Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Mam takie małe 2 pytanka posiadam moduł 8P0 862 335 H :

1.Czy w\w moduł ma pełną funkcjonalność tzn. chodzi mi czy powinien widzieć kontakty z telefonu. Posiadam nokię 5230 i jakoś nie bardzo chce. Radio BNS 5.0

2. Nic nie kombinowałem Vag-iem w ustawieniach a nie wykrywa mi w ogóle moduł BT w aucie. Kiedyś raz wykrywało. Raz nie. Teraz wcale. Wie ktoś co to może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Kolegów

Mam takie małe 2 pytanka posiadam moduł 8P0 862 335 H :

1.Czy w\w moduł ma pełną funkcjonalność tzn. chodzi mi czy powinien widzieć kontakty z telefonu. Posiadam nokię 5230 i jakoś nie bardzo chce. Radio BNS 5.0

2. Nic nie kombinowałem Vag-iem w ustawieniach a nie wykrywa mi w ogóle moduł BT w aucie. Kiedyś raz wykrywało. Raz nie. Teraz wcale. Wie ktoś co to może być???

1. BT H ma pełną funkcjonalność - powinien zgrać Ci książkę na FIS. Pytanie gdzie trzymasz kontakty - w pamięci telefonu czy na karcie SIM (bo ma to znaczenie). Generalnie do sprawdzenia kodowania sterowników współpracujących z BT (przede wszystkim radio/navi i zegary).

2. Spróbuj innym telefonem - a także patrz punkt 1 (sprawdzić czy kodowanie modułów współpracujących jest poprawne). Względnie wyzerować ustawienia BT i sparować go jeszcze raz z danym telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bart-S

Kontakty mam zapisane na sim i telefonie. Zmieniałem w ustawieniach telefonu raz na sim raz na tel. Bez rezultatów.

A dlaczego tak nagle telefon przestał widzieć moduł. Próbowałem na innych telefonach i lipa. Nawet dzisiaj wytargałem moduł i znajomy elektronik oglądał i stwierdził, że nie widać w nim jakiś uszkodzeń. Dziwna sprawa. Można jakoś ten moduł zresetować czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bart-S

Kontakty mam zapisane na sim i telefonie. Zmieniałem w ustawieniach telefonu raz na sim raz na tel. Bez rezultatów.

A dlaczego tak nagle telefon przestał widzieć moduł. Próbowałem na innych telefonach i lipa. Nawet dzisiaj wytargałem moduł i znajomy elektronik oglądał i stwierdził, że nie widać w nim jakiś uszkodzeń. Dziwna sprawa. Można jakoś ten moduł zresetować czy nie???

A VAG/VCDS łączy się z BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chce ;(

Na początek sprawdź bezpiecznik nr 8.

---------- Post dopisany at 01:16 ---------- Poprzedni post napisany at 01:14 ----------

...jeśli będzie OK to wejdźcie w zegary (17 - Instruments) w ich adaptacje (10) i sprawdź jaka wartość jest zakodowana na kanale 62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sprawdzałem dzisiaj i jest dobry. Mam trochę lipny kabel więc może dlatego. Nie łączy mi się ze wszystkimi sterownikami. Wtedy też tak było, że się nie łączył z 77 a bt śmigało więc teraz już sam nie wiem ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sprawdzałem dzisiaj i jest dobry. Mam trochę lipny kabel więc może dlatego. Nie łączy mi się ze wszystkimi sterownikami. Wtedy też tak było, że się nie łączył z 77 a bt śmigało więc teraz już sam nie wiem ;-/

No to spróbujcie czymś mocniejszym - 704.1 lub wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Bart-S dzięki za pomoc. Jutro sprawdzę i bd pisał. Pozdrawiam i udanej nocki :hi:

---------- Post dopisany at 02:39 ---------- Poprzedni post napisany at 01:22 ----------

Nie dawało mi to spokoju i poszedłem go garażu i udało połączyć się z BT 77. Był tam jeden sporadyczny błąd odnośnie mikrofonu. Po jego usunięciu telefon znowu widzi BT i udało się go połączyć. Wszystko śmiga tak jak ma być ale kontaktów dalej nie skopiował do radia ;-/

Od razu sprawdziłem kodowania :

77 BT- 0011811

Radio\Navi- 0012217

Zegary 17- 0006001

W czym może tkwić problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wsio masz oki:wink: teraz połącz sie innym tel. i zobacz czy zczytało książke , ten tel. którym sie łączysz zapewne masz na symbianie(nie wszystkie współpracuą z BT) i dlatego:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d*pa. Telefon łączy się normalnie ale kontaktów ni cholery nie chce skopiować. Ani z sim ani telefonu. Bawiłem się chyba ze 2h i nie pozostaje chyba nic innego jak zmiana telefonu ;-(

Mogę powiewieć Nokia 5230 z najnowszym softem nie współpracuje w pełni z modułem BT H

---------- Post dopisany at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

Witam ponownie Kolegów

No i d*pa coś jest nie tak z moim modułem BT chyba. Próbowałem na różnych telefonach i moduł ma jakieś dziwne odpały mianowicie nie zawsze jest widoczny w telefonach. Jak mu się zechce to jest widoczny a jak nie to nie.

Mam takie pytanie czy możliwe jest z modułem jest coś nie tak (H) czy może coś z antenką sie dzieje???

MAM JUŻ DOŚĆ TEGO BT I CHYBA KTÓREGOŚ DNIA GO WYRWĘ SPOD SIEDZENIA I PO NIM PRZEJADĘ ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d*pa. Telefon łączy się normalnie ale kontaktów ni cholery nie chce skopiować. Ani z sim ani telefonu. Bawiłem się chyba ze 2h i nie pozostaje chyba nic innego jak zmiana telefonu ;-(

Mogę powiewieć Nokia 5230 z najnowszym softem nie współpracuje w pełni z modułem BT H

---------- Post dopisany at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

Witam ponownie Kolegów

No i d*pa coś jest nie tak z moim modułem BT chyba. Próbowałem na różnych telefonach i moduł ma jakieś dziwne odpały mianowicie nie zawsze jest widoczny w telefonach. Jak mu się zechce to jest widoczny a jak nie to nie.

Mam takie pytanie czy możliwe jest z modułem jest coś nie tak (H) czy może coś z antenką sie dzieje???

MAM JUŻ DOŚĆ TEGO BT I CHYBA KTÓREGOŚ DNIA GO WYRWĘ SPOD SIEDZENIA I PO NIM PRZEJADĘ ;(

Spróbuj go jeszcze zresetować - adaptacje kanał 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem w radiu reset ustawień ale też bez efektu. No cóż spróbuję jesio Vag-iem. A jak nie to chyba odpuszczam to nie na moje nerwy.

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

Zrobiłem reset i póki co jest niby OK. Dodatkowo wyskoczyły 2 błędy które skasowałem i na razie nie wróciły. Czy one może coś mówią w czym może tkwić problem. Chyba, że to jakieś stare zostały???

Address 16: Steering wheel

01301 - Control Module for Voice Recognition (J507)

01303 - Telephone Transceiver (R36)

49-10 - No Communications - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem w radiu reset ustawień ale też bez efektu. No cóż spróbuję jesio Vag-iem. A jak nie to chyba odpuszczam to nie na moje nerwy.

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

Zrobiłem reset i póki co jest niby OK. Dodatkowo wyskoczyły 2 błędy które skasowałem i na razie nie wróciły. Czy one może coś mówią w czym może tkwić problem. Chyba, że to jakieś stare zostały???

Address 16: Steering wheel

01301 - Control Module for Voice Recognition (J507)

01303 - Telephone Transceiver (R36)

49-10 - No Communications - Intermittent

Podane błędy nie wnoszą nic istotnego do sprawy - obserwuj co będzie dalej i daj znać gdyby coś się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S a powiedz mia taką jedną rzecz bo do tego zestawu BT mam w podłokietniku podstawkę do Nokii ale nie wiem jaki model. Moje pytanie jest takie czy mogę tą podstawkę wywalić czy będzie waliło błędy???

Dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S a powiedz mia taką jedną rzecz bo do tego zestawu BT mam w podłokietniku podstawkę do Nokii ale nie wiem jaki model. Moje pytanie jest takie czy mogę tą podstawkę wywalić czy będzie waliło błędy???

Dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam :hi:

Pokaż fotkę - jeśli to uchwyt na łapę, to możesz to wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM ROZWIĄZANY!!!

Całe zamieszanie robił ten pierdo...y "adapter" do telefonu wpinany w szynę w podłokietniku. Po jego wypięciu bt cały czas jest widoczny dla telefonów (gdzieś coś nie łączyło na tej szynie a jak zatrybiło to automatycznie zrywało połączenia BT).

Tak jak napisałem wyżej Nokia 5230 nie importuje kontaktów do radia> podłączyłem natomiast jakiegoś starego samsunga i kontakty pięknie się zgrały.

Jest tylko małe ale... kontakty są w radiu. Naciskam na kierownicy przycisk i widzi numery przewija itd. Natomiast podczas wybierania głosowego podaję select name i mówi phonebook empty nie mam pojęcia dlaczego, ale tyle to już bajka.

Podziękowania dla Ciebie kolego Bart-S za wszelką pomoc jeszcze raz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast podczas wybierania głosowego podaję select name i mówi phonebook empty nie mam pojęcia dlaczego, ale tyle to już bajka.

Jak chcesz skorzystać z komendy "SELECT NAME" to najpierw musisz zapisać jakiś głosowy "znacznik" w pamięci BT. Książka telefoniczna a książka znaczników to dwa zupełnie osobne elementy w systemie głośnomówiącym

1. Odpalasz tryb głosowy

2. Mówisz "STORE NAME"

3. Dostajesz odpowiedź "SPELL THE NAME PLEASE"

4. Wypowiadasz znacznik np. "Żona", "Brachol", "Teściowa", "Basia" itd.

5. Dostajesz prośbę o powtórzenie znacznika "PLEASE REPEAT THE NAME" (system rozpoznawania mowy porównuje wypowiedziane wcześniej słowo - muszą być podobne)

6. Wypowiadasz słowo "Żona" jeszcze raz

7. Teraz zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu "THE NUMBER PLEASE"

8. Podawaj cyfry pojedyńczo lub maksymalnie po 3 - np. "SIX, NINE, ONE...". Gdy lektorka powtórzy Twój wybór, wypowiadasz kolejny ciąg cyfr. Jeśli się pomylisz (lektorka powtórzy coś innego niż wypowiedziałeś) cofasz ostatni podany ciąg cyfr komendą "BACK". Jak skończysz wypowiadasz "STORE" chociaż tutaj bardziej proponuję "SAVE" bo cholerny moduł ciągle myli komendę "STORE" ze "STAR" (podobne w wymowie).

9. Komunikat potwierdzający: "THE NAME -ŻONA- HAS BEEN SAVED".

Od teraz gdy wybierzesz tryb głosowy z kierownicy i użyjesz komendy "SELECT NAME" zostaniesz poproszony o podanie znacznika ("THE NAME PLEASE"). Biorąc pod uwagę powyższy przykład, mówisz np. "żona" i BT ładnie zadzwoni do Twojej wybranki :wink:

Powinno pomóc. Generalnie bardzo fajna funkcjonalność - całość efektu psuje tylko bardzo duża podatność systemu rozpoznawania mowy na zakłócenia (wszelkie hałasy czy szumy w aucie powodują, że to co mówisz jest dla tej aplikacji niezrozumiałe lub zrozumiałe jako zupełnie inna komenda). Nie wiem jak obsługa głosowa i SDS sprawuje się w nowszych modelach Audi ale tutaj jest to bardzo niedopracowane (zarówno pod względem softu jak i użytego sprzętu, np. mic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zciszyłem wkońcu mialem straszni głowsno , pokretłem w momnecie nacisniecia ptt i mam teraz ciszej dzuo nawet po wylaczeniu zaplonu, dodam chwyciło za ktoryms razem

sory,ze wygrzebalem jakis stary post ale mam taki sam problem co czaki22,przekrecam zaplon bt na fula,mozna ogluchnac,moje pytanie co to jest ptt bo nie mam czegos takiego ani w navi ani w tel.I jeszcze jedno nie ma ksiazki tel,na fisie tylko w navi,dodam tylko ze kiera zwykla bez mf a numery zapisane sa tylko w telfonie bo nie mam karty sim,czy mam to jakies znaczenie.Dziekuje i pozdrawiam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...