Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

@Mac122odezwij się lepiej do kolegi @pila24. Ogarnie Ci wszystko, łącznie z wiązką i mikrofonem w rozsądnych pieniądzach.

Polecam.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

32 minuty temu, pelonek1 napisał:

@Mac122odezwij się lepiej do kolegi @pila24. Ogarnie Ci wszystko, łącznie z wiązką i mikrofonem w rozsądnych pieniądzach.

Polecam.

Niestety póki co nie mam czasu robić zestawów,może w marcu będę miał czas na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

Potrzebuje pomocy przy rozwiązaniu zagadki braku urządzenia Audi, z którym mógłbym się połączyć. Ale po kolei.

Do swojej Audi TT dołożyłem moduł BT (wraz z anetną) o oznaczeniu 8P0 862 335 Q. Do tego okablowanie podłączone pod RSN-E oraz mikrofon w panelu z oświetleniem. Całość zamontowałem i zakodowałem zgodnie z tutorialem, który znalazłem na Waszym forum (https://a4-klub.pl/manuale/manuale-a...i-a4-b6b7-r17/).

Całość wygląda, jakby działała poprawnie (brak błędów na vcds), natomiast telefon nie wykrywa mi urządzenia BT, z którym mógłbym się połączyć. Sprawdzałem na kilku Samsungach, jakimś redmi oraz iPhonie 6. Na żadnym nie pokazuje się urządzenie Audi.

Jak przechodzę w rsn-e na tel. to przez chwilę mam komunikat o tym, że trwa szukanie urządzenia po czym informacja, że żadne urządzenie nie jest podłączone i żeby podłączyć telefon.

Kodowanie
Telefon: 0011822
Radio/Nawigacja: 0619257

W między czasie zakupiłem drugi moduł na sprawdzenie, z literką D. Podmieniłem antenę do swojego modułu Q i bez zmian. Natomiast jak podłączyłem moduł D, to miałem problem się z nim połączyć przez vcds.

Czy macie jakieś pomysły gdzie może leżeć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w adaptacjach czy masz bluetooth wlączony , i dodatkowo jest opcja w adaptacjach o czasie widoczności 

 

A jaka to Audi TT? Rnse reaguje prawidłowo na logikę zapłonu? Może w tym jest problem że moduł nie dostaje prawidłowego sygnału po can o włączonym zapłonie.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Banan napisał:

Sprawdz w adaptacjach czy masz bluetooth wlączony , i dodatkowo jest opcja w adaptacjach o czasie widoczności 

 

A jaka to Audi TT? Rnse reaguje prawidłowo na logikę zapłonu? Może w tym jest problem że moduł nie dostaje prawidłowego sygnału po can o włączonym zapłonie.

Adaptację też zrobiłem. BT jest włączony, widoczność na początku była defaultowa, zmieniłem na 0, czyli zawsze widoczny.

Generacja 8J. Odnośnie logiki zapłonu, Rsn-e uruchamia się przy zapłonie. 

W jaki sposób można zweryfikować, czy moduł dostaje sygnał? 

Jeszcze zastanawiam się, czy kodowanie jest poprawne. Na 0xxx?xx mam ustawione 8 = Multi-Function Steering Wheel, Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via K-Line, natomiast myślę by przetestować 4 = Multi-Function Steering Wheel, Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na pewno masz diagnozę po CAN w 8J 

 

w kodowaniu RNSE 3 cyfra od końca dajesz 7 = Telephone Preparation with Comfort Functionality

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Banan napisał:

tak na pewno masz diagnozę po CAN w 8J 

 

w kodowaniu RNSE 3 cyfra od końca dajesz 7 = Telephone Preparation with Comfort Functionality

Dzięki. Jutro spróbuję zmienić kodowanie telefonu i przetestować. A co do radia, to tak, powinno być 7, adaptowałem kodowanie do drugiego modułu D i zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, appvinio napisał:

W jaki sposób można zweryfikować, czy moduł dostaje sygnał? 

Jaki masz interfejs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2022 o 22:00, Banan napisał:

tak na pewno masz diagnozę po CAN w 8J 

 

w kodowaniu RNSE 3 cyfra od końca dajesz 7 = Telephone Preparation with Comfort Functionality

Dzięki @Banan za pomoc. Wystarczyła zmiana na CAN i wszystko bangla jak należy. Zarówno telefon, jak i wybieranie głosowe :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że miałem banana na twarzy jak po dwunastu latach  okazało się że mam zamontowany fabrycznie moduł  bluetooth:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :hi:

 

Niedawno dokładałem kierownicę z multifunkcja i dowiedziałem się że może to wszystko działać a mianowicie przycisk mode który włącza listę kontaktów na fisie, bo radio mam na kasety które wyświetla tylko napis phone XD przechodząc do sedna sprawy po podłączeniu mojego telefonu, kliknięciu przycisku mode wyświetlają mi się kontakty jakiegoś Hansa (niemieckiego Janusza ) 

Nie mogę skasować jego książki nawet za pomocą komend głosowych, próbowałem połączyć się innym telefonem bez karty to synchronizacja trwała tak długo że zrezygnowałem. 

 

Moduł z literka h jak coś 

IMG_20220501_183922.jpg

IMG_20220501_175531.jpg

Edytowane przez Garnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz reset ustawień zrobić tj. wejść w moduł telefonu, chyba 77, później adaptacje i w kanale 00 wpisujesz 1, potem test i zapisz. Powinno wykasować stare kontakty, później parujesz na nowo telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz już chciałem to zrobić ale nie mogłem nic tam wpisać, może będzie trzeba podać hasło do dostępu upoważnionego czy coś :eusathink: 

Sprawdzę czy w obdeleven jest jakieś hasło, bo vcds nic nie podpowiada :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haseł brak a w tym kanale nie mogę nic zrobić :eusathink:

 

IMG_20220502_113455.jpg

Edytowane przez Garnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Garnusprzecież możesz coś zrobić :wink:

Zrób odczytaj, później nowa wartość daj 001, następnie test i zapisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem ze cały czas jest na szaro :wacko: ta nowa wartość, nawet po odczytaniu 

Edytowane przez Garnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jest z tym, nie moge nić zrobić aby pobrało moją książkę z telefonu :(  Nie wiem jakim cudem ten niemiecki Janusz wklepał tam te nr.

Na chwile obecną nie widzę innej opcji niż reset tego modułu (w adaptacjach którego nie moge wykonać) lub ogarnięcie sobie telefonu z tamtych lat.

Ktoś wie jaka cegła współpracuje z tym bluetooth ? 

Np mam dwa telefony i ten mój najnowszy łączy się i wyświetla się książka tego niemca a jak próbuje drugim starszym to tylko się łączy i w nieskończoność trwa please wait na fisie gdy przycisnę mode :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Garnus napisał:

Masakra jest z tym, nie moge nić zrobić aby pobrało moją książkę z telefonu :(  Nie wiem jakim cudem ten niemiecki Janusz wklepał tam te nr.

Na chwile obecną nie widzę innej opcji niż reset tego modułu (w adaptacjach którego nie moge wykonać) lub ogarnięcie sobie telefonu z tamtych lat.

Ktoś wie jaka cegła współpracuje z tym bluetooth ? 

Np mam dwa telefony i ten mój najnowszy łączy się i wyświetla się książka tego niemca a jak próbuje drugim starszym to tylko się łączy i w nieskończoność trwa please wait na fisie gdy przycisnę mode :co:

Jak masz włączoną obsługę głosową (przycisk przy rolce głośności),wciśnij przycisk obsługi głosowej i wypowiedz komendę "delete phonebook" i potwierdz YES. Oczywiście pierw ustaw angielski.

Druga sprawa że moduł w pamięci przechowuje jedynie kontakty z zapamietanym wybieraniem głosowym,a pozostałe kontakty pobiera za każdym razem z telefonu. 

A moduł H powinien normalnie działać ze współczesnymi telefonami (czasami wyjątki stanowią chińskie telefony i iphony).  Usuń z telefonu historię połączeń to książka powinna się wczytać na fis.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pila24 napisał:

Jak masz włączoną obsługę głosową (przycisk przy rolce głośności),wciśnij przycisk obsługi głosowej i wypowiedz komendę "delete phonebook" i potwierdz YES. Oczywiście pierw ustaw angielski.

 

Gdy próbowałem skasować książkę telefoniczną głosowo to konkuter mówił mi że jest pusta :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Garnus napisał:

Gdy próbowałem skasować książkę telefoniczną głosowo to konkuter mówił mi że jest pusta :whistling:

Bo tylko głosowe wybieranie jest przechowywane,skasuj tą historię połączeń w telefonie i sprawdź czy wczytuje kontakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...