Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mocne drganie hamulca przy jego naciśnieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Z dnia na dzień powstał okrutny kłopot, do 100km/h przy naciśnieciu pedału hamulca odczuwam wibracje na karoserii i pedał hamulca pulsuje oraz trzepie kierownicą, powyżej 100km/h odczucie jakby miał się rozpaść samochód po delikatnym naciśnieciu hamulca - takie wibracje. Żadna kontrolka od ABS nie świeci na FIS.

Poczytałem trochę na forum i przetoczyłem tarcze aby je wykluczyć ale efekt marny ;(

Na klockach mam 15 tys jeszcze grube ATE, opony prawie nowe - wykluczam te kwestie..

Co się może dziać - strach dotknąć hamulca , czy po przetoczeniu może dalej być krzywa tarcza i zainwestować w nowe tarcze?

Z góry dziękuje za pomoc.

Dodam że w zawieszeniu luzów nie stwierdziłem, jechać można i 200, idzie jak po szynach aby tylko hamulca nie dotykać....

Opublikowano

Nie kombinuj tylko nowe tarcze załóż. No i ważne żeby dobrze oczyścić miejsca gdzie przylega tarcza. Mały paproch i będzie lipa.

Opublikowano

jakie masz hamulce ???????

Opublikowano

tarcze, klocki do wymiany, a przed montażem nowych dobrze wszystko wyczyścić!

:hi:

Opublikowano

podlacze sie pod temat zeby nie powielac...mam to samo cale zawieszenie nowe wszystkie wahacze drazki itp...problem zaczal sie po przyblokowaniu zacisku z tylu z lewej strony...zacisk wymieniony ale problem zostal...nadmienie ze tarcze i klocki z tylu wymienialem na nowe z 3 miechy temu..dzisiaj sciagalem kolo zeby zobaczyc jak wygladaja tarcze nic zlego nie widac klockow jeszcze naprawde duzo...na tarczach jest malutenki rant nie wiekszy niz 1mm...tez tarcze do wymiany? hamowalem dzisiaj recznym przy predkosci okolo 100km/h zeby wykluczyc tyl nic sie nie dzialo audi tylko hamowala a jak nacisne pedal przy 100km/h wali po kierownicy...tarcze tez padaka mimo ze wygladaja naprawde zdrowo?

Opublikowano
  • Autor

dziękuje za informacje, biorę sia za wymiane tarcz i klocków - zauwazyłem że jak kręce z prawej strony tarcze rękami to w jednym miesjcu delikatnie przyłapuje klocek, efekt jakby tarcza w jednym miejscu była grubsza, możliwe że od środka się rozpada? - jak dojdzie prędkość i masa to pewnie cuda się dzieją - dam info jak wymienie czy pomogło.

Opublikowano

kolego mam to samo dzisiaj krecilem sama tarcza i tez mialem uczucie jak by w jednym miejscu byla grubsza...kiedy zabierasz sie za wymiane tarcz?

Opublikowano
  • Autor

w weekend chciałem to robić ale mam impreze wyjazdową ;) zatem skompletuje wszystko w ciągu tygodnia a w przyszłą sobote wymieniam - chyba kupie klocki i tarcze ATE

Opublikowano
w weekend chciałem to robić ale mam impreze wyjazdową ;) zatem skompletuje wszystko w ciągu tygodnia a w przyszłą sobote wymieniam - chyba kupie klocki i tarcze ATE

:thumbup1:

Opublikowano
chyba kupie klocki i tarcze ATE

jak chcesz miec zaraz taki sam problem to polecam montaż tego szajsu

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Opublikowano
chyba kupie klocki i tarcze ATE

jak chcesz miec zaraz taki sam problem to polecam montaż tego szajsu

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

A co innego bys polecil? ja myslalem na Boshem bo mam takie na tyle i jestem zadowolony bo nie zwichrowalo tarczy mimo ze linka od recznego sie przyciela

Opublikowano

Miałem ten sam problem, tylko u mnie samochód stał kilka miesięcy przed zakupem przeze mnie i tarcze były mocno zardzewiałe. Po przejechaniu kilkuset kilometrów rdza wytarła się, ale dalej biło na kierownicy i słabo hamował samochód. Wymieniłem na brembo ... bardzo dobrze się spisują (już jeżdżę na grubo ponad pół roku). Na kierownicy 0 drgań.

Opublikowano
  • Autor
chyba kupie klocki i tarcze ATE

jak chcesz miec zaraz taki sam problem to polecam montaż tego szajsu

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Miałeś tarcze ATE i są z nimi problemy?

Opublikowano

musze powiedziec ze ja mam podobny problem.Mam wymienione tarcze i klocki z przodu nowe,tarcze ATE a klocki ORI kupione na allegro.Jak wracalem z nad morza to na autostradzie przy hamowaniu ze 130km wyczulem takie lekkie wibracje z przodu.Pedal hamulca nie wibrowal ani na kierownicy tez nic nie czulem.Niewiem czemu to tak jest,opony mam dobre jeszcze continentale.

Opublikowano

Od jednego mechanika słyszałem, ze tarcze są źle przechowywane (wilgotne magazyny?) i już kupujesz nową zwichrowaną tarczę. Sam wymieniał kilka z nich i było to samo aż wymienił na brembo i jak ręką odjął... Już nie biło :)

Opublikowano

te drgania to byly zauwazalne podczas hamowania na autostradzie z duzej szybkosci np.ze 140km.Ale to tylko zauwazylem wtedy jak przez dluzszy czas nie uzywalem hamulca bo na autostradzie sie rzadko hamuje prawda, no chyba ze juz trzeba.

Opublikowano
  • Autor
ogarneles temat drgan?

Jak pisałem wcześniej - dopiero w tą sobotę biore sie za wymiane tarcz i klocków.

Dam info już w najbliższą niedziele czy pomogło ( mam nadzieje ..)

Opublikowano

widze ze problem moze byc u mnie ten sam z przyblokowaniem jednego klocka... nie pomyslalem ze to moze byc to, wewnetrzna strona lewego przedniego kola mi na tej suwnicy chyba stoi... ale to sprawdze jutro i dam znac

Opublikowano
  • Autor
Witam

Z dnia na dzień powstał okrutny kłopot, do 100km/h przy naciśnieciu pedału hamulca odczuwam wibracje na karoserii i pedał hamulca pulsuje oraz trzepie kierownicą, powyżej 100km/h odczucie jakby miał się rozpaść samochód po delikatnym naciśnieciu hamulca - takie wibracje. Żadna kontrolka od ABS nie świeci na FIS.

Poczytałem trochę na forum i przetoczyłem tarcze aby je wykluczyć ale efekt marny ;(

Na klockach mam 15 tys jeszcze grube ATE, opony prawie nowe - wykluczam te kwestie..

Co się może dziać - strach dotknąć hamulca , czy po przetoczeniu może dalej być krzywa tarcza i zainwestować w nowe tarcze?

Z góry dziękuje za pomoc.

Dodam że w zawieszeniu luzów nie stwierdziłem, jechać można i 200, idzie jak po szynach aby tylko hamulca nie dotykać....

Dziękuje wszystkim za pomoc - jestem po wymianie przednich tarcz i klocków - efekt: banan na twarzy :) żadne z powyżych problemów opisanych powyżej już nie występują. Aktualnie jestem na etapie docierania tarcz i klocków ale widze już że po 30 km hamulec robi się brzytwa ;)

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.