTS i CDIF ale one chyba nie podołają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyście wiązki potrzebowali, to produkuję takie coś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pięknie, chyba mam komplet info aby zaczynać zbieranie zapasów i brać się za zabawę.
pozostaje jescze kwestia sprzętu do kodowania? Jakiś kabelek z alle.... starczy do zakodowania? czy trzeba grubszego sprzętu i lepiej poszukać kogoś kto zakoduje? 
Mam dostęp do KTS i CDIF ale one chyba nie podołają

U mnie tylko ori vcds się połączył - kkl + vcds lite a także klon china 12.12 nie dawały rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, poszukam kogoś u mnie. W poznaniu na pewno się ktoś bawi takim sprzętem...

 

Co do samej obsługi... czy wybieranie numerów przez dyktowanie cyfr działa już z samym BT czy musi być aktywne SDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lata dyktowanie numeru na zwykłym module. z Poznania do mnie masz jakieś 130km, jakbyś potrzebował pomocy przy montażu etc... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, montaż ogarnę sam to nie jest problem. Gorzej z kodowaniem. Ale to będę patrzył też na miejscu gdzieś podjechać. 

Powiedzcie mi, moduł 8p1862335 to nowsze 8p0 i śmiało można takiego szukać??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2017 o 15:29, kaju napisał:

lata dyktowanie numeru na zwykłym module. z Poznania do mnie masz jakieś 130km, jakbyś potrzebował pomocy przy montażu etc... ;)

A może będziesz w stanie mi pomóc? :-)

Jakiś czas temu przeszedłem z RNSd na RNSe. Dziś próbowałem dołożyć moduł bluetooth.
Podłączyłem zgodnie z opisem. Komunikaty po wciśnięciu TEL zmieniły się na takie w stylu "telefon niedostępny", a gdy wreszcie udało się sparować to pokazał się komunikat o braku karty SIM.
Mimo tego coś tam się zgłasza, bo po nawiązaniu połączenia słychać rozmówcę w głośnikach, ale jednocześnie słychać też straszny szum.

451ea7d70764d91fmed.jpg

Na module naklejka 'G',  a po podłączeniu okazało się, że 'D'! 

69ab5e5c2887bademed.jpg

7f825f0f624ed334med.jpg

Czyżby ktoś przekleił nalepkę?
Wiele razy nie mogłem się połączyć (kabel viaken + vcds lite), ale gdy się udało to ustawiłem kodowanie zgodnie z tym co mam. Nic to nie zmieniło.

Bardzo proszę o pomoc w uruchomieniu tego :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kodowanie rnsa jakie masz? Też miałem coś takiego z modułem low ale nie pamiętam co tam było, chyba kodowanie.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mi nie przyszło do głowy. Sprawdzę, dzięki.

Ps. Jeśli zmieniłem diagnostykę w module bt na can to już nie mam co próbować się z nim łączyć zwykłym kabelkiem? :->

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...