Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagażnik w Avancie


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Mama dwa pytania o bagażnik w moim Audi.

Mianowicie, jest to kombi czyli samochód przystosowany do przewożenia większej ilości "rzeczy". Na podłodze bagażnika jest taka składana, 3 częściowa "sztywna mata" a pod nią jakieś 10 centymetrów wolnej przestrzeni i plastikowa podłoga.

Na tej macie nie da się przewozić bardzo ciężkich przedmiotów gdyż ona się załamie, ale czy to normalne że to tak jest rozwiązane ???

Drugie pytanie to, wozicie w tym bagażniku koło zapasowe, dojazdów-kę czy zestaw naprawczy ? Ja mam styropiany pod zestaw naprawczy, ale wolałbym koło, wejdzie tam bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pełną alufelgę, więc spokojnie wejdzie, były 3 opcje, zestaw naprawczy, dojazdówka lub pełne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem(mam) zestaw naprawczy, poprzedni właściciel włożył tam koło 205/55/16- pasuje idealnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , w takim razie zaopatrzę się w koło :)

Ale jeszcze jedno pytanie odnośnie bagażnika i przewożenia ciężkich rzeczy.

Czy Wasze bagażniki z B6 Avant też tak wyglądają pod wykładziną ?

IMG_20120717_204429....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMG_20120717_204456....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMG_20120717_204422....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Na pierwszym zdjęciu zaznaczyłem jaka jest wolna przestrzeń pomiędzy podłogą a wykładziną. Przez taką przestrzeń przewożenie ciężkich przedmiotów staje się niemożliwe, jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , w takim razie zaopatrzę się w koło :)

Ale jeszcze jedno pytanie odnośnie bagażnika i przewożenia ciężkich rzeczy.

Czy Wasze bagażniki z B6 Avant też tak wyglądają pod wykładziną ?

IMG_20120717_204429....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMG_20120717_204456....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMG_20120717_204422....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Na pierwszym zdjęciu zaznaczyłem jaka jest wolna przestrzeń pomiędzy podłogą a wykładziną. Przez taką przestrzeń przewożenie ciężkich przedmiotów staje się niemożliwe, jak temu zaradzić ?

Tak, też tak mamy. Zależy co tam chcesz wozić ale jeśli coś bardzo ciężkiego to musiał byś wykombinować coś co wypełni te wolne miejsce i podeprze właściwą podłogę. Najlepiej aby wypełnienie podpierało się tylko po bokach bo na środku w sumie masz pustkę i tylko złamie się ten plastyk kryjący styropian. Ewentualnie jak włożysz koło to to jeszcze można o nie się oprzeć. Najlepiej coś lekkiego aby nie wozić nie potrzebnych ciężarów, styropian raczej nie zda egzaminu bo nie będzie miał w środkowej części podparcia ale teraz tak myślę, że jak byś BARDZO DOBRZE zabezpieczył dwoma - trzema warstwami grubej foli i wylał odpowiednią ilość pianki montażowej, ewentualnie wrzucił na dno jakieś profile alu to miał byś, lekkie, wytrzymałe i dopasowane wypełnienie :naughty::wink:

Oczywiście trzeba to zrobić rozważnie i dobrze zabezpieczyć wszystko...

---------- Post dopisany at 09:10 ---------- Poprzedni post napisany at 09:07 ----------

Drugie pytanie to, wozicie w tym bagażniku koło zapasowe, dojazdów-kę czy zestaw naprawczy ? Ja mam styropiany pod zestaw naprawczy, ale wolałbym koło, wejdzie tam bez problemu ?

Też mam ten zestaw naprawczy ale chce wrzucić jakiś zapas tylko zastanawiam się czy ISTNIEJE taki styropian na lewarek, klucz itd. (jak to jest w B5) który wciśnie się w środek koła...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy o jakiej wadze myslisz??

ja u siebie pare razy wiozlem rzeczy o masie ok 80kg ktore lezaly centralnie po srodku bagaznika i nawet odrobine ta podloga sie nie ugiela

raz wszedl tam moj kolega (tez usiadl centralnie w srodku) i nic jej nie bylo a wazy dobre 120kg i dodatkowo na niewielkiej powerzchni (tylek i stopy ;) )

tak wiec raczej trudno ja zniszczyc bo zazwyczaj im cos ciezsze tym wiekszą powierznie styku ma, co przekłada sie na mniejszy nacisk punktowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem zestaw naprawczy ale wrzuciłem tam alusa 17ke

sam również MUSIAŁEM wchodzić do auta przez bagażnik :facepalm: (nie pytać dlaczego)

mata wytrzymała spokojnie moje kolana i wagę 94kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedanie koło zapasowe lub zestaw naprawczy są pośrodku przykręcone taką plastikową, długą śrubą. Podobnie jak tak pokrywka w avancie tyle że w sedanie ta śruba dodatkowo podpiera właśnie środek podłogi bagażnika i ma regulację. Nie mogę zrobić fotki bo u mnie ta śruba wyleciała przy okazji montażu zbiornika LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem A6 Avanta kolegi i on np ma pod tą matą oryginalny, dobrze dopasowany styropian.

W A4 czegoś takiego nie było ?

Tz na razie nic konkretnego nie chce wozić, ale tylko pytam bo widzę coraz mniej zalet Avanta (wiele ludzi mi mówi że w sedanie ma taki sam lub większy bagażnik :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tz na razie nic konkretnego nie chce wozić, ale tylko pytam bo widzę coraz mniej zalet Avanta (wiele ludzi mi mówi że w sedanie ma taki sam lub większy bagażnik :()

Czyli narzekasz w sumie bez powodu? :blink:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Avancie masz lepszy dostęp do bagażnika a po złożeniu fotel możesz juz przewieść sporo.

W sednie masz tylko kufer do samych foteli. Np. drabiny już nie przewieziesz.

Pozatym nie bój sie o tą półeczkę składaną w bagażniku ona jest wytrzymała. Jak wieziesz coś cieżkiego to wrzuć tak żeby leżało płasko jak najbliżej środka auta i nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie szukanie problemow na sile i to tam gdzie ich nie ma

nie moge wymyslic nic co mozna by wsadzic do auta i moglo by zniszczyc ta podloge

skoro koles, ktory wazy ok 120kg siadzial centralnie na srodku (wiec jego masa rozlozona byla tylko na tylku) i ta poleczka nawet sie nie wygiela to znajdz mi cos ciezszego, lodowka tv itp odpada bo one maja duza powierzchnie.

jesli ktos wymysli to prosze napisac jesli dam rade to sprawdze ( odrazu napisze ze beczek z rtecia nie posiadam :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...