Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] A4 B8 Avant 3.0 TDI, ~320PS ~640NM - pierwsza strona po aktualizacji


milart

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki:wink: Korektę robiłem na przełomie marca/kwietnia i od tamtej pory regularnie dbam o lakier. Czasami usuwałem drobne rysy i woskowałem co tydzień(dla zabawy i nauki głównie) i byłem zadowolony ze środków Meguiars (Uważam, że zestaw Meg....s jest świetny do nauki a teraz zależało mi na czymś trwalszym). Co do obecnego zabiegu to wystarczyło usunąć naleciałości ironem i tarxem a następnie ponowne mycie, cleaner i wosk. Cleaner ma delikatne właściwości ścierne więc pozacierał trochę drobnych rys. Powierzchnia lakieru była na tyle gładka że glinkowanie pozwoliłem sobie odpuścić.

---------- Post dopisany 02-11-2013 at 18:24 ---------- Poprzedni post napisany 25-10-2013 at 16:33 ----------

No to małe święto i czas na wymianę oleju:

20131101_182519_zps643eb416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzebałem sie do takiego ciekawego czytnika :wink:

123.jpg

Sterownik dostępu do Internetu -J666--1- znajduje się w podręcznym schowku -2-.

Sterownik dostępu do Internetu -J666- rozszerza przyłącze zewnętrznych źródeł audio -R199- o następujące funkcje:

Zapisywanie stacji radia internetowego i podcast poprzez własną sieć WLAN i odtwarzanie w samochodzie

Słuchanie na żywo stacji radia internetowego w przypadku zastosowania modemu szerokopasmowego USB

Tworzenie hotspotu WLAN (z modemem szerokopasmowym USB)

W sterowniku dostępu do Internetu -J666- jest zintegrowany czytnik kart SD. Karta SD jest używana do konfiguracji online.

Sterownik dostępu do Internetu -J666- jest zamontowany razem z przyłączem zewnętrznych źródeł audio -R199- (złącze). Za podręcznym schowkiem, na prowadnicy powietrza jest przyklejona antena dostępu do Internetu -R266- (antena WLAN-antena).

Modem szerokopasmowy USB jest podłączony do przyłącza zewnętrznych źródeł audio -R199- (złącze) poprzez przewody pośrednie.

Konfiguracja za pomocą karty SD: KLIK TU.

Konfiguracja zostaje zapisana na karcie SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to rozwiązałoby problem braku slotu sim i można by odpalić google? No i jeszcze ciekawe jaka cena bo może taniej wymienić jednostkę na taką z sim.

Co prawda nie zależy mi na google ale jak by miał działać net to czemu nie.

A masz jakiś numer tego podzespołu?

---------- Post dopisany 17-11-2013 at 08:22 ---------- Poprzedni post napisany 06-11-2013 at 20:42 ----------

Jako, że zimowe koła trochę za bardzo mi się chowały w nadkola, nareszcie zebrałem się i kupiłem dystanse +2cm.

Przed:

bezdystansoacutew_zps9b259bd4.jpg

Po:

zdystansemprzoacuted_zps1a168e7d.jpg

zdystansemty1420_zpsa6721398.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:wink: Korektę robiłem na przełomie marca/kwietnia i od tamtej pory regularnie dbam o lakier. Czasami usuwałem drobne rysy i woskowałem co tydzień(dla zabawy i nauki głównie) i byłem zadowolony ze środków Meguiars (Uważam, że zestaw Meg....s jest świetny do nauki a teraz zależało mi na czymś trwalszym). Co do obecnego zabiegu to wystarczyło usunąć naleciałości ironem i tarxem a następnie ponowne mycie, cleaner i wosk. Cleaner ma delikatne właściwości ścierne więc pozacierał trochę drobnych rys. Powierzchnia lakieru była na tyle gładka że glinkowanie pozwoliłem sobie odpuścić.

---------- Post dopisany 02-11-2013 at 18:24 ---------- Poprzedni post napisany 25-10-2013 at 16:33 ----------

No to małe święto i czas na wymianę oleju:

http://i744.photobucket.com/albums/xx88/milart11/A4%20B8/20131101_182519_zps643eb416.jpg

Widzę, że strasznie mało jeździsz, kilka tyś km od chwili zakupu??:shock3: Szkoda, bo jest czym pojechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że strasznie mało jeździsz, kilka tyś km od chwili zakupu??:shock3: Szkoda, bo jest czym pojechać...

No nie za dużo. Samochód głównie służy do wyjazdów poza miasto w weekendy. Rocznie robię ok 12 max 15 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:wink: Korektę robiłem na przełomie marca/kwietnia i od tamtej pory regularnie dbam o lakier. Czasami usuwałem drobne rysy i woskowałem co tydzień(dla zabawy i nauki głównie) i byłem zadowolony ze środków Meguiars (Uważam, że zestaw Meg....s jest świetny do nauki a teraz zależało mi na czymś trwalszym). Co do obecnego zabiegu to wystarczyło usunąć naleciałości ironem i tarxem a następnie ponowne mycie, cleaner i wosk. Cleaner ma delikatne właściwości ścierne więc pozacierał trochę drobnych rys. Powierzchnia lakieru była na tyle gładka że glinkowanie pozwoliłem sobie odpuścić.

---------- Post dopisany 02-11-2013 at 18:24 ---------- Poprzedni post napisany 25-10-2013 at 16:33 ----------

No to małe święto i czas na wymianę oleju:

http://i744.photobucket.com/albums/xx88/milart11/A4%20B8/20131101_182519_zps643eb416.jpg

Widzę, że strasznie mało jeździsz, kilka tyś km od chwili zakupu??:shock3: Szkoda, bo jest czym pojechać...

A Ciebie skąd tutaj przywiało szanowny Kolego :decayed: 330d sprzedana już, czy jeszcze w Twoim posiadaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne autko, dla mnie zestawienie praktycznie idealne, motor + skrzynia + kolorystyka,

tak z ciekawości zapytam, auto z PL salonu czy import ? jeżeli to nie tajemnica to napisz proszę ile Cię wyniosło ( może być na priv )

nie znudziło Ci się już ? nie masz ochoty na sprzedaż ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Auto się nie nudzi jak na razie. Samochód kocham jak każdy który miałem i dbam jak tylko potrafię. Teraz jestem w trakcie wymiany mieszkania na większe więc na razie sprzedaż nie wchodzi w grę. Koszt sochodu to nie tajemnica. Sprowadziłem z salonu w Niemczech i kosztował z opłatami ok 115k + modyfikacje. Mody to ponad 20k włączając tuning silnika, układ wydechowy, MMI 3g Plus, zakup opon, renowację felg zimowych itp.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 11:24 ---------- Poprzedni post napisany at 03:21 ----------

Kurcze właściwie to nawet nie zdawałem sobie sprawy że już włożyłem w samochód tyle kasy. Trochę to jednak chore.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Auto się nie nudzi jak na razie. Samochód kocham jak każdy który miałem i dbam jak tylko potrafię. Teraz jestem w trakcie wymiany mieszkania na większe więc na razie sprzedaż nie wchodzi w grę. Koszt sochodu to nie tajemnica. Sprowadziłem z salonu w Niemczech i kosztował z opłatami ok 115k + modyfikacje. Mody to ponad 20k włączając tuning silnika, układ wydechowy, MMI 3g Plus, zakup opon, renowację felg zimowych itp.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 11:24 ---------- Poprzedni post napisany at 03:21 ----------

Kurcze właściwie to nawet nie zdawałem sobie sprawy że już włożyłem w samochód tyle kasy. Trochę to jednak chore.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

niestety, auto chłonie kasę jak gąbka, ale w takiej wersji napewno dostarcza frajdy z jazdy :)

choć skoro zmieniasz M na większe to też nie małe się wydatki szykują, ja ostatnio przejrzałem tabelkę z wydatki na urządzanie nowego M i też się trochę przeraziłem ile poszło kasy w mury, ale na szczęscie mam już to za sobą, teraz właśnie obrałem kierunek odkładania i wymianę na B8, i też chciałbym celować w 3.0 TDI w manualu ale zobaczymy jak budżet to zniesie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frajda oczywiście jest i jak na polskie warunki drogowe to jest to w miarę szybki samochód i nie za bardzo jest gdzie nim jeździć wykorzystując pełną moc. Mam w planach dodanie jeszcze kilku koni ale niestety inwestycja mieszkaniowa bierze górę i muszę się wstrzymać.

---------- Post dopisany at 12:32 ---------- Poprzedni post napisany at 17:21 ----------

Co niektórzy trafili już na drogach wiosenną zwierzynę a mnie trafił na parkingu wiosenny Ukrainiec.

20140511_132319_zpsfff68861.jpg

Co prawda to tylko obtarcie bez uszkodzeń pod spodem ale zderzak do malowania. Bydle chciało uciec ale na szczęście wszystko widziałem(stałem jakieś 10m od samochodu) i zdążyłem go zablokować i pomóc wysiąść z samochodu. Koleś był fajny bo wypierał się że cokolwiek mi uszkodził. Wszystko potwierdzała jego żona. Do tego jestem bydle bo zwyzywałem i wyciągnąłem z samochodu inwalidę bez nogi(jak się okazało) i do tego z Ukrainy(od kilku lat zameldowani w W-wie). Po chwili się zdziwili bo z mojego samochodu wysiadła żona z płaczącym dzieckiem, które siedziało po stronie uderzenia. Zdjęcie tego nie oddaje ale furka ładnie podskoczyła. Dopiero jak przyjechała policja napisali oświadczenie. Co ciekawe nie łatwo było je napisać bo okazało się że koleś jest ślepy jak kret a okulary ma w domu. Stałem na parkingu gdzie z każdej strony było w h... miejsca a ten mistrz trafił we mnie. Pewnie nie tylko we mnie bo miał samochód obity z każdej strony i podejrzewam, że zazwyczaj udawało mu się uciec.

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Letni felunek już przygotowany. W tym roku postanowiłem zabezpieczyć felgi powłoką kwarcową. Na żywo efekt jest zaskakujący i naprawdę ładnie lśnią(podobno trwałość 25000km). Teraz trzeba odczekać 24h i zakładam:)

DSC02392_zpspximcszg.jpg

DSC02391_zpstenc1ocb.jpg

DSC02390_zpsh82fpc5n.jpg

Teraz się poważnie zastanawiam nad nałożeniem kwarcu na cały samochód.

Edytowane przez milart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opon jestem bardzo zadowolony. Na dużo można sobie na nich pozwolić:) Szczególnie jak jest mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię jak ty ogarniasz zmianę pierwszych biegów przy dynamicznej jeździe z tak potężnym momentem obrotowym. U mnie bez automatu ciężko to wygląda szczególnie po deszczu rwie przy lepszym przyspieszeniu ale ja nie mam quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię jak ty ogarniasz zmianę pierwszych biegów przy dynamicznej jeździe z tak potężnym momentem obrotowym. U mnie bez automatu ciężko to wygląda szczególnie po deszczu rwie przy lepszym przyspieszeniu ale ja nie mam quattro.

Kwestia przyzwyczajenia, ale czasami faktycznie trzeba wykazać się refleksem i trochę się nagimnastykować. Na letnich oponach ten problem właściwie nie istnieje ale na miększych zimówkach po deszczu potrafi zarzucić.

Quattro na śliskiej nawierzchni oczywiście robi swoje i spokojnie można sobie pozwolić na ładny start.

.............................................................................................................................................................................

Czy możecie mi polecić kogoś kto w rozsądnej cenie wgra mi w Warszawie najnowsze mapy do MMI 3G Plusa?

Moje są chyba z 2012(jeszcze nie aktualizowane).

Edytowane przez milart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fura zadbana jak nowa !!! I ja też myślę nad podniesieniem mocy cały czas mi się to marzy :) Obecnie mam 294 KM tylko po chipie jestem bardzo zadowolony z osiągów szatan rwie jak wściekły , ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :):banan:


I zauważyłem, że mam inny kod silnika CCWA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furka pierwsza klasa ;D Ładne wnętrze, no i ten silnik =O Włącza mi się zazdrość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Auto się nie nudzi jak na razie. Samochód kocham jak każdy który miałem i dbam jak tylko potrafię. Teraz jestem w trakcie wymiany mieszkania na większe więc na razie sprzedaż nie wchodzi w grę. Koszt sochodu to nie tajemnica. Sprowadziłem z salonu w Niemczech i kosztował z opłatami ok 115k + modyfikacje. Mody to ponad 20k włączając tuning silnika, układ wydechowy, MMI 3g Plus, zakup opon, renowację felg zimowych itp.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 11:24 ---------- Poprzedni post napisany at 03:21 ----------

Kurcze właściwie to nawet nie zdawałem sobie sprawy że już włożyłem w samochód tyle kasy. Trochę to jednak chore.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

niestety, auto chłonie kasę jak gąbka, ale w takiej wersji napewno dostarcza frajdy z jazdy

choć skoro zmieniasz M na większe to też nie małe się wydatki szykują, ja ostatnio przejrzałem tabelkę z wydatki na urządzanie nowego M i też się trochę przeraziłem ile poszło kasy w mury, ale na szczęscie mam już to za sobą, teraz właśnie obrałem kierunek odkładania i wymianę na B8, i też chciałbym celować w 3.0 TDI w manualu ale zobaczymy jak budżet to zniesie.

pzdr

3.0 V6 TDI to są rodzynki !!!! Ja szukałem 7 miesięcy wszystko 2.0 TDI :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...