Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobry środek do czyszczenia nie konserwacji skóry


klaudik

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam troszke juz swoja skore brudna w mojej maszynie jest ona 2 kolorowa (valcona) jasny szary i ciemny szary i tu moje pytanko jakis dobry srodek do czyszczenia zeby zeszly wszystkie brudy z skory jaki polecacie najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda+ szare mydło a następnie mleczko sonaxa

mydło umyje idealnie wszystko a mleczko dopieści resztę i nada miękkości skórze. zapach tez powróci. sam tak robię i efekt super. polecam

sonax jest spoko i tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto glym leather cleaner + szczoteczka do czyszczenia skory efekt

dscf1969x.th.jpg

lub tak jak ragga pisal gliptone np gt11 i gt12 czyszczenie + odrzywka/zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda+ szare mydło

:facepalm::facepalm:

ja używam środków z firmy Colourlock, super preparaty w dostępnej cenie. I niech ci nie przyjdzie do głowy czasem czyszczenie tapicerki skórzanej wodą, to tylko pogorszy. Woda powoduje późniejsze pękanie skóry. Zadzwoń na infolinie do Lederzentrum, bardzo miła obsługa, doradzą Ci co wybrać najlepiej, Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda +szare mydlo bardzo dobrze usuwa brud/plamy ze skory problemem jest to ze sie slabo pieni przez co trzeba lac wiecej wody, zalezy tez jaka skore sie czysci.... ogolnie opinie sa podzielone... ale na forum Lederzentrum mozna znalesc sporo pozytywnych opini.... pozatym wiesz czemu przez wode skora peka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedna sprawa.. Jak się pomaluje skórę farbą tonującą np. z Colourlock i zabezpieczy odpowiednim specyfikiem po malowaniu to jak wygląda późniejsza konserwacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda +szare mydlo bardzo dobrze usuwa brud/plamy ze skory problemem jest to ze sie slabo pieni przez co trzeba lac wiecej wody, zalezy tez jaka skore sie czysci.... ogolnie opinie sa podzielone... ale na forum Lederzentrum mozna znalesc sporo pozytywnych opini.... pozatym wiesz czemu przez wode skora peka?

"czyszcząc" tapicerkę wodą i szarym mydłem doprowadzisz do przemoczenia tegoż materiału i po późniejszym wysuszeniu taka tapicerka będzie po prostu wyglądała jeszcze gorzej niż wcześniej. Idąc takim tokiem myślenia możnaby wyjąć fotele i je Karcherem wyczyścić. Woda wysusza skórę, to pierwszy powód aby jej unikać, nawet jeżeli zaipregnujesz jakimś preparatem do skór to i tak musiałbyś to robić znacznie częściej niż normalnie jest to wymagane. Zwykle wystarczy 2x w roku wyczyścić i zakonserwować tapicerkę, raz przed porą letnią i raz przed porą zimową. Promienie słoneczne, wysokie i niskie temperatury mają negatywny wpływ na skórę. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsone, to nie tak :-) jeżeli dbasz i regularnie konserwujesz, przynajmniej 2x w roku to tapicerka będzie ok (można robić częściej dla lepszego efektu). Te wszystkie środki do pielęgancji mają sporo składników, które pomagają chronić tapicerkę, np przed promieniami słonecznymi (utrata koloru). Jeżeli skóra jest konserwowana regularnie, odpowiednimi preparatami, to np zimą ma większą sprężystość i miękkość, co wydłuża jej kondycję.

A z tym karcherem to taki sarkazm :wink: ,pozdro!

---------- Post dopisany at 16:38 ---------- Poprzedni post napisany at 16:34 ----------

Ciekawi mnie jedna sprawa.. Jak się pomaluje skórę farbą tonującą np. z Colourlock i zabezpieczy odpowiednim specyfikiem po malowaniu to jak wygląda późniejsza konserwacja?

tak samo jak w przypadku normalnej tapicerki skórzanej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem dotychczas produktów firmy FLOWEY. Można powiedzieć że dawały radę. Będę musiał spróbować tego Gliptone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...