Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocne drganie hamulca przy jego naciśnieciu


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z dnia na dzień powstał okrutny kłopot, do 100km/h przy naciśnieciu pedału hamulca odczuwam wibracje na karoserii i pedał hamulca pulsuje oraz trzepie kierownicą, powyżej 100km/h odczucie jakby miał się rozpaść samochód po delikatnym naciśnieciu hamulca - takie wibracje. Żadna kontrolka od ABS nie świeci na FIS.

Poczytałem trochę na forum i przetoczyłem tarcze aby je wykluczyć ale efekt marny ;(

Na klockach mam 15 tys jeszcze grube ATE, opony prawie nowe - wykluczam te kwestie..

Co się może dziać - strach dotknąć hamulca , czy po przetoczeniu może dalej być krzywa tarcza i zainwestować w nowe tarcze?

Z góry dziękuje za pomoc.

Dodam że w zawieszeniu luzów nie stwierdziłem, jechać można i 200, idzie jak po szynach aby tylko hamulca nie dotykać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko nowe tarcze załóż. No i ważne żeby dobrze oczyścić miejsca gdzie przylega tarcza. Mały paproch i będzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz hamulce ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat zeby nie powielac...mam to samo cale zawieszenie nowe wszystkie wahacze drazki itp...problem zaczal sie po przyblokowaniu zacisku z tylu z lewej strony...zacisk wymieniony ale problem zostal...nadmienie ze tarcze i klocki z tylu wymienialem na nowe z 3 miechy temu..dzisiaj sciagalem kolo zeby zobaczyc jak wygladaja tarcze nic zlego nie widac klockow jeszcze naprawde duzo...na tarczach jest malutenki rant nie wiekszy niz 1mm...tez tarcze do wymiany? hamowalem dzisiaj recznym przy predkosci okolo 100km/h zeby wykluczyc tyl nic sie nie dzialo audi tylko hamowala a jak nacisne pedal przy 100km/h wali po kierownicy...tarcze tez padaka mimo ze wygladaja naprawde zdrowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za informacje, biorę sia za wymiane tarcz i klocków - zauwazyłem że jak kręce z prawej strony tarcze rękami to w jednym miesjcu delikatnie przyłapuje klocek, efekt jakby tarcza w jednym miejscu była grubsza, możliwe że od środka się rozpada? - jak dojdzie prędkość i masa to pewnie cuda się dzieją - dam info jak wymienie czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend chciałem to robić ale mam impreze wyjazdową ;) zatem skompletuje wszystko w ciągu tygodnia a w przyszłą sobote wymieniam - chyba kupie klocki i tarcze ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend chciałem to robić ale mam impreze wyjazdową ;) zatem skompletuje wszystko w ciągu tygodnia a w przyszłą sobote wymieniam - chyba kupie klocki i tarcze ATE

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kupie klocki i tarcze ATE

jak chcesz miec zaraz taki sam problem to polecam montaż tego szajsu

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kupie klocki i tarcze ATE

jak chcesz miec zaraz taki sam problem to polecam montaż tego szajsu

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

A co innego bys polecil? ja myslalem na Boshem bo mam takie na tyle i jestem zadowolony bo nie zwichrowalo tarczy mimo ze linka od recznego sie przyciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, tylko u mnie samochód stał kilka miesięcy przed zakupem przeze mnie i tarcze były mocno zardzewiałe. Po przejechaniu kilkuset kilometrów rdza wytarła się, ale dalej biło na kierownicy i słabo hamował samochód. Wymieniłem na brembo ... bardzo dobrze się spisują (już jeżdżę na grubo ponad pół roku). Na kierownicy 0 drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kupie klocki i tarcze ATE

jak chcesz miec zaraz taki sam problem to polecam montaż tego szajsu

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Miałeś tarcze ATE i są z nimi problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec ze ja mam podobny problem.Mam wymienione tarcze i klocki z przodu nowe,tarcze ATE a klocki ORI kupione na allegro.Jak wracalem z nad morza to na autostradzie przy hamowaniu ze 130km wyczulem takie lekkie wibracje z przodu.Pedal hamulca nie wibrowal ani na kierownicy tez nic nie czulem.Niewiem czemu to tak jest,opony mam dobre jeszcze continentale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jednego mechanika słyszałem, ze tarcze są źle przechowywane (wilgotne magazyny?) i już kupujesz nową zwichrowaną tarczę. Sam wymieniał kilka z nich i było to samo aż wymienił na brembo i jak ręką odjął... Już nie biło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te drgania to byly zauwazalne podczas hamowania na autostradzie z duzej szybkosci np.ze 140km.Ale to tylko zauwazylem wtedy jak przez dluzszy czas nie uzywalem hamulca bo na autostradzie sie rzadko hamuje prawda, no chyba ze juz trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarneles temat drgan?

Jak pisałem wcześniej - dopiero w tą sobotę biore sie za wymiane tarcz i klocków.

Dam info już w najbliższą niedziele czy pomogło ( mam nadzieje ..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z dnia na dzień powstał okrutny kłopot, do 100km/h przy naciśnieciu pedału hamulca odczuwam wibracje na karoserii i pedał hamulca pulsuje oraz trzepie kierownicą, powyżej 100km/h odczucie jakby miał się rozpaść samochód po delikatnym naciśnieciu hamulca - takie wibracje. Żadna kontrolka od ABS nie świeci na FIS.

Poczytałem trochę na forum i przetoczyłem tarcze aby je wykluczyć ale efekt marny ;(

Na klockach mam 15 tys jeszcze grube ATE, opony prawie nowe - wykluczam te kwestie..

Co się może dziać - strach dotknąć hamulca , czy po przetoczeniu może dalej być krzywa tarcza i zainwestować w nowe tarcze?

Z góry dziękuje za pomoc.

Dodam że w zawieszeniu luzów nie stwierdziłem, jechać można i 200, idzie jak po szynach aby tylko hamulca nie dotykać....

Dziękuje wszystkim za pomoc - jestem po wymianie przednich tarcz i klocków - efekt: banan na twarzy :) żadne z powyżych problemów opisanych powyżej już nie występują. Aktualnie jestem na etapie docierania tarcz i klocków ale widze już że po 30 km hamulec robi się brzytwa ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...